• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny

Wymusiła pierwszeństwo na karetce

Dodaj na Facebook
Wymusiła pierwszeństwo na karetce Droga Krajowa 28 na wysokości Klęczan przez kilkadziesiąt minut była częściowo wyłączona z ruchu za sprawą kolizji do jakiej doszło tam pomiędzy autem osobowym, a karetką pogotowia. 
Według ustaleń  policjantów winnym zdarzenia była kobieta kierująca osobowym Hyundaiem, która włączając się do ruchu z bocznej drogi wymusiła pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącej karetce pogotowia jadącej interwencyjnie tj. z włączonymi sygnałami. Kierowca karetki chcąc uchronić swoje auto przed poważnym zderzeniem wykonał manewr skrętu, ale niestety nie udało mu się to w pełni i doszło do kolizji w wyniku której karetka przewracając się na bok wpadła do przydrożnego rowu.

Na kobietę nałożone zostało 6 punktów karnych oraz mandat w wysokości 500 zł

foto: Kamil Kwiatkowski

{gallery}zdjecia/16karetkawrowie{/gallery}


Komentarze

Autor: ~Polak dodano: 2016-12-14 14:09:56Głosów: +37Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

6 punktów i 500zł za wymuszenie na karetce z włączonymi sygnałami?! Chyba Panowie Policjanty się pomyli, jak i całe polskie prawo. 5000zł mandatu by było takim MINIMUM.... O konfiskacie pojazdu sprawcy nie wspominając...

Autor: ~hairy dodano: 2016-12-14 14:21:08Głosów: -32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~czołgista dodano: 2016-12-14 15:14:25Głosów: +59Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@hairy
Weź pod uwagę, że karetka jadąca na sygnale zawsze ma pierwszeństwo. Nigdy nie wiesz do jakiego pacjenta jedzie. Być może do takiego gdzie dosłownie każda sekunda się liczy. A kierowca nawet jeśli ma zielone światło, to powinien poczekać dopóki karetka nie przejedzie! Przecież po to są sygnały świetlne i dźwiękowe żeby z daleka było wiadomo że jedzie, prawda? Zwykłego kierowcy 2 czy 3 minuty nie zbawi, a poszkodowanemu może uratować życie.

Autor: ~Totylkoja dodano: 2016-12-14 15:40:44Głosów: +43Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kierowca karetki nie jest winny temu ze jakaś baba za przeproszeniem jest głucha i ślepa. Za brała bym prawko i ELO !

Autor: ~pers dodano: 2016-12-14 16:30:51Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kierowca karetki jadącej na sygnale ma prawo wjechać na skrzyżowanie na czerwonym , ale nie ma pierwszeństwa

Autor: ~Do Polak* dodano: 2016-12-14 16:48:23Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

"Do Polak" A za to ze tak głupio gadasz to konfiskata twojego domu a co nauczysz się. Jak najbardziej jestem za wysokimi karami ale nie za kradzieżą czyjejś własności. A jakbyś ty tej kobiecie pożyczył auto to też konfiskata ? Nie Kradnij!!!!!

Autor: ~horal dodano: 2016-12-14 17:30:27Głosów: -17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@czołgista
Może lepiej niech poszkodowany przyjedzie 2 3 minuty później do szpitala bo w tym wypadku by sobie dodatkowo poczekal minimum 15 minut na sprawną karetkę, a ta sprawna karetka mogła jechać do innego potrzebujacego. Tak czy inaczej 2 karetki obsługują jednego zamiast 2. Struś pedziwiatr z immunitetem leży na boku w fosie bo nie zastosował się do przepisu ograniczonego zaufania na drodze. I co mu z tego że nie jest winny?
Różne są sytuacje ale prawda jest jedna jak będziesz jechał na czerwonym świetle lub 150 w terenie zabudowanym pomimo pierwszeństwa światła i dźwięku to zawsze bedziesz przegrany gdy się coś stanie.

Autor: ~Internaut  dodano: 2016-12-14 18:30:12Głosów: +19Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Smutno mi jak czytam komentarze typu "ambulans nie ma pierwszeństwa". Owszem , może łamać przepisy z zachowaniem szczególnej ostrożności , tutaj nie zawiniła ekipa pogotowia lecz ktoś inny. Do wszystkich którzy się kłócą względem tego- zastanówcie się i pomyślcie chwilę o tym , jakby to pogotowie musiało jechać akurat do was ,czego nikomu nie życzę. Pozdrawiam

Autor: ~NFZ dodano: 2016-12-14 19:16:35Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Oczywiście NFZ stać na "wszystko" prócz zimówek dla karetki. W Polsce tak dbają o utrzymanie dróg że można cały rok na letnich jeździć. (Jak co roku zima zaskoczyła drogowców). To są jaja co się dzieje w tej Polsce. ZUS za składki nie odpuszcza, a pieniędzy starcza tylko na wypłaty pracowników. Powinni te dwie bandy rozwalić ZUS i NFZ, Wiem że kobieta była winna , ale karetki o tym czasie powinny być na zimówkach w dobrym stanie, bo nie każdy mieszka przy drodze.

Autor: ~driver dodano: 2016-12-14 19:24:00Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ślepota babki i tyle nie dość że w powiecie mamy mało tych karetek to teraz jeszcze jedna jest wycofana a to nie są tanie samochody. a ci co twierdzą że kierowca powinien jechać wolniej, ciekawe co by mówił gdyby to jechała do niego i wtedy każda sekunda czekania się wydłuża,a potem powie że długo karetka jechała

Autor: ~Mietek dodano: 2016-12-14 19:59:01Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak czytam komentarze to mam wrażenie ze zaraz się okaże że wszystkiemu winien kierowca karetki bo jechał za szybko

Autor: ~lok dodano: 2016-12-14 20:00:07Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Znawcy tematu,każdy pojazd uprzywilejowany jadący na sygnale ma wszędzie pierwszeństwo, ale , może wjeżdżać na czerwonym świetle z zachowaniem ostrożności a nie 100 na godzinę, to samo dotyczy wszystkich sytuacji na drodze za co Kowalski dostał by mandat ale powtarzam z zachowaniem ostrożności.Tak mnie kiedyś uczono.

Autor: ~czołgista dodano: 2016-12-14 21:05:09Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@horal
Dlatego mówię, że samochody powinny pojazdom uprzywilejowanym ustępować pierwszeństwa. Jak się kierowcy nie będą na chama wpychali, to się z karetką nie zderzą.

Autor: ~nikt_wazny0007 dodano: 2016-12-15 00:28:57Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czy mi sie wydaje czy karetka ma zalozone letnie opony ?

Autor: ~Mjko  dodano: 2016-12-15 00:58:11Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dobrze ze ten wspomniany wczesniej pacjent "dla ktorego sie liczy kazda sekunda" nie byl w karetce

Autor: ~shool dodano: 2016-12-15 07:32:27Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ze świętymi krowami zawsze są problemy. Czy to na drodze czy na przejściu dla pieszych czy w sejmie czy w spółkach skarbu państwa kopalniach ect. Są problem bo święte krowy nadużywają swoich przywilejów.

Autor: ~touse dodano: 2016-12-15 09:25:06Głosów: -10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tak letnie opony ale za to napęd 4x4 i za fajerą mistrz kierownicy. Kierowcą karetki może być już 21 latek czyli kierowca ze słabym doświadczeniem i jednocześnie z grupy kierowców podwyższonego ryzyka wypadku ze zwyżką na ubezpieczenie OC. Jak jeszcze, jak to w Polsce bywa dostanie pracę po znajomości bo tam tata jest kimś ważnym w szpitalu to mamy niezłą mieszankę Misiewicza. Każdy by cisnął bo ma prawo dobry wóz napęd 4x4 i paliwo za darmo ale nie jest sam na drodze i jest odpowiedzialny przynajmniej za pasażerów.Ta pani mogła zginać. Trzeba wziąć poprawkę na to, że nie każdy kierowca to kubica i jedna wjedzie pod drezynę inna wyjedzie na drogę w nieodpowiednim momencie.Kierowcy karetek powinni byc fachowcami z doświadczeniem, a nie uczniakami i nie po trupach do celu.

Autor: ~żurek dodano: 2016-12-15 10:12:52Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czytajcie ze zrozumieniem, to nie boli. Nie jest tu ważne, że karetka jechała na sygnałach czy nie, Istotnym jest to, że kobieta wyjeżdżała z drogi PODPORZĄDKOWANEJ. Nawet gdyby w miejscu karetki jechał wóz drabiniasty z sianem to i tak wina pozostaje po stronie kobiety z hyundaia.

Autor: ~abcd dodano: 2016-12-15 10:21:43Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Gratulacje dla starostwa za włączenie pogotowia pod szpitala. Odkąd tak się stało pieniądze zamiast na ratownictwo drenuje szpital. Efekt: letnie opony w zimie, wprowadzenie dwuosobowych zespołów P, żenująco niskie stawki dla pracowników i jeszcze od stycznia jedyny zespół z lekarzem w całym powiecie gorlickim czyli Ska Gorlicka przekształcona na zespół P. Brawo Wy

Autor: ~Gosc dodano: 2016-12-15 12:13:28Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do touse Nie masz wcale racji bo gdyby kierowca nie miał doświadczenia to by ta kobieta nie żyła trzeba pomyśleć zanim się coś pisze a jechał kierowca z 20 letnim stażem i Bogu dziękować ze nikomu nic się nie stało

Autor: ~Tom  dodano: 2016-12-15 18:12:32Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Po pierwsze przekształcenie karetek z S na P nie jest wcale złym pomysłem, ponieważ Ratownicy Medyczni mają dużą wiedze i wiele uprawnień ratujących życie. A co do wypadku to jak by ta baba patrzyla to by się nic nie stało. Ślepa, głucha i .... może nie dokończe. Kto jej dał prawo jazdy. Policja powinna zabrac jej uprawnienia, ponieważ to nie była zwyczajna kolizja drogowa tylko kolizja gdzie karetka jechała do człowieka. Mam nadzieje, że ta baba będzie troche patrzec jak jedzie

Autor: ~Swiadek dodano: 2016-12-15 18:41:53Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To nie do konca tak,nie tylko ona jest winna temu,pierwsi winni to pracownicy ktorzy układali tam chodnik bo to oni jej machali że może wyjechac na drogę wiec kobieta im zaufała,drugi winny to kierowca karetki że sygnały dzwiękowewłączył dopiero na moscie,kilkanascie metrow przed kolizją,dla tego pracownicy budowlani nie słyszeli karetki i ,,pomogli,,wyjechac kobiecie,oczywiscie ze najwieksza wina kobiety bo to ona włączała sie do ruchu ale zawierzyła osobą trzecim,a tak poza tym to kierowca karetki nie może jechac na samych swiatłach błyskowych,musi miec sygnał dzwiekowy równoczesnie zeby byc uprzywiliowany a czesto jadą tylko na kogutach

Autor: ~abcd dodano: 2016-12-15 21:39:17Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Zgadzam się z Tobą w 100% Panie Tom. Chodzi tylko o to że przekazuje się nowe obowiązki dla Ratowników Medycznych i Pielęgniarzy, natomiast stawka godzinowa jest żenująca i wiesz o czym mówię. Nie ma w Polsce tak niskiej jak w Gorlicach

Autor: ~zibi dodano: 2016-12-17 14:56:22Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

robić teraz konserwacje w karetcce

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Luty 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny