• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej

dodano: 2013-06-11,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej Program 1 TVP rozpoczął realizację cyklu programów promujących poszczególne rejony naszego kraju w których korzystano z wsparcia finansowego Unii Europejskiej. W miniony weekend jeden z odcinków kręcono w szymbarskim kasztelu. 
- Cykl programów, który właśnie realizujemy nazywa się “Piękniejsza Polska w Unii Europejskiej”. To 16 prawie 20 -minutowych odcinków, każdy traktujący o innym województwie. Startujemy z emisją 23 czerwca w telewizyjnej Jedynce właśnie z województwem małopolskim i stąd obecność naszej ekipy na Waszym terenie – mówi w rozmowie z GORLICE24.pl Edyta Węgrzyn z firmy produkującej telewizyjny cykl.

Przewodnikami po województwach będą Europejczycy znani z programu “Europa da się lubić”. Po Małopolsce oprowadzać widzów będzie Anglik Steve Terrett. W poszczególnych odcinkach pokazane zostaną atrakcje turystyczne, wykorzystanie funduszy unijnych i wpływ na ich rozwój, lokalne wydarzenia i imprezy, nieodkryte zakątki, ciekawe miejsca i niezwykłych ludzi, którzy działają lokalnie tworząc “piękno, którym możemy szczycić się przed światem”. Właśnie tacy ludzie otrzymają dyplomy ruchu “Piękniejsza Polska”.

W Szymbarku laureatami zostali:

Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach - statuetka i dyplom Piękniejsza Polska) - wyróżnienie za starania (w tym wykorzystanie Funduszy Unijnych) na rzecz przywrócenia dawnej świetności Kasztelu w Szymbarku. W Imieniu Muzeum wyróżnienie odebrał dyr. Zdzisław Tohl

Janusz Zięba (lalureat dyplomu Piękniejsza Polska) - kierownik Kasztelu w Szymbarku, który jest oddziałem Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów.
Od czterech lat animuje działalność Kasztelu, organizuje koncerty, spotkania kulturalne i wystawy czasowe. Aktywizuje działalność lokalnej społeczności. Utworzył w Kasztelu siedzibę lokalnej grupy rekonstrukcyjnej (Wolna Najemna Kompania Kasztelanii Szymbark). 

Komentarze

Autor: ~No`i dodano: 2013-06-12 19:00:04Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

I tym dwóm Panom należała się ta nagroda i wyróżnienie, a ze Steve`em całkiem fajnie się rozmawia

Autor: ~100% gorliczanin dodano: 2013-06-16 10:05:49Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Brawo Zdzichu! to ukoronowanie Twojej ciezkiej pracy dla kultury gorlickiej.I nie zwazaj na zawistna krytyke.Rob swoje!To miasto i region Ciebie potrzebuja! pozdrawiam

Autor: ~anita dodano: 2013-06-16 16:01:12Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nareszcie docenieni, mimo jak to ktoś wcześniej napisał "zawistnej krytyki". Nagrody takiej nie dostaje się ot tak- za nic. Gratulacje!!! Dziwi tylko fakt (a może i nie..... w końcu nikt z władz tej nagrody nie dostał...) że przeszła ona tak całkowicie bez echa, inni laureaci w całej Polsce są doceniani, władze się cieszą że maja takich ludzi, u nas jednak ciągle hołduje się zasadzie: 'cudze chwalicie, swego nie znacie" . Panie Jarosławie, niech Pan pisze o tym o czym nie chcą mówić inni i nie przejmuje się nagonką na swoją osobę, niech Pan pisze o nagrodach, o ludziach których władze miasta i powiatu nie uważają za ważnych na tyle by cieszyć się głośno z ich sukcesu. A obu nagrodzonym życzę aby ich trud nie poszedł na marne! Powodzenia!

Autor: ~Dr dodano: 2013-06-18 01:47:54Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

...czasem tez można cieszyć się z sukcesu innych,tworzonego dla dobra całej społeczności-trzymać tak dalej-najlepsze życzenia i gratulacje

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny