• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny

Bus potrącił kobietę

dodano: 2016-12-22,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Bus potrącił kobietę Przed godziną 7 rano na oznakowanym przejściu dla pieszych pod „Szklarczykówką” kierowca pasażerskiego busa potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię. Poszkodowana trafiła do szpitala. 
W chwili pisania tego artykułu w gorlickim szpitalu trwają jeszcze badania poszkodowanej kobiety, dlatego też możemy podać jedynie wstępne informacje.

Do zdarzenia doszło o godz. 6.45 Według ustaleń Policji kobieta szła ulicą Legionów w stronę centrum. Na wysokości „Szklarczykówki” korzystając z przejścia dla pieszych postanowiła przejść na drugą stronę ulicy. W stronę Zawodzia zmierzał bus jednego z lokalnych przewoźników, który z nieustalonych na chwilę obecną przyczyn potrącił na przejściu dla pieszych kobietę. Rozpędzone auto zatrzymało się kilka metrów dalej wbijając się w bariery energochłonne.

Zarówno piesza, która przechodzi obecnie w gorlickim szpitalu badania oraz kierowca busa byli trzeźwi. Obecnie skrzyżowanie wyłączone jest z ruchu i cały ruch kołowy kierowany jest objazdem przez ulicę Krasińskiego i Słowackiego dalej do ul. Bieckiej, w związku z czym tworzą się spore korki. 

Po zakończeniu wszystkich czynności policyjnych ustalono, że 78-letnia kobieta w prawidłowy sposób przekraczała jezdnię, zaś winnym potrącenia jest kierowca busa, który nie wyhamował przed przejściem dla pieszych. Kierowcy busa odebrano prawo jazdy, prawdopodobnie usłyszy on zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku. 

Przypomnijmy, że to nie pierwsze takie zdarzenie na tym konkretnym przejściu dla pieszych - kliknij i zobacz ARCHIWUM

{gallery}zdjecia/161222potracenienapasach{/gallery}


Komentarze

Autor: ~Xd dodano: 2016-12-22 08:19:38Głosów: +99Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie wychodza tam strasznie pod koła w tym miejscu albo zlikwidować przejście albo oświetlić bo wieczorem lub rano słabo tam widac jeszxze jak kto wyskoczy

Autor: ~Pasażer dodano: 2016-12-22 08:19:50Głosów: -22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Kierowca dodano: 2016-12-22 08:23:05Głosów: +142Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bo ludzie w gorlicach na przejsciach dla pieszych chodza jak swiete krowy. Mysla ze jak juz dochodza do przejscia to wszystkie pojazdy musza sie w momencie zatrzymac, a tutaj niestety tak nie jest. Dotyczy to przedewszystkim mlodziezy i doroslych. Najgorzej jest na przejsciach na rondzie pod drukarnia(masakra jakas z czym zwiazane sa korki), wlasnie kolo szklarczykowki oraz przejscia w rejonie kromera. Niestety ani policja ani straz miejska nie reaguje na wieke przypadkow wtargniecia przez pieszego na jezdnie. Dlaczego? Bo lepiej wlepic mandat kierowcy....

Autor: ~mieszkaniec Krasińskiego dodano: 2016-12-22 08:23:48Głosów: +67Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bo to skrzyżowanie samo w sobie jest fatalne! Chcąc wyjechać z domu w kierunku Nowego Sącza stoję za każdym razem po kilka-kilkanaście minut. Otwórzcie nam tu jeszcze tą pseudogalerię na dawnym targowisku to ta część miasta stanie się kompletnie nieprzejezdna!!!!!! I wtedy albo będzie stłuczka za stłuczką, albo potrącenie za potrąceniem bo ludzie w nerwach przez długie czekanie zaczną łamać nagminnie przepisy. Ale czego nie robi się dla pieniędzy, zdrowie i życie ludzi oraz komfort mieszkańców osiedla nie ma żadnego znaczenia, bo liczy się kasa, kasa, kasa

Autor: ~Miro dodano: 2016-12-22 08:25:55Głosów: +72Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Te częste wypaki to nie przypadek zobaczcie jak w większych miastach są przejścia wy oświetlane a u nas nic ciemno jak nie powiem gdzie, jak ktoś wejdzie na pasy w czarnej kurtce a auto z naprzeciwka oślepi światłami to na prawdę nie widać czy ktoś jest na pasach. Sam jestem kierowcą przejeżdżam ten odcinek codziennie do pracy i na prawdę trzeba uważać i być maksymalnie skupionym żeby kogoś zauważyć na pasach. Kochani nasi zarządcy miasta trzeba coś z tym zrobić !!!!

Autor: ~poirytowana dodano: 2016-12-22 08:51:56Głosów: +58Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeśli ktoś jest kierowcą to wie, jak chodzą ludzie po przejściach. Dosłownie czasem wbiegają na ulicę, nie patrząc czy coś jedzie, czy nie. A wina i tak będzie kierowcy, bo przecież to on ma mieć oczy dookoła głowy...

Autor: ~Kierowca dodano: 2016-12-22 08:56:25Głosów: +34Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Odnosząc się do tego że ludzie teraz chodzą po mieście jak święte krowy to jest fakt. Sama miałam taką sytuację na takim samym nieoswietlonym przejściu niedaleko Cauflandu jak już się robił wieczór, szarowka, wszedł mi prawie że pod samo auto młody chłopak ani razu się nie rozkładalam zanim wszedł na drogę, na uszach słuchawki a oczy wplepione w telefon.. Ale gdybym nie zdążyła wyhamować to oczywiście byłaby moja wina.. Więc apel do władz miasta, co poniektóre przejścia powinny być polikwidowane albo dobrze oświetlone...

Autor: ~hacza dodano: 2016-12-22 09:05:28Głosów: +35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Odkąd pieszy dostał pierwszeństwo na przejściu dla pieszych liczba wypadków w tych miejscach
drastycznie wzrosła. Piesi są w lepszej pozycji prawnej, natomiast nie mają szans w kontakcie
z samochodem. Jakby jakiś przepis o ruchu drogowym mógł zmieniać prawa fizyki.
Niektórym wydaje się wręcz że suchy przepis chroni ich od zła wszelkiego...
Kondolencje dla kierowcy i ofiary. Mam nadzieję że nie stało się tym razem nic poważnego.

Autor: ~sulus dodano: 2016-12-22 09:16:36Głosów: +34Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W miastach piesi też powinni nosić odblaski. Bo co z tego że chodzą po chodnikach jak muszą kilka razy przejść przez drogę. Jak się jedzie wieczorem przez miasto to tylko widać w ostatniej chwili czarne cienie przemykajace przez pasy.

Autor: ~Anastazja do kierowca dodano: 2016-12-22 09:27:45Głosów: -27Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~K. dodano: 2016-12-22 10:02:16Głosów: +24Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie raz mialam taka sytuacje hamujac na piski ze ludzie w ogole nie patrzac wchodza na droge przed sama maske w szczegolnosci starsze osoby i mlodziez z nosami w telefonach. Na rondzie kolo kauflanda to jest masakra.. drodzy piesi nie jestescie pepkami swiata i auto czasami nie jest w stanie sie zatrzymac. Dlatego najlepiej zainwestowac w kamerke.

Autor: ~Made in Kobylanka dodano: 2016-12-22 10:05:09Głosów: +32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Codziennie rano jeżdżę tą droga do pracy.
Uważam, że jedne jak i drugie pasy na tym przejściu powinny by c mocno oświetlone bo czasami nie widać pieszego, szczególnie jak jest w ciemnym ubraniu.

Autor: ~Maciek dodano: 2016-12-22 10:28:12Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To że ludzie czasem chodzą nieuważnie to jedna sprawa, ALE mieszkam niedaleko tego przejścia i często przez nie sam lub z rodziną przechodzę. Niestety, ale u nas w Polsce DAAAALEKO nam jeszcze do kultury jazdy jak na zachodzie Europy, że o Skandynawii nie wspomnę. W Szwecji kiedy tylko zbliżałem się do przejścia KAŻDY kierowca momentalnie umożliwiał mi grzecznie przejście choćbym przechodził w tempie "żółwia", grzecznie czekał. Pomijam fakt, że tam w mieście i poza nim generalnie jeździ się tam DUŻO wolniej niż u nas. Czekając bezskutecznie jako pieszy na przejściu obok "Szklarczykówki" nie dość, że generalnie auta nie kwapią się do przepuszczania i trzeba swoje odstać, to często trzeba prawie wymuszać aby PĘDZĄCY samochód raczył wyhamować i przepuścić łaskawie "wrednego" pieszego... . Szkoda, że u nas nie jest tak grzecznie na drodze jak w Europie Zach. i nic nie zapowiada, aby miało się to zmienić... .

Autor: ~logika dodano: 2016-12-22 10:32:22Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sorry, ale na tym krótkim odcinku drogi za przeproszeniem nasrane jest przejście obok przejścia i szlag trafia kierowców przez to. Pod szklarczykówką jedno, dalej jadąc na zawodzie kilkadziesiąt metrów dalej koło villa caffe drugie, kolejne kilkadziesiąt metrów dalej koło zielarskiego następne. Bez przesady!!!! to koło szklarczykówki i zielarskiego niech zostaną ale to pośrodku koło villa caffe powinni zlikwidować

Autor: ~Gorliczanin dodano: 2016-12-22 12:09:08Głosów: -113Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~homey dodano: 2016-12-22 12:21:49Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@Maciek
To imię od zawsze kojarzyło mi się z kimś kto nie jest zbyt mądry i sprytny (Klan) i teraz wiem dlaczego. Ty nie przyrównuj Polski do krajów rozwiniętych bo bliżej nam do Rosji. Polacy w porownaniu do Rosjan jeżdżą lepiej i należy się z tego cieszyć.
Jak Polak będzie zarabiał tyle co Szwed czy Niemiec i stać go będzie na porządny samochód i spokojne życieto napewno będzie bardziej cierpliwy i opanowany zarówno na drodze jak i w domu jak i w pracy.
Skoro Polak jest ciągle naciskany i musi się spieszyć bo nie zdąży do pracy bo nie zdąży dostarczyć towaru na czas ciągle straszony że na jego miejsce czeka 10 ukraincow za niższą stawkę to trudno się dziwić ze jest znerwicowany zły i nieuprzejmy.
Polacy i tak są spokojni bo gdyby Niemcy mieli teraz zarabiać tyle co Polacy w Polsce otrzymywać 300euro emerytury to już by była 3 wojna światowa.

Autor: ~Kierowca i piezszy  dodano: 2016-12-22 12:24:41Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kierowca zbliżający się do przejścia dla pieszych powinien zachować szczególną ostrożność .i tyle na temat

Autor: ~Rysiek dodano: 2016-12-22 12:27:53Głosów: +24Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi


potrzeba patrzeć jak ludzie chodzą nie tylko po pasach i przez ulicę niepatrzą lezą na oślep z telefonami przed oczyma i stąd nieszczęścia

Autor: ~Kierowca i pieszy dodano: 2016-12-22 12:35:56Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A swoja droga kierowca busa jechał przepisowo zgodnie z prawem,po potrąceniu przejechał na drugi pas ruch i zniszczy barierki . Oni myślą ze wszędzie maja pierwszeństwo tak jak wyjerzdzaja z przestanków tylko sie wepchać KIEROWCY PRYWATNYCH BUSÓW NIE MAJA PIERWSZEŃSTWA WYJAZDU Z ZATOCZKI AUTOBUSOWEJ

Autor: ~Robi dodano: 2016-12-22 12:52:14Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czemu się tu dziwić , ludzie po chodnikach nie potrafią chodzić,nie sposób ominąć kogoś bo się roz..... na całą szerokość

Autor: ~Karol dodano: 2016-12-22 13:24:11Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bus kolibe... to jeżdżący złom na kołach ciekawe czy maja wszystko sprawne szybkiego powrotu do zdrowia

Autor: ~ala dodano: 2016-12-22 13:44:17Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pasażer -nie zgadzam się z tym że bus wygląda jak złom .Gdyby ta kobieta uważała to pewnie nie zdarzyło by się taka sytuacja, codziennie rano jadę tą drogą i widzę jak piesi wymuszają pierwszeństwo.

Autor: ~greg dodano: 2016-12-22 14:11:46Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Co do kultury to w innych państwach mają po prostu takie przepisy że muszą ustępować pieszemu dochodzącemu do przejścia. U nas pieszy może wejść na jezdnie PO UPEWNIENIU SIĘ ŻE NIE UTRUDNI RUCHU POJAZDOM.
A do " Kierowca i pieszy " mylisz sie że nie trzeba wpuszczać prywatnych busów. Przepis mówi jasno że w obszarze zabudowanym masz obowiązek ułatwienia wjazdu autobusowi sygnalizującemu zamiar ruszenia z przystanku.

Autor: ~meg dodano: 2016-12-22 14:27:08Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To przejście dla pieszych jest słabo oświetlone, około dwa tygodnie temu ledwo zauważyłam pieszą wieczorem i wyhamowałam, kierowca za mną nie. Bilans pobite samochody.

Autor: ~Izabela  dodano: 2016-12-22 14:47:27Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Przechodzę bardzo często na tym przejściany i mogę stwierdzić że jeśli chamsko nie wejdziesz na pasy to możesz tak stać i stać bardzo rzadko ktoś cię przepusci. Niestety ale taka jest kultura naszych kierowców a później mają wielkie pretensje

Autor: ~kix dodano: 2016-12-22 14:51:44Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ciemno jak w du.....ie nic nie widać a to centrum miasta ,szok.Dalej uświadamiajcie że pieszy ma pierwszeństwo to będzie tego więcej.Kierowca zdrowy najwyżej z wyrokiem a poszkodowany w szpitalu lub na wózku, i nie trzeba tu szybkości wystarczy 5 na godzinę.Stosowanie się w 100 procentach do przepisu o pieszych to pod drukarnią można sobie stać i stać a piesi idą sobie sznureczkiem .Wesołych Świąt.

Autor: ~Emi dodano: 2016-12-22 14:54:27Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeśli chodzi o prywatne busy to dlaczego mają nie wyjeżdżać z zatoczek skoro mają pozwolenia na kursy oraz rozkłady jazdy.Jeśli chodzi o przejście koło Szklarczykówki to faktycznie jest nie oświetlone i mało widoczne szczególnie wieczorem.

Autor: ~gorliczanin dodano: 2016-12-22 14:56:46Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

kierowcy jadą nie patrzą bo myślą ze są panami szos .za granicą jak kierowca widzi ze pieszy zbliża się do pasów to już z daleka zwalnia .niestety u nas kierowca to po nogach by ci przejechał i łaskę robi jak już się musi zatrzymać .niestety miałam taką sytuację przejście wyżej .

Autor: ~jakiś dodano: 2016-12-22 15:08:48Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Znowu COLIBER ppotrąca.Coś z nimi nie tak.Brawura

Autor: ~ROCH dodano: 2016-12-22 15:57:42Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pieszy nie jest stonką i też ma na drodze swoje prawa czy się Wam PANOWIE kierowcy w zardzewiałych wrakach podoba czy nie! Od tego są przejścia i zdarzenie miało miejsce na przejściu. Skąd wiecie że to było wtargnięcie? A może były inne przyczyny? Potrąconej kobiecie życzmy powrotu do zdrowia.

Autor: ~maja dodano: 2016-12-22 17:01:41Głosów: -3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kochani polscy kierowcy,w Niemczech idąc chodnikiem koło przejścia gdy tylko przystaniesz na moment to kierowcy się zatrzymują,no chyba że Polak to pędzi jakby przejścia nie widział.

Autor: ~raspy dodano: 2016-12-22 17:47:37Głosów: -10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sprawa jest prosta. Chodnik to królestwo pieszego droga to królestwo kierowcy. Przejście dla pieszych to jest miejsce specjalnie wyznaczone, w którego to obrębie pieszy może skorzystać z uprzejmości i łaski panujacego na drodze kierowcy. Łaska panska na pstryk koniu jeździ więc kierowca może tej łaski udzielić ale nie musi. Pieszy może nieśmiało zasugerować że prosi o łaskę przejścia na przeciwlegly chodnik wystawiając nogę na drogę. Jeśli kierowca okaże łaskę i się zatrzyma należy podziękować uklonic się wejść na pasy dziarskim krokiem tak żeby jak najszybciej umożliwić dalszą jazdę kierowcy.
Tutaj to piesza naruszyła granice kierowcy i doprowadziła do zniszczenia mienia. Nie wiadomo czy była ubezpieczona od odpowiedzialności cywilnej tzw. OC i w jaki sposób naprawi wyrządzone szkody.
Jeśli się komuś wydaje, że ma pierwszenstwo na pasach przed kierowcą to ma rację bo tylko tak mu się wydaje.
Jeśli będzie chciał wyegzekwować swoje urojone prawa to skończy się to dla niego bliskim spotkaniem ze zderzakiem i mniejszym lub wiejszym bólem głowy.

Autor: ~robol dodano: 2016-12-22 18:00:21Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wszyscy psioczą ale w Polsce dopóki nie wejdziesz na pasy to
kierowca zawsze ma pierwszeństwo.
Takie mamy prawo.

Autor: ~qqq dodano: 2016-12-22 18:09:38Głosów: +15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie w Gorlicach wchodzą na pasy na oślep i beztrosko, często zapatrzeni w komórkę :( Dzisiaj 22.12.2016 koło Kauflandu jakiś idiota godz 7.50 wchodzi wprost pod mój samochód, w ogóle nie upewniając się czy nie jedzie samochód. Mówię stop "świętym" krowom ... Szcżęście, że podejrzewałem idiotę o to że tak zrobi, i uważałem na ciołka .. róbcie tak dalej .. Nie wspomnę już o zachowaniu pieszych przy przechodzeniu przy gorlickich rondach ... pożal się boże ...

Autor: ~pieszy dodano: 2016-12-22 18:19:04Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jestem pieszym i kierowcą nie zawodowym, ale moim zdaniem pierwszeństwo powinien mieć kierowca, przechodząc sam rozglądam się, a pieszy który przechodzi z komórką przy uchu lub czytając sms-a, powinien być karany mandatem tak samo jak kierowca co rozmawia w czasie jazdy. Straż miejska, policja, monitoring powinni się tym zająć nie tylko kierowcami.

Autor: ~KK dodano: 2016-12-22 19:18:39Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To nie pierwsze takie zdarzenie w tym miejscu, zarówno na pasach koło Szklarczykówki jak i na pasach koło Villa cafe. W godzinach porannych jest duży ruch, jest ciemno i chyba każdy kto tamtędy przejeżdźa zgodzi sie że w tym miejscu o takiej porze NIC NIE WIDAĆ! Kiedy w końcu te przejścia zostaną porządnie oświetlone? To samo tyczy się dwóch przejść dla pieszych na obwodnicy obok miejsca gdzie dawniej stał hotel Lipsk...przy dużym ruchu na drodze nie widać kompletnie nic.

Autor: ~Maciej dodano: 2016-12-22 20:36:07Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Piesi w naszym mieście chodzą jak chcą, zwłaszcza przy rondzie. Warto jednak zauważyć, że tutaj wina należała - wg policji - do kierowcy, a busy i autobusy notorycznie wymuszają pierwszeństwo podczas włączania się do ruchu (zwłaszcza kierowcy autobusów z formy Voy(...)er.

Autor: ~tracker dodano: 2016-12-22 21:43:52Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tak kierowcy jak i piesi w Gorlicach to porażka.Na rondzie nie potrafią się zachować na przejściu przepuszczają wszystkich tak z prawa jak i z lewa a przecież na osi pasów sa wysepki na których powinni się piesi zatrzymać,no ale po co jak kierowcy dobrodusznie czekają.Problem można szybko rozwiązać z korzyścią dla wszystkich wystarczy zainstalować sygnalizację świetlną lub zrobić przejścia dla pieszych nad droga lub pod drogą.Wypadki z udziałem pieszych zminimalizują się,znikną korki,mieszkańcy będą oddychać świeższym powietrzem.I nie będziemy musieli jeżdzić do Szwecji lub Niemiec po to żeby obserwować zachowania tamtych kierowców i pieszych.

Wesołych Świąt

Autor: ~Bla bla dodano: 2016-12-22 22:02:11Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Art. 18.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Art. 18a.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do miejsca postoju autobusu szkolnego, jest obowiązany:
1) zatrzymać się, o ile kierujący tym autobusem podał sygnał zatrzymania;
2) zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu tym autobusem wjazd na jezdnię lub sąsiedni pas ruchu, o ile sygnalizuje on zamiar wykonania takiego manewru.

2. Kierujący autobusem szkolnym w sytuacji, o której mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Autor: ~Bla bla dodano: 2016-12-22 22:12:47Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Art. 14. Zabrania się:
1) wchodzenia na jezdnię:
a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych,
b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi;
2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi;
3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko;
4) przebiegania przez jezdnię;
5) chodzenia po torowisku;
6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto;
7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.

Autor: ~Fik dodano: 2016-12-22 22:27:26Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kontrolować busy bo one ludzi wożą a nie rzeczy. Nie wiem jak takie złomy są dopuszczone do ruchu

Autor: ~wymoczek dodano: 2016-12-22 23:04:41Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

TAK drodzy kierowcy- ta Staruszka miała na pewno słuchawki i była wpatrzona w smartfon, A kierowca na pewno chciał sie zatrzymac i ją przepuscic. na pasach. Przed pasami zatrzymują sie przeważnie kierowcy z obcymi rejestracjami -a nasi w 90% nie. Taka jest prawda.

Autor: ~Observer dodano: 2016-12-23 08:30:57Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Coliber -byle szybciej przed konkurencją i oto skutki!!

Autor: ~Maciek do ~homey dodano: 2016-12-23 09:05:03Głosów: +15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie zgadzam się z tobą bo piszesz bzdury i przy okazji obrażasz mnie bez powodu. Jeśli tobie mentalnie i nie tylko, bliżej do Rosji niż Zachodu i z nich czerpiesz wzorce jazdy to mogę ci tylko współczuć, ale to twój problem. Fakt jest taki, że przechodzę na tym przejściu k. Szklarczykówki najczęściej w niedzielę kiedy to raczej prywatne auta nie jadą do pracy (tylko jak to w Gorlicach "wiozą się " najczęściej do Kościoła i wówczas również trudno jest przejść. Pamiętaj, że status materialny nie czyni człowieka dobrze wychowanym bo to wynosi się (lub nie) z domu. Pamiętaj, że można być biednym i kulturalnym umiejącym się zachować człowiekiem w życiu i na drodze oraz bogatym i butnym chamem w stosunku do innych. To nie ma NIC dorzeczy. Choć może tego nie zrozumiesz.... .

Autor: ~Bla bla dodano: 2016-12-23 09:31:40Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tak samo jak staruszka niemiała słuchawek jak i telefonu, tak też kierowca nie czekał na nią przyczajony w krzakach żeby ją rozjechać i nie ma co oceniać kobiety jak i kierowcy bo i pieszy jak i kierowca powinni zachować szczególną ostrożność ,nie wiadomo kiedy nam się może to przytrawić i możemy nie zauważyć pieszego .

Autor: ~Anastazja do wszystkich krytykujących pieszych dodano: 2016-12-23 10:24:27Głosów: -137Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Ja dodano: 2016-12-23 13:28:06Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie ja uwazam ze to jest poprostu wypadek chwila nieuwagi jednej czy drugiej osoby. Moze akurat obydwoje popełnili niewielki błąd a skutki juz sa większe. Byc moze samochod miał nie do konca sprawne hamulce a teraz wina kierowcy. Osobiście uwazam ze firmy transportowe czy tym bardziej przewozowe oferujące przewóz osob powinny dysponować flota samochodów nowych czy max 5 letnich a gdy sa starsze powinny byc szczegółowo te samochody kontrolowane. Teraz mamy prosty przelicznik prywatnym przewoźnikom opłaci sie taniej niz np MZK czy PKS które padają. Sami przesiadamy sie na "złomy " tak zwane busy ryzykując swoim zdrowiem a nawet zyciem. To zrozumiale bo kazdy liczy grosza w takim państwie. Wiec jak ktos chce prowadzić firmę tym bardziej oferująca przewóz osob i byc biznesmenem niech zakupi odpowiednie pojazdy a nie złom i niech wtedy pokaże biznesmena. No ale takie mamy przepisy ze Z Niemiec ze złomu sie bierze a tutaj udaje sie ze ma sie cudo. Pozdrawiam. Oraz wszystkim zycze Spokojnych i Wesołych Swiat Bożego Narodzenia. Oraz Szczęśliwego Nowego 2017 roku

Autor: ~Kierowca i pieszy dodano: 2016-12-23 15:27:29Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do greg

UMOŻLIWIĆ

Art. 18.
1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.
2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Autor: ~Jaha dodano: 2016-12-23 15:51:23Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Mzk wGorlicach to ma najnowsze modele autobusów ha ha ha ha.Ile musiałby kosztować bilet żeby autobusy były najwyżej 5 letnie .

Autor: ~greg dodano: 2016-12-23 17:18:35Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do kierowca i pieszy
Nie rozumiem twojej uwagi
Ja zwrocilem ci uwagę że kierujący ma obowiązek wpuścić również prywatnych przewoźników

Autor: ~chlopek  dodano: 2016-12-23 18:52:04Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Możecie sie wykłócać czyja wina ale pomyślcie sobie jakie to będą święta dla biednego kierowcy..wiem teraz fala hejtu ze nie zzatrzymał sie ale pomyślcie czy tak było na pewno byliście świadkami. .?

Autor: ~Internaut  dodano: 2016-12-24 12:35:29Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W poście pisze ewidentnie - wina kierowcy. A 95% komentarzy tutaj broni wszystkich kierowców którzy przejeżdżają gdy pieszy jest w połowie pasów. Wesołych świąt! (minusy pod komentarzem mile widziane) :]

Autor: ~bousy dodano: 2016-12-24 14:43:22Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Widać tu ewidentne wtargniecie na drogę. Gdyby to była wina kierowcy to poszkodowana znalazłaby się pod samochodem i coroner byłby bardziej potrzebny niż pogotowie. Kierowca próbował ratować sytuację i ominął poszkodowana bo chyba nie ma tu takiego który stwierdzi że 50kg staruszka mogła wtrącić z toru jazdy na wprost 2 tonowego busa. Lepiej dla kierowcy jakby sprawa wymagała prokuratora bo tak to pewnie w sądzie zostanie na tym co ustaliła "policja".
Od policji za dużo nie wymagacie, bo dla nich najłatwiej to obarczyc winą kierowcę i zamknąć sprawę. Już nie raz wymiar "sprawiedliwości" skazywal niewinnych, a później wszyscy podatnicy muszą płacić odszkodowania.

Autor: ~józef dodano: 2016-12-25 09:25:33Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Witam. Dlaczego wszyscy widzom wine w kierowcy czy w przechodniu, a czy pomyślał ktoś o której godzinie gasną światła uliczne.W terenie niezobudowanym jest obowiązek noszenia odblasków, a w przypadku ggy jest jeszcze ciemno, a droga jest czarna to niema szansy wcześniej kogoś zauwarzyć jeszcze jak jest ubrany na czarno. Każdego szkoda.

Życzę spokojnych Świąt...

Autor: ~pasażer  dodano: 2016-12-25 21:27:15Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

a czy ktoś wie który kierowca jest winny?młody czy stary?

Autor: ~pasazer dodano: 2016-12-28 22:34:45Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

pracownik jest winny i odebrano mu prawo jazdy

Autor: ~Daniel dodano: 2017-01-01 06:51:12Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bylo to chwile temu, ale sam przed przyjazdem pogotowia pomagalem tej Pani, a kierowca stal i gapil na zlomo busa czy odjedzie. szkoda mi tej Pani, ludzie to widzieli, nikt nie podszedl pomoc jej. Sam z wlasnej iniccjatywy sie zainteresowalem. bo czase znieczulica ludzka siega granic etyki.

Autor: ~MATI dodano: 2017-01-02 11:27:18Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Widac ze tylko przednie koła hamowały i tez musiał jechac wcale nie wolno skoro zatrzymał sie kilka metrow za przejsciem i na barierkach, stan techniczny tego busa pewnie tez pozostawia wiele do życzenia

Autor: ~Dorka  dodano: 2017-01-02 16:13:39Głosów: -55Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Mirek dodano: 2017-01-02 21:33:31Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dorka, a może ciebie wysłać spowrotem na lekcje polskiego? Przejście jest absolutnie niewidoczne, zwłaszcza jadąc od mostu na Ropie. Jesli stoi sznur samochodów w kierunku do mostu, ludzie wychodzący zza samochodów narażeni są na niebezpieczeństwo. Zresztą praktycznie każde skrzyżowanie w ciągu ulicy legionów to porażka.

Autor: ~ando87 dodano: 2017-01-03 15:44:42Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

baczcie abyście nie zgłupieli od mądrości własnej..

Autor: ~Byly mieszkaniec Gorlic. dodano: 2017-01-11 18:55:51Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To fakt piesi wychodza na przejsciach jak przyslowiowe barany.Ale tez kierowcy w Polsce nie ustepuja pierwszenstwa pieszym na przejsciach.Nie ma kontroli ze strony policji.Ale dam przyklad jak bylo dawniej. Sa lata 80-te skrzyzowanie na Zawodziu wlaczono swiatla sygnalizacyjne , pierwsze dni,niedziela. Od strony Ropicy zero aut, od strony miasta zero aut, od strony ul.Sienkiewicza zero aut ,wogole nie ma przechodniow.Przechodze na przejsciu w strone ul.Sienkiewicza od strony piekarni Rogusa i po kilku dziesieciu metrach podjezdza milicyjny Fiat z p.Ch..... /byly szef tzw.Drogowki.Placi pan mandat za przejscie na czerwonym swietle 50 zl.Dla mnie szok, nie chodzi o kwote ale o sama zasade-czekal moze kilka godzin pod bylym Wiejskim Domem Targowym aby mnie dorwac!!!!!! I to jest sluzba i odpowiedzialny Milicjant,obecniePolicja w Polsce.I tak trzymac wiecej takich panow Ch... w Gorlicach i nie bedzie wypadkow na przejsciach.Amen.










































poosce












dla mnie szok


Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Styczeń 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny