• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny

Potrącił na pasach

dodano: 2014-10-23,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Potrącił na pasach Na zewnątrz było jeszcze szaro, jezdnia była śliska w związku z deszczem, który zaczął padać kilkanaście minut wcześniej. Ulicą Legionów od strony ronda w kierunku Zawodzia jedzie srebrna Honda kierowana przez młodego mężczyznę, na wysokości Szklarczykówki auto wpada na pasy potrącając dwie starsze osoby. 
Dyżurny KPP Gorlice telefoniczne zgłoszenie o wypadku otrzymał o godzinie 6.55. Z pierwszych informacji wynikało, że w centrum miasta doszło do potrącenia dwójki pieszych. Na miejsce zdarzenia udał się patrol ruchu drogowego.

Jak się okazało 22-letni mieszkaniec gminy Bobowa kierujący samochodem osobowym marki Honda Civic jadąc w stronę Zawodzia wjechał na oznaczone przejście dla pieszych, po którym poruszały się dwie osoby. Było to starsze małżeństwo z Gorlic.

83-letni mężczyzna oraz jego 79-letnia małżonka nie mieli większych szans na uniknięcie konfrontacji z autem, w efekcie, czego doszło do wypadku. Oboje poszkodowani z obrażeniami w postaci złamań i stłuczeń zostali przetransportowani do gorlickiego szpitala.

- Pracujący na miejscu zdarzenia patrol Policji ustalił, że wszyscy uczestnicy wypadku byli trzeźwi. Obrażenia, jakie odnieśli piesi kwalifikują zdarzenie w kategorii wypadku, dlatego też po sporządzeniu szczegółowej dokumentacji sprawa swój finał znajdzie w Sądzie – powiedział w rozmowie z GORLICE24.pl starszy aspirant Grzegorz Szczepanek z KPP Gorlice

W związku z wypadkiem przez ponad godzinę ulica Legionów była częściowo wyłączona z ruchu. Wyznaczono objazdy ulicami Ogrodową i Krasińskiego. 

{gallery}zdjecia/14potracenienalegionow{/gallery}

 

Komentarze

Autor: ~marek dodano: 2014-10-23 09:49:40Głosów: +201Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A jeszcze trzeba by dodać, że w ramach oszczedności miasto juz zdążyło wyłaczyć oświetlenie uliczne , dzięki czemu było ciemno jak... (dopiszcie sobie sami)

Autor: ~esfanatic dodano: 2014-10-23 09:50:46Głosów: +159Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pogoda beznadziejna, oświetlenie uliczne gaśnie jak na dworze jeszcze ciemno.
Nad takimi przejściami powinna być lampa, która oświetla przejście.

Autor: ~niktwazny dodano: 2014-10-23 10:07:22Głosów: -21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~diablica dodano: 2014-10-23 10:09:59Głosów: +41Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

niech miasto zainwestuje i wyda miliony na wymiane oswietlenia na ledowe ale inwestycja na pewno sie zwróci i nie trzeba bedzie ludziom 'światła w ciemnosci gasic'. Młody nie raz niedowidzi i mógłby np wpasc w jakąs dziure idac chodnikiem a co dopiero starsze osoby, z pewnoscia wolniej poruszajace sie, jak w tym przypadku na pasach

Autor: ~kierowca mzk dodano: 2014-10-23 10:20:27Głosów: +124Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dobrze że nie skończyło się tragicznie. Jechałem wtedy i uważam że winny jest ten kto o tej porze wyłączył oświetlenie w mieście.

Autor: ~Kobietka. dodano: 2014-10-23 10:31:59Głosów: +74Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No i teraz cała wina będzie tego chłopaczka... Wcześniejsze komentarze są całkowicie na miejscu. Takie miejsca i to o takiej porze powinny być oświetlone!

Autor: ~POLAK dodano: 2014-10-23 10:49:32Głosów: +60Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Popieram wszystkie wcześniejsze wypowiedzi niektóre przejścia w Gorlicach są w żaden sposób nieoświetlone. Biorąc pod uwagę pogodę, godzinę zdarzenia oraz to iż wiem jak poruszają się po pasach osoby starsze w naszym mieście to kierowca miał raczej marsze szanse na wyhamowanie.

Autor: ~jasiek dodano: 2014-10-23 10:49:58Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

// Gorlice w dobrych rekach//

Autor: ~luk dodano: 2014-10-23 10:50:20Głosów: +92Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ale kilka dni temu w samo południe na zawodziu świeciły się światła
Nasz burmistrz niech nie pieprzy farmazonów (przepraszam za wyrażenie) na plakatach tylko niech się weźmie za robotę

Autor: ~tomm dodano: 2014-10-23 11:02:03Głosów: +37Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

a gdzie są czujniki zmierzchu na latarniach ??!!!!!!

Autor: ~bobo dodano: 2014-10-23 11:25:55Głosów: +23Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Winny oczywiście jest ten chłopiec 22 letni bo nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków oraz do widoczności...a gdyby tam grupka dzieci z przedszkola na krasińskiego przechodziła? Oświetlenie tu nie ma nic do rzeczy...samochód ma własne oświetlenie.

Autor: ~mieszkaniec dodano: 2014-10-23 11:35:38Głosów: +67Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Moim zdaniem wina się rozkłada:

1. pogoda, ciemno, padający deszcz,
2. brak OŚWIETLENIA , no bo oszczędzamy!!
3. kierowca, bo nie zauważył, a powinien,
4. starsi ludzie, bo co tu dużo mówić, wszyscy wiemy, jak takie osoby chodzą, a jak jest już deszcz, to pochowają się pod parasolami i myślą, że kierowca ich widzi. Do tego założę się, że byli ubrani na ciemno i zero elementów odblaskowych.

Ale to tylko moje zdanie.
Poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Autor: ~as dodano: 2014-10-23 11:41:08Głosów: +35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ledowe oświetlenie na głównych drogach i nie trzeba będzie gasić lamp w ogóle, a inwestycja zwróci się za parę lat, ale to trzeba mieć jakiś pomysł i wizję a nie tylko chęć zostania burmistrzem i spełnienia swoich ambicji

Autor: ~Ja dodano: 2014-10-23 12:39:48Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Trafiliśmy na ten wypadek po drodze do pracy i cały dzień chodziło mi to po głowie. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość, że poszkodowane osoby żyją.

Autor: ~aa dodano: 2014-10-23 12:41:31Głosów: +69Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Takich wypadków będzie więcej, winna jest kampania medialna i oczywiście ciemny naród iż "pieszy ma pierwszeństwo" , tak ale na cmentarz niestety !

- kiedyś uczono aby się upewnić czy można przejść "w lewo w prawo i jeszcze raz w lewo"

Wszyscy chcemy aby miasto nie było zakorkowane , a piesi chodzą jak św.krowy w Indiach, przez co tworzą się korki , nadmierna emisja spalin itd.

- nie zabije samochód to zabije rak ! wybór należy do ciebie drogi homo sapiens !

Autor: ~Jan dodano: 2014-10-23 13:08:56Głosów: +34Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Działania Burmistrza i podległych mu służb w zakresie bezpieczeństwa na ulicach Gorlic to kpina.Przez okres ponad 2 lat nie potrafili załatwić pasów koło Sklepu Centrum przy ul.Dukielskiej koło skrzyżowania z ul.Lenartowiczów.Dzieci koło kapliczki przechodzą przez jezdnie idąc do szkoły,Przedszkola.Pasażerowie wysiadający z autobusów przechodząc w dowolnym miejscu maja z przeciwnej strony pedzace samochody.Wytłumaczenie władz miasta to nie nasza droga tylko wojwodzka i na tym koniec.A mieszkańcy Gorlic to zapewne też mieszkańcy Polski?Władza nieudolna,zasiedziali urzędnicy."GORLICE W DOBRYCH REKACH" Tak zapewne mysla mieszkańcy ul.Lokietka,Wyszyńskiego z Pania Bubak szukajaca kradzionych ławek na czele.Obecne władze to kompromitacja taka jak Rynek.

Autor: ~logik dodano: 2014-10-23 13:09:35Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

z tego co mi wiadomo, oświetlenie uliczne sterowane jest komputerowo i zapala się, i gaśnie codziennie o innej porze, w zależności od długości dnia (wschód, zachód słońca), niestety przy programowaniu nikt nie może przewidzieć dużego zachmurzenia, które powoduje że przez dłuższy czas jest ciemno, a za dnia gdy lampy uliczne świecą, nie trzeba być geniuszem, by się rozejrzeć i zobaczyć, że trwa ich naprawa. poza tym większość wypowiadających się porusza słusznie kilka spraw: niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, wiek a co za tym idzie sprawność poruszania się poszkodowanych, a także prawdopodobny brak odblasków u w/w. pozostaje mieć nadzieję, że dojdą do zdrowia po tym zdarzeniu.

Autor: ~kiks dodano: 2014-10-23 13:27:24Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No tak mlody honda i gaz są efekty

Autor: ~Parnassus dodano: 2014-10-23 14:03:54Głosów: -16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ja już wiem, czemu w naszym ciemnogrodzie notorycznie najlepsze notowania ma PiS. Jakie społeczeństwo takie wybory. Ludzie czy wy jesteście tak głupi, że sądzicie, że burmistrz miasta decyduje o tym, o której jaka lampa ma się świecić nad drogą? Od tego są w mieście odpowiednie służby.

Inni piszą o oświetleniu LED - nie no pomysł jest super, tylko skąd wziąć na to pieniądze? Budżet miasta z gumy nie jest. Żeby coś z niego wyjąć, to najpierw trzeba to do niego włożyć, ale jak wzrosną lokalne podatki z których to miasto żyje i może inwestować będzie krzyk opozycji i ciemnogrodu. Inna droga to kredyty, ale i wtedy naczelni krzykacze podniosą głowy i rozedrą gardła, że nas władza zadłuża, że są lepsze potrzeby niż latarnie.

Autor: ~mm dodano: 2014-10-23 14:29:37Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Przejście na stawiskach przed przystankiem jest tak samo niebezpieczne. Ostatnio sam potrąciłbym tam pieszego (oczywiście ciemne jeansy i czarna koszulka), ale sam był na tyle czujny że się zatrzymał.

Autor: ~brunner dodano: 2014-10-23 14:36:05Głosów: +51Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Samochód waży ponad tonę, i mimo najnowszych technologi , nie jest w stanie zatrzymać się w miejscu a pieszy może to zrobić..Dlatego nie pchajcie się pod auta..nawet na przejściach przeznaczonych dla was.Nie jesteśmy w stanie nic zrobić , gdy was nie widać w ciemną i deszczową noc,także w dzień, .i noście jakieś odblaski..naprawdę was widać!!! I jeszcze jedno, to rondo koło RONDO CENTER to zaprojektował chyba jakiś ornitolog.

Autor: ~.. dodano: 2014-10-23 15:31:34Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

nie ważne czy jest ciemno, ślisko, każdy ma działać zgodnie z przepisami i pieszy i kierowca, na tym przejsciu przechodzi codziennie zwlaszcza rano duzo ludzi i ostroznym trzeba byc zwlaszcza w taka pogodne, bardzo mi przykto i smutno, ze przez czyjas nieuwage dwie bliskie mi osoby o ktore zostaly potracone w tym wypadku leza obecnie w szpitalu, oby tylko wyzdrowialy i wrocily do sil.

Autor: ~kemi dodano: 2014-10-23 15:56:57Głosów: -32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~arek dodano: 2014-10-23 16:01:13Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Na szczęście żyją..

Autor: ~do ~kemi dodano: 2014-10-23 17:08:43Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No popatrz ośle!! Ropa z rejestracją KGR? WTF?

Autor: ~Kierwonica dodano: 2014-10-23 18:23:47Głosów: +33Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jechałem tą drogą 3 minuty przed zdarzeniem. Jadąc musiałem się PRZYPATRYWAĆ czy aby na pewno jakiś pieszy nie znajduje się przy "zebrze". Więc moje pytanie, dlaczego o godzinie 7 kiedy to ruch pieszych wzrasta oświetlenie jest wyłączone, a o godz 23 kiedy ruchu pieszych praktycznie nie ma światła nadal działają ?
Radni (nieporadni) już jest pomysł na kampanie. Zwiększyć bezpieczeństwo, oświetlenie każdego przejścia w mieście (tylko troszkę lepsze jak koło forestu)
Nie bronię tutaj kierowcy ale piesi też swój rozum mają i chodzą jak chcą.
Myślenie pieszego jest takie "O, jedzie samochód ja go widzę to on mnie na pewno też"

Ciemno, mokro jadące samochody z naprzeciwka nie polepszają widoczności..

Życzę zdrowia Małżeństwu oraz chłopakowi wytrwałości psychicznej.

Pozdrawiam

Autor: ~kuba dodano: 2014-10-23 19:13:44Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

bo na tych pasach jak sie nie wtargnie na jezdnie to nik sie nie zaczyma . Powiny byc tam swiała jak na obwodnicy jak sie przechodzi do parku

Autor: ~Mieszkaniec dodano: 2014-10-23 19:47:10Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Moim zdaniem wina leży po stronie miasta ale i po stronie pieszych.Miasto oszczędza na oświetleniu, może po którymś tam wypadku nauczą się o której zapalać/gasić światła. Piesi jakby się stosowali do przepisów i mieli odblask pewnie by nie było zdarzenia.

Autor: ~azja dodano: 2014-10-23 20:36:43Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wina kierowcy, nie ma wątpliwości. Ale co z przepisem obowiązkowych odblasków.? Jechałem dzisiaj wcześnie rano i wracałem wieczorem , warunki fatalne, widoczność fatalna, zachowanie pieszych bez pojęcia. Może "piękna" KIA zajmie się rzeczywistym problemem, a nie tym wyreżyserowanym przez siebie.

Autor: ~Odblaski dodano: 2014-10-23 20:42:24Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jechałem dzisiaj rano tamtędy kilka minut przed wypadkiem,brzydka pogoda,brak oświetlenia, widoczność zerowa, przez pasy przechodziło dziecko,dzięki bogu miało odblask i zdążyłem zobaczyć je na tyle wcześniej żeby spokojnie zahamować przed pasami.Dlatego ci co zwalacie winę na kierowce lepiej noście odblaski bo w przyszłości może was spotkać to samo, ale oczywiście zawsze winny jest kierowca...

Autor: ~bywalec dodano: 2014-10-23 20:56:32Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ja bym nie obwiniał całkiem tego chłopaka zawsze kierowca jest winny a pieszy nigdy włażą na te pasy nie patrzą wogóle tylko każdy na kierowce zrzuca odpowiedzialność kierowca ma widzieć pieszy taka święta krowa gorlicka odblaski mają być noszone nikt nie nosi bo po co policja też tylko radar i prędkość a pieszych to nikt nie kara jak łażą wszedzie i i podłażą ale taka policja jak w gorlicach to żal na całą polske

Autor: ~@gorliczanin dodano: 2014-10-23 21:25:20Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Też jechałem tam dzisiaj rano po wypadku i potwierdzam, że było wyjątkowo ciemno.Uważam, że nad tak zlokalizowanymi przejściami powinno być zainstalowane mocne, sterowane czujnikiem zmierzchu światło. Koszt chyba nie taki wielki a na pewno zwiększy bezpieczeństwo pieszych na przejściach ( zwłaszcza tych ubranych na ciemno ).

Poszkodowanym życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Autor: ~ciekawski dodano: 2014-10-23 22:55:23Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

w terenie zabudowanym na chodnikach i przejściach dla pieszych trzeba nosić odblaski? Pierwsze słyszę! Kierowco wolniej! Kierowco skup się! Kierowco dostosuj swoje umiejętności do warunków pogodowych! Kierowco wiesz co to zasada ograniczonego zaufania?

Ot...i tyle w temacie....

Autor: ~mike dodano: 2014-10-23 23:16:13Głosów: -8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

tak jest jak się mysli że hona szybciej jeżdzi niż wygląda!!

Autor: ~amadeuszpompeusz dodano: 2014-10-24 02:57:40Głosów: -49Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~dok dodano: 2014-10-24 15:12:35Głosów: -14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

na tym przejściu powinno być oświetlenie zwłaszcza w taką pogodę ,w samochodach powinni robić dobre tarcze hamulcowe zgadzacie się ze mną czy nie?

Autor: ~Do ciekawski dodano: 2014-10-24 20:03:27Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Może i nie trzeba nosić w terenie zabudowanym, ale widzisz że ciemno, widoczność słaba to dla własnego bezpieczeństwa powinno się założyć ten odblask

Autor: ~Robert dodano: 2014-10-25 09:24:01Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Zdjęcie nr. 13 nie zamazana tablica rejestracyjna :). Teraz "Kijanka" naszych Funkcjonariuszy będzie rozpoznywana.

Autor: ~sennik dodano: 2014-10-25 11:22:32Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Większość kierowców wie i głośno o tym mówi, że oświetlenie uliczne bardziej ich oślepia niż oświetla pobocza czy ulicę...
Nie ważne czy oświetlenie jest czy go nie ma.
I standardowo "Młody mężczyzna" Dlaczego w tym kraju ponad połowa wypadków i kolizji ma udział z kierowcami którzy nie skończyli 30-tki?

Autor: ~bolo dodano: 2014-10-25 19:46:04Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ja zawsze powtarzam, pieszy ma pierwszeństwo , niestety wiele razy do szpitala lub na cmentarz ,dlatego patrz w lewo i prawo 100 razy. Kierowca nawet ukarany żyje dalej.

Autor: ~poszkodowany przez miasto Gorlice dodano: 2014-10-25 20:28:51Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Na pewno nie wszyscy o tym nie wiedzą, ale pomysł na ledowe oświetlenie w Gorlicach został zaprzepaszczony przez obecne Gorlickie władze w zeszłym roku. Jedna z Katowickich spółek zaproponowała darmową - sfinansowaną przez Unie Europejską wymianę starego nieoszczędnego i nieefektywnego oświetlenia na nowoczesne ledowe oświetlenie. Takie oświetlenie z pełnym sukcesem zostało zainstalowane w jednym z miast na Śląsku. Gorlickie władze obraziły się i odmówiły podpisania kontraktu. A poszło tylko o to, że instalacji miała dokonać ekipa ze śląska. No przecież nasi fachowcy też takie rzeczy potrafią. Efektem tego jest dokładnie to co mamy, czyli nic. A mieszkańcy Gorlic w dalszym ciągu będą narażeni na utratę zdrowia i życia korzystając z przejść dla pieszych, które w okresie jesienno - zimowym nie dają im żadnego bezpieczeństwa.

Autor: ~góral dodano: 2014-11-10 09:57:57Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

tylko że ten pan zmarł [*] a wypadków już na tym przejściu było tyle że może w końcu by ktoś pomyślał o bezpieczności pieszych
a do tych którzy odnoszą się krytycznie na temat starszych i pieszych
może kiedyś i wy będziecie w starszym wieku no i czasami też jesteście pieszymi

Autor: ~John dodano: 2014-11-21 11:23:32Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W Londynie, gdy pieszy zbliża się do przejścia, wszystkie samochody zatrzymują się. Oznakowanie poziome brzmi: ZWOLNIJ. Czy przez przejście dla pieszych należy przebiegać? Gdyby jechał tamtędy inwalida na wózku, to też byście go winili? Jeszcze takich głupot nigdzie nie czytałem. Samochód jest niebezpiecznym narzędziem, należy się z nim obchodzić z ostrożnością. Wypadek śmiertelny obciąży kierowcę - bezwarunkowo. Kodeks drogowy powinni znać kierowcy aby nie zostać skazanym z kodeksu karnego.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Luty 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny