• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Produkował bimber w remizie

dodano: 2014-01-08,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Produkował bimber w remizieOd kilku dni Szalowa żyje lokalną aferą. W miniony czwartek ujawniono, że od pewnego czasu w tamtejszej remizie OSP nielegalnie pędzono bimber. Pikanterii dodaje fakt, że podejrzewanym o ten proceder jest oficer służb mundurowych.
Nowy rok w Szalowej zaczął się dość burzliwie, bowiem od policyjnego nalotu na … remizę Ochotniczej Straży Pożarnej. Wszystko za sprawą informacji, że budynek remizy służy za pomieszczenia do produkcji nielegalnego alkoholu.

- W czwartek 2 stycznia bieżącego roku do tutejszej Komendy Powiatowej Policji wpłynęło zawiadomienie o odnalezieniu w budynkach OSP nielegalnego alkoholu w znacznych ilościach, który miał być tam produkowany, co najmniej od grudnia ubiegłego roku. Na miejsce wysłano grupę operacyjną. W siedzibie OSP śledczy ujawnili beczki, w których znajdowało się około 110 litrów zacieru, w tych okolicznościach przyjęto zawiadomienie od prezesa OSP o możliwości popełnienia przestępstwa. W toku dalszych czynności operacyjnych dotarto do jednego z pobliskich domostw, w którym odnaleziona została aparatura do destylacji. Właściciel domu dobrowolnie wydał sprzęt. Zarekwirowano u niego także trzy butelki 0,5l gotowego już wyrobu – relacjonuje specjalnie dla GORLICE24.pl aspirant Grzegorz Szczepanek z KPP Gorlice.

O komentarz do całego zajścia poprosiliśmy prezesa OSP Szalowa druha Walentego Żarnowskiego.

– Proszę Pana ja mam za sobą 50 lat służby w OSP i jeszcze nigdy czegoś takiego u nas nie było. Pokolenia ochotników z Szalowej przez ponad 100 lat pracowały na dobre imię naszej jednostki, a teraz taki wstyd! Ja o całym procederze dowiedziałem się już jakiś czas temu, od razu stanowczo zażądałem, aby kolega, który parał się pędzeniem bimbru zaprzestał prowadzenia tej działalności korzystając z mienia OSP. Niestety moje apele nie przyniosły oczekiwanych rezultatów, dlatego sprawa skończyła się tak jak skończyła – mówi z wyraźnym smutkiem w głosie Walenty Żarnowski.

W czasie zbierania informacji do tego artykułu udało nam się dowiedzieć, że produkcja nielegalnego alkoholu w remizie trwała znacznie dłużej niż w okresie od grudnia ubiegłego roku do chwili ujawnienia. Oficjalnie jednak nikt o niczym nie wiedział.

- O całej sprawie dowiaduje się teraz od Pana. Przyznam szczerze, że jestem mocno zaskoczony tą sytuacją. Jeszcze w czwartek rano (2 stycznia) byłem służbowo w remizie i nikt o niczym nie mówił. Wcześniej też nikt do mnie nie zgłaszał żadnych sygnałów, żeby działo się tam coś niewłaściwego – powiedział nam Stanisław Kaszyk sołtys Szalowej.

Zaskoczenia i oburzenia całą sprawą nie krył też wójt gminy Łużna Kazimierz Krok

- Nie chcę na razie ferować wyroków, bo od tego są właściwe instytucje, ale dla mnie, jako dla gospodarza obiektu skandalem jest żeby wykorzystywać mienie gminy do prowadzenia takiej działalności. Obecnie będziemy analizować koszty związane ze zużyciem wody i energii elektrycznej w budynku, aby stwierdzić, o jakich kwotach nadużycia może być mowa – stwierdził Kazimierz Krok

Sprawa budzi ogromne emocje wśród mieszkańców Szalowej, którzy rozmawiając z nami byli oburzeni tym, co się działo w ich wsi.

- Jak tak można? Człowiek wykształcony, i on i żona na poważnych stanowiskach, we wsi szanowany i takie rzeczy robić? Żeby to przynajmniej po cichu w swoim domu, dla siebie, ale takie ilości wykorzystując dobro nas wszystkich, na które wspólnie pracowaliśmy – przekrzykiwali się mężczyźni rozmawiający z nami w miniony weekend.

- Obecnie postępowanie przekazane zostało do Prokuratury Rejonowej w Gorlicach. 24-letni mężczyzna -jeden z ochotników OSP (inna osoba niż sugerują to w rozmowach mieszkańcy wsi - dop. red.) usłyszał zarzuty z art. 12a ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych. O dalszych czynnościach w tej sprawie decydować będzie już prokurator – mówi aspirant Grzegorz Szczepanek.

Naszej redakcji udało się ustalić, że wśród podejrzewanych o ten proceder jest też mężczyna, który poza pełnieniem funkcji w Zarządzie OSP Szalowa, na co dzień pracuje w gorlickich służbach mundurowych w randze kapitana. O ewentualnych konsekwencjach wobec niego jego zwierzchnicy nie chcą mówić do chwili zakończenia postępowania, ale jeśli zarzuty się potwierdzą mężczyzna zostanie najprawdopodobniej wydalony ze służby.

Dodajmy, że w Polsce, zgodnie z ustawą o wyrobie alkoholu etylowego, produkcja napojów alkoholowych na sprzedaż jest objęta podatkiem akcyzowym i dozwolona jedynie po uzyskaniu zezwolenia wydawanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Kwestia legalności produkcji bimbru na własny użytek była dość długo kwestią prawnie dyskusyjną. M.in. 15 maja 2004 w gazecie „Rzeczpospolita” ukazał się artykuł W. Wróbla „Legalny bimber”, w którym autor sugerował, że w świetle aktualnie obowiązującej ustawy o wyrobie alkoholu etylowego tego rodzaju działalność jest legalna.  Jednak w uchwale z dnia 30 listopada 2004 Izba Karna Sądu Najwyższego orzekła, co następuje:

„Znamiona przestępstwa z art. 12a ust.1 ustawy z dnia 2 marca 2001 roku o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2001 r. Nr 31, poz. 353) wypełnia również wyrabianie alkoholu etylowego na własny użytek.”

- co praktycznie znaczy, że produkcja bimbru na własny użytek jest czynem prawnie zabronionym i podlega karze do 1 roku więzienia (2 lata w przypadku produkcji znacznych ilości).

AKTUALIZACJA 09.01.2013:   

Po naszej wczorajszej publikacji rozdzwonił się redakcyjny telefon z informacjami od mieszkańców Szalowej. Szczerze mówiąc jesteśmy mocno zaskoczeni informacjami jakie do nas docierają, wyłania się z nich bowiem ogromny konflikt jaki panuje w OSP Szalowa. Jednoznacznie wynika z nich, że problemy są już w samym Zarządzie jednostki, a przedstawiona powyżej sprawa jest jednym z elementów tego konfliktu. W związku z tym, że prowadzone postępowanie śledcze jest dopiero w fazie początkowej będziemy bacznie przyglądać się rozwojowi sprawy, o czym postaramy się informować na bieżąco.

Komentarze

Autor: ~kolos dodano: 2014-01-08 21:08:56Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

bedzie wolny etat :) gosc i tak sie juz dorobił zapewne :) taka fucha po godzinach :)

Autor: ~Adela dodano: 2014-01-08 21:19:02Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A to mamy strażaków !!!! ha !

Autor: ~Matro dodano: 2014-01-08 21:25:17Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak szkoda. A jednostka niedawno dostała sie do KSRG. Było by szkoda gdyby ich wycofano...

Autor: ~Paweł Kukla dodano: 2014-01-08 21:27:47Głosów: -64Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~buf:P dodano: 2014-01-08 21:35:23Głosów: +28Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

hehe:) tak trzymać:P
BRAWO SZALOWA

Autor: ~tracker dodano: 2014-01-08 21:36:07Głosów: -27Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Matro dodano: 2014-01-08 21:45:46Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Już nie chodzi o gotowe butelki, a miejsce gdzie zostały one wytworzone...

Autor: ~obywatel dodano: 2014-01-08 21:57:10Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tylko, że miedzy Szalową, a Łużną jest tak różnica, że to Łużna jeździ pijana na akcje ;)

Autor: ~sumienny szalowiak dodano: 2014-01-08 21:58:18Głosów: +64Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jestem obywatelem szalowej i wielkie współczucie dla pana żarnowskiego który wypowiada sie ze upominał upominał i jeszcze raz upominał ale czy nie pił tego pieknego TRUNKU niech sie sam uderzy w pierś??? bo mi wstyd za wszystkich ORMOWCÓW I DONOSICIELI .....

Autor: ~yacyn dodano: 2014-01-08 22:15:16Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Paweł a skąd ty wiesz co się dzieje w Łużnej, znając ta wioskę to jest wioska ciekawymi tradycjami

Autor: ~lol dodano: 2014-01-08 22:20:20Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

zgłosiłby to do UE jako produkt regionalny -ochroniłby znaki towarowe i jeszcze jakąś dotacje na wyrób wziął.... nie pomyślał... ciekawe kto to odpowiedzialny jest artykuł nie mówi wprost ale każdy wie o kogo chodzi

Autor: ~anonymus dodano: 2014-01-08 22:30:07Głosów: +35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jaką trzeba być świnią żeby donosić na swojego?

Autor: ~strażak dodano: 2014-01-08 22:43:40Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

jak by nie Bati to by na tej remizie dalej xxxx bylo. kto zna wie ile gość roboty odwala.

Autor: ~marbo dodano: 2014-01-08 22:56:52Głosów: -23Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Deave dodano: 2014-01-08 23:00:34Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Na pewno reszta członków nie wiedziała o tej produkcji... :D
Co do reszty to wychodzę z założenia że jeśli nie ma dowodów to po co kogoś oskarżać...

Autor: ~sensej dodano: 2014-01-08 23:05:01Głosów: +40Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

strażacy z łużnej pojechali pijani do wypadku. i dostali nowy wóz, aa i nie takie przekręty jak bimber robili. tego nikt nie widzi. zapisał się tam koleś który myśli że jest ważny i panoszy się na powiecie jak sam główny... a co do szalowiaków to jest tam jedna osoba która od dziesięciu lat bruździ, podkłada kłody pod nogi i kopie dołki. jest nią prezes osp. zżera go zazdrość bo młodej kadrze w dziesięć lat udało się zrobić więcej niż jemy przez całe strażackie życie. taka jest prawda. prezes donosiciel...

Autor: ~marbo dodano: 2014-01-08 23:07:33Głosów: -15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dowodów na to ze łużna jezdzi po pijaku? Oczywiscie że nie ma bo tego nie robią. Tamte czasy już się dawno skończyły

Autor: ~Alona dodano: 2014-01-08 23:11:41Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do jakiego wypadku może nam opowiesz. I moze masz jeszze gdzieś na to dowody czy usłyszałeś moze od jakiegoś strażaka z szalowej o tym?

Autor: ~sensej dodano: 2014-01-08 23:16:03Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

popytajcie chłopaków z podziału kto uratował łużnej tyłek po feralnym wyjeździe... to się dowiecie. a poza tym nie dzielmy skóry na niedźwiedziu bo sprawa jest w toku. jak już się czepiam to przyczepię się redaktora. opisał i zapowiedział afere jakby mieli w niej co najmniej kogoś zabić...

Autor: ~Alona dodano: 2014-01-08 23:19:20Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Może ten tyłek Łużnej uratował Pan który lubi troche popędzić?

Autor: ~edi dodano: 2014-01-08 23:22:56Głosów: -11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Znam pana Żarnowskiego i szczerze wątpie by donosił na kogokolwiek!!!

Autor: ~sensej dodano: 2014-01-08 23:29:47Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

bylem i widziałem osobiście

Autor: ~patryjota dodano: 2014-01-08 23:44:22Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

haha żal za nie długo będzie afera że ktoś sobie fajki kręcił stop komercji i tej żydowskiej propagandzie

Autor: ~ja dodano: 2014-01-09 00:46:55Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

marbo, cyli potwierdzasz że strażacy z łużnej jeździli kiedyś po pijaku...? szlowiakom nigdy sie to nie zdarzyło

Autor: ~szPaloEwPiaUniŚn XD dodano: 2014-01-09 01:05:08Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

podobno znaleziono zacier a nie maszynę do wyrobu alkoholu wiec co jest grane? po prostu prezes kopie dołki, jak można byc takim żeby podpieprzyć swojego, ten który przechowywał ten zacier w tym budynku napewno chciał dobrze no ale nie wyszło bo niestety musi współpracować z takim prezesem.sam bym nie chciał, a co do osp Łużnej to ten oskarżony jak by chciał to by ich upierdzielił nie raz przy nie jednej akcji np. wypadek na drodze wojewódzkiej 977. (Wiecie co było w OSP SZALOW 10 lat temu a co jest teraz, ci co są w OSP chyba widzą różnice (jak by nie BATI to dalej by był gminny star 244 i 4 nomexy zapakowane w folie)

Autor: ~Kinga dodano: 2014-01-09 01:27:58Głosów: +24Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wstyd jeszcze raz wstyd dla pana zarnowskiego jak może donieść na swoich !!! Nic nie wniósł do straży a sam sie panoszy!!! Zostanie sam ze starym gratem !!! I kto będzie wyjeżdżał do pożarów !!! Wie pan co ??? Wstyd !!!!!!!!!!!!

Autor: ~maja43 dodano: 2014-01-09 07:21:38Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

najbardziej mi się spodobało: " jestem obywatelem Szalowej":))) A poza tym to w sumie pod latarnią najciemniej....:) więc gratulacje dla pomysłodawcy ;DD

Autor: ~gruby dodano: 2014-01-09 08:15:10Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

chłopaki nie dajcie się cały powiatr za wami

Autor: ~menson dodano: 2014-01-09 08:44:37Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W Gazecie Krakowskiej w artykule " Szalowa. W remizie strażak trzymał 100 litrów zacieru" jest materiał, ale różniący się od tych newsów tutaj? To kto ma racje??????

Autor: ~jan dodano: 2014-01-09 09:05:14Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

PANIE REDAKTORZE Może troche "powęszyć" i opisać wydarzenia z końca 2013 roku w Szalowej. Wówczas też przyjechała "grupa operacyjna" tylko w innych "uniformach" O szczegóły proszę pytać zainteresowanych.

Autor: ~Nie Twój biznes  dodano: 2014-01-09 09:35:15Głosów: -22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~yacyn dodano: 2014-01-09 09:37:37Głosów: +18Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Co to za jednostka OSP jeżeli druh na druha donosi, to wychodzi na to że podczas akcji może jeden drugiego popchnąć w ogień.Nic dobrego tam się nie dzieje , a dopiero teraz się zacznie

Autor: ~Kolo dodano: 2014-01-09 09:47:41Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pan Żarnowski musiał złozyć zawiadomienie bo takie są procedury, niestety nie każdy o tym wie.. a co do ochotników z OSP Łużna to dużo ciekawego możnaby powiedzieć na ich temat..

Autor: ~ana 43 dodano: 2014-01-09 10:00:15Głosów: +35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Druhowie skąd w Was tyle nienawiści , trzymajcie się razem jak przystało na strażaków, bez względu na to czy to Łużna ,czy Szalowa .

Autor: ~ja. dodano: 2014-01-09 10:15:13Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie wypowiadajmy się na temat wyszkolenia. Szalowa przerasta Luźną w wyszkoleniu, zresztą można to było zauważyć na ostatnich manewrach.

Autor: ~Nie Twój biznes  dodano: 2014-01-09 10:16:23Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kolo czekam na te informacje o naszej jednostce a ana43 koleżanko nie lubię jeśli ktoś zaczyna gadkę o nas jak my nie jesteśmy w to wmieszani

Autor: ~Nie Twój biznes  dodano: 2014-01-09 10:30:33Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ale na jakich manewrach ? Ale po co ktoś od was miesza nas w waszą sprawę z bimbrem CO ? nie rozumie was

Autor: ~felix dodano: 2014-01-09 10:34:56Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jaki generał taka i straż ogniowa a trąbka gra do remizy do remizy ha ha ha .Tam ćwiczenia w popijaniu i zabawianiu z druhenkami. i Baczność strażak za strażaka zaskocz! Włościan to włościan od zawsze kombinuje i mieszczuchów rujnuje i ruguje Jak ten pies co to na kości siedzi sam nie je i drugiemu nie da

Autor: ~Nie Twój biznes  dodano: 2014-01-09 10:45:25Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

felix ten komentarz to o Osp Łużna czy szalowa ?

Autor: ~ktoś dodano: 2014-01-09 11:24:17Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

prosze prosze jak sie łużna oburzyła.czyli prawda jakaś w tym jest ze pijani do akcji ratunkowej wyjechali. winny sie nie tłumaczy a tu...

Autor: ~ja. dodano: 2014-01-09 11:31:19Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ktoś z lużnej pierwszy wyjechał z gadka na Szalowa więc.. Bez komentarza

Autor: ~OSP ŁUŻNA dodano: 2014-01-09 12:11:02Głosów: +26Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

OSP ŁUŻNA przeprasza OSP SZALOWA! Szalowa szacun dla Was, tak trzymać!

Autor: ~Lucjan dodano: 2014-01-09 12:38:49Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bardzo proszę nie podszywać się z autorstwem jako OSP Łużna

Autor: ~neck dodano: 2014-01-09 12:46:11Głosów: +19Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nieźle się można ubawić czytając te komentarze :)

Autor: ~driver dodano: 2014-01-09 12:47:45Głosów: +37Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

zero szacunku dla munduru panowie, jeździcie po sobie jak po burej su..e. jak juz ktoś wspomniał to nie powinno tak być między strażakami żeby publicznie wystawiać swoje brudy na forum publiczne. jest coś między wami to załatwiajcie to między sobą prywatnie a nie publicznie.Zachowanie pana prezesa też nie jest zupełnie fer bo takie sprawy załatwia się w swoim gronie.. tutaj widać zachowanie jak u małych dzieci,nie dał mi flaszki to go podkablowałem:) pozdrawiam strażaków z Łużnej i Szalowej i panowie dogadajcie się między sobą bo nie wiecie kiedy będziecie potrzebować swojej pomocy.

Autor: ~Melo dodano: 2014-01-09 13:36:46Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pan Ż. złożył zawiadomienie bo jest Prezesem. Reprezentuje tą formację i na ich podwórku się to działo. Jeśli szef nie zgłosi to kto? Tym bardziej, że Policja już o wszystkim wiedziała.

Autor: ~czupakabra dodano: 2014-01-09 13:55:39Głosów: +27Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

nigdzie sie ostatnio nie paliło to gasili pragnienie. wielkie G mnie obchodzi co Łużna ma do Szalowej i odwrotnie.. czytacie ludzie artykuł i nie rozumiecie go... polecam do przeczytania artykuł w krakowskiej.. teraz sie pytam kto z was komentujących zastanawia się ile jest w tym prawdy? mogę śmiało zadać te takie pytania:
-czy Marcin B. komendant OSP Szalowa i Kapitan w PSP Gorlice pędził bimber pokątnie na terenie OSP Szalowa?
-kim jest 24 latek w domu którego znaleziono aparaturę do bimbru?
-dlaczego komendant OSP nie wiedział że na terenie jego budynków dzieją się takie rzeczy i wypowiada się ze zacier mu podrzucili...
-dlaczego Walek Żarnowski nie udzielił komentarza dla gazety krakowskiej w sprawie konfliktu władzy w OSP szalowa?
pełno tu sprzecznych treści i gmatwaniny... podejrzewam ze prawda jest taka ze każdy strażak OSP chodzi na spotkania nie tylko po to by w razie potrzeby pomagać ludziom ale też jest to forma pewnej socjalizacji -społecznego spędzania czasu -dobra ekipa to zgrana ekipa i do akcji pożarowej i do kieliszka ale niech teraz nie udają ze nic nie wiedzieli co się u nich dzieje -prawde wiedza tylko oni a stare pokolenie z nowym to zawsze wojowało i wojować będzie teraz tylko każdy ratuje własne duuu.......psko i modli się by utrzeć je szkłem
i jeszcze jedno to są moje przemyślenia a nie fakty!!!

Autor: ~osp dodano: 2014-01-09 14:09:16Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Witam Jestem z OSP naprawde mi wstyd za kolegów z innego OSP.

Autor: ~święty Florian dodano: 2014-01-09 14:34:05Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czytam, czytam i oczom nie wierzę! Jedno tylko mam pytanie, czy ktoś mi może odpowiedzieć czyim bratem jest ów 24-letni druh z OSP, który postawiono zarzuty? Tylko tyle i nic więcej dla spokoju ducha poproszę :)

Autor: ~Nieznany dodano: 2014-01-09 14:46:22Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pięknie się bawicie w Szalowej

Autor: ~upolony dodano: 2014-01-09 14:50:31Głosów: +33Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Szalowa, Szalowa piękna okolicaaaa ... hejjj żeby nie ten bimber byłaby stolica .. szalala szlalala szalalalala

Autor: ~katastrofa  dodano: 2014-01-09 14:53:32Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wszyscy najeżdżacie na NIego a nikt nie spyta o Jego zaslugi w Pożarnictwie, żaden z Was nie ma takiej wiedzy na temat pożarnictwa, sprzetu pożarniczego itp.

Autor: ~ciekawe dodano: 2014-01-09 15:52:18Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wszyscy dobrze wiedzieli co się dzieje w remizie, a teraz wielkie społeczne oburzenie i potępiające wypowiedzi? Co za dwulicowość i zakłamanie

Autor: ~kolo dodano: 2014-01-09 15:55:28Głosów: -12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do katastrofy - to że coś tam zrobił dla OSP Szalowa nie znaczy od razu że mógł sobie z Remizy od razu zrobić bimbrownię!! Poczuł się tam jak na własnym podwórku, prąd nie jego, gaz również to dawaaj!! Ile fabryka dała .. Policja znalazła ponad 100 litrów a przepraszam - ile naprodukował przez okres pedzenia?? Sam to wypił?? Nie wierzę.. Z innymi druchami? A jak wracali później do domów? I jak tu ufać strazakom. Mówią że musza pić bo nie sa wielbłądami ale jak inaczej mają wytłumaczyć pociąg do wódki?!

Autor: ~Miki dodano: 2014-01-09 15:57:10Głosów: -20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~szPaloEwPiaUniŚn XD dodano: 2014-01-09 16:28:35Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

kolo jak nie wiesz nic na ten temat, to sie nie wypowiadaj, bo chyba w gazecie pisze wyraźnie ze przetrzymywał zacier a nie pędził, a to jest chyba różnica NIE?? żal nie znasz prawdy a sie wypowiadasz.

Autor: ~Piotr dodano: 2014-01-09 17:03:54Głosów: -11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ochotnik to plaga ale "Florianówki" bym się napił :)

Autor: ~LG dodano: 2014-01-09 17:08:23Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Fermentowanie i przechowywanie zacieru nie jest nielegalne - nielegalna jest destylacja płynu który wcześniej został przefermentowany. Nie udowodniono chyba- że destylacja odbywała się w remizie więc o co tak naprawdę chodzi?

Autor: ~Technics  dodano: 2014-01-09 17:15:13Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ta łużna jeździ pijana na akcje wiesz co ci powiem "obywatel" pewnie jesteś z szalowej i chcesz żeby teraz zajęli się łużna a tam przynajmniej nie pędzą bimbru tak jak u was a szalowa to porażka i tyle was tylko procenty interesują .
A pokazaliście klasę właśnie tym co jest teraz w gazecie krakowskiej i na tej str :)
Szalowa pewnie by chciała mieć taki wóz jak łużna a poco ? żeby pewnie go przepić i mieć kase na kolejny bimber

Brawo szalowa brawo

Autor: ~Federika dodano: 2014-01-09 17:21:02Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dawid C wie wszystko o tym

Autor: ~Anonim dodano: 2014-01-09 17:45:57Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dobrze im tak wszystkim sprawiedliwości stało się zadość gdzie były władze odpowiedzialne za porządek w budynku ,skończyła się samowolka . Kto daje klucze młodocianym jakim prawem
Szczepan M i " kwicoł , Borys przebywali na terytorium remizy osp .

Autor: ~Troodon  dodano: 2014-01-09 17:59:11Głosów: +44Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Telenowela, po prostu brasiliana na żywo!

Wystarczy jeden du*eń co się złakomił na trochę pędzichy + nie żal mu było nadstawić karku - gotowa afera na pół Małopolski.
W komentarzach oczywiście od zawiści aż kipi - a bo OSP Szalowa, a bo OSP Łużna, a bo ci szybsi, ci mają węże dłuższe a ci fajniejsze pompy. W łeb się wszyscy puknijcie! Robicie taką reklamę gminie, że hej! Siedzę kilkaset km od Szalowej i mi wstyd! Nie tylko przez bimbrowe łakomstwo ale też przez poziom wypowiedzi jak tutaj można zastać!

Szalowa niech się lepiej zainteresuje innymi problemami z własnego podwórka, dużo większymi niż parę litrów zacieru. Kto wyjaśni gdzie są pieniądze, których zarządcą miał być klecha Maryjan? Gdzie są okrągłe sumy za działki (m.in. Orlik), gdzie są środki z kółka rolniczego, jak rozliczono remont kościoła? Gdzie wszystko co sobie przywłaszczył (!) uciekając z plebanii? Hm? No kto mi odpowie? Gdzie rozliczenia? gdzie faktury? gdzie wyciągi z "parafialnego" konta?
Nie interesuje Was los WASZYCH dziesiątek (jeśli nie setek) tys. złotych? Co można by zrobić za te sumy w tej pięknej wiosce? Jeśli ktoś ma wiedzę na powyższe pytania, czekam na odpowiedź :)

Autor: ~mieszkqncy wsi dodano: 2014-01-09 18:59:49Głosów: -3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Mieszkancy z wami ponieważ wieżymy w waszą niewiność zawsze można na was liczyc pozdrowienia dla osp szalowa wszyscy mieszkancy szalowej, biesnika:)

Autor: ~wielkaszkodahihihi dodano: 2014-01-09 19:23:13Głosów: +25Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Brawo!!!!!!!!!!! Może wreszcie ktoś zabierze się za D.U.P.Y zarozumialej rodziny państwa B.

Autor: ~tutejszy dodano: 2014-01-09 19:32:56Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Precz z B......!!! Syn jak na akcje pojechał to grosza za to nie dostał, a oni takie rzeczy tam wyprawiają. B..... tą remizę traktują jak swoją własność i źródło utrzymania, a ten 24-latek to pewnie ten przemądrzały braciszek pana naczelnika...ojciec w gminie, brat nadleśniczy to wszystko można...wrrrrr

Autor: ~anonimowy pl. dodano: 2014-01-09 19:33:27Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Moi Drodzy sprawiedliwość musi być nikogo nie oskarażam ale prokuratura powina sprawdzić jakie strony zostały przegladane na ip komputerów strażaków z szalowej. tel itp nawet wymienionego kapitana..jeszcze raz powtarzam że nie wolno stawiać zarzutów tylko sprawe dokładnie wyjaśnić. a że ktość podrzucił Biber to śmiech na sali.. Komendant z Gorlić powinien zorbić swoje sprawa dla poprawnego wyjaśnienia powina być przeniesiona do innej prokuratury,

Autor: ~dd dodano: 2014-01-09 19:47:05Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

uwaga na stoliki galicyjskie na weselach, bo wiecie co mozna za to dostac,jak swojak doniesie na policje ciekawe czy zabezpiecza ,zawsze jest ponad 3 butelki wiec od dzisiaj zamiast szlachetnego trunku proponuje herbate.

Autor: ~Jakub S. dodano: 2014-01-09 20:05:55Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do ~Anonim... Może się przedstawisz z imienia i nazwiska to porozmawiamy jak ludzie. Miej na tyle odwagi. ja ją mam. Skoro jedziesz nam po ksywkach i imionach to zapewne się znamy.

Autor: ~anonimowy pl dodano: 2014-01-09 20:36:34Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jakbyś dokładnie czytał post to w nim nie ma ksyw nazwisk oskarżeń tylko prośba o jasne wyjaśnienie spraw , bo nie wolno nikogo oskarżać tylko dojść prawdy

Autor: Daria Klocek dodano: 2014-01-09 20:49:07Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeżeli nie jesteś związany z całą tą sprawą nie komentuj bo może za nie długo będziesz potrzebował pomocy właśnie od Tych strażaków i w tedy będzie ci głupio :/!!!!!!!!!

Autor: ~Druhowie i Druhny OSP  dodano: 2014-01-09 21:01:29Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chłopaki z OSP Szalowa trzymajcie się ...
My w Was i waszą niewinność wierzymy.
Pozdrawiamy

Autor: ~haha dodano: 2014-01-09 21:42:12Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

nic bym nie powiedział jak by dali nam się napić tego bimbru

Autor: ~SzalowiAnka dodano: 2014-01-09 21:59:06Głosów: +23Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Troodon bardzo dobre pytanie!!! Ludzie lepiej zastanówcie sie gdzie są pieniądze którymi zarządzał MARIAN??? i może na ten temat coś mądrego powiecie bo jak do tej pory to tutaj tyle nienawiści do Strażaków a kto wam nie raz D...pe ratuje? Tak bardzo zle na nich mowicie a jeszcze możecie potrzebowac ich pomocy!!!!!!!!!!! Jak wam nie wstyd pisac po imieniu nazwisku!!!!!!!!! Skoro jesteście tacy mądrzy czemu piszecie tylko pseudonimy a nie przedstawicie sie również imieniem i nazwiskiem!!!!!!!
Wstyd mi ludzie za was bo zachowujecie sie jak bydło!!!!

Autor: ~Klimen dodano: 2014-01-09 22:48:26Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

"Jeśli ktoś jest bez winy, niech pierwszy rzuci kamień". A Wy rzucacie. Każdy z was ma coś na sumieniu - podsumujcie siebie a potem innych.
Oceniacie całe O.S.P. To nie możliwe by wszyscy maczali języki. A więc proponuje - najpierw myśleć a potem pisać. Języki ostre jak miecz a dochodzenie w toku. Człowiek człowiekowi wilkiem, co za ludzie. Proszę nie odpowiadać na ten komentarz bo z mojej strony jest to pierwszy a zarazem ostatni.

Autor: ~Bat dodano: 2014-01-10 08:30:08Głosów: -12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wielka afera dajcie se spokuj znając życie było to celowe szkoda gadać teraz wszyscy mądrzy.

Autor: ~yacyn dodano: 2014-01-10 09:08:42Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A ile volt miała ta Florianówka?

Autor: ~??? dodano: 2014-01-10 10:27:53Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A kto to jest dawid c i co on niby o tym ma wiedzieć ?? i nie podawajcie imienia ani nazwiska kogoś kogo tam nie było

Autor: ~stan  dodano: 2014-01-10 11:36:11Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

T o napewno spolka z Maryjanem

Autor: ~OSP ŁUŻNA dodano: 2014-01-10 14:29:49Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ojciec słynnych braci Kliczko powiedział kiedyś że słowa bolą bardziej niż ciosy. Zastanówcie się o co w Tym zdaniu chodzi.

Autor: ~mieszkancy wsi dodano: 2014-01-10 14:34:11Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

prawda zawsze wyjdzie na jaw smierc orskarżycielą nikt nie jest bez winy kto jest w to wmieszany niech sie przyzna a nie chowa
za plecami innego druha

Autor: ~Szalowianka dodano: 2014-01-10 15:35:33Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chlopaki trzymam za was kciuki zebyscie z tego wyszli calo. A pana Z. wydalic z OSP. Mysli ze jest nie wiadomo kim a g*wno zrobil.

Autor: ~xxx dodano: 2014-01-10 17:06:42Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bardzo dobrze a wie ktoś gdzie wywędrował nasz Marianek

Autor: ~stan dodano: 2014-01-10 17:29:42Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

NO WLASNIE co taka cisza ,moze na odwyk

Autor: ~xxx dodano: 2014-01-10 18:07:13Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

tu cisza jak chodzi o Marianka a na strazakow sie wypisuje ej Buraki ćwikłowe

Autor: ~leleeka dodano: 2014-01-10 18:08:22Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A co ten marianek w tej szalowej narobił?z tego co słyszałam to jest w szalowej u swoich znajomych

Autor: ~bessia dodano: 2014-01-10 18:15:17Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

włożył ktoś kij do mrowiska;-)

Autor: ~..... dodano: 2014-01-10 19:51:47Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Marianek jest wśród nas w Szalowej!

Autor: ~Szalowianka dodano: 2014-01-10 20:07:30Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Marianek pewnie bimber kreci ;). Zeby nie bylo ze to on krecil to wsypal innych a sam pewnie po kryjomu kreci.

Autor: ~svein dodano: 2014-01-10 20:09:29Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Państwo B chyba wyemigrowali z Szalowej bo nie widać oznak życia w okół domu.
A reszta tych wysoko postawionych też niech się ma na baczności bo im się też do du..y dobierzemy!!!

Autor: ~KRYPEK dodano: 2014-01-10 20:17:01Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

SMIEJA SIE Z TEGO uwierzcie mi :/ (sredni adwokat i po sprawie) ..to cala nasza Polska :P

Autor: ~xxx dodano: 2014-01-10 20:17:01Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Marian się umie ustawić :) a może inaczej pewna rodzina umiała się ustawiać:)

Autor: ~O_o dodano: 2014-01-10 20:43:28Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Maryjanek przebywa w jednym z domów w Szalowej. Też tak słyszałam :) nieżle co nie?

Autor: ~Monster dodano: 2014-01-10 20:47:40Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kij w mrowisko? Ludzie! Dlaczego nas, zwykłych obywateli goni się do Urzędów o 0,50gr, a w Szalowej w biały dzień ktoś zabiera grube tysiące za sprzedaż działek? Jak to jest, że PARAFIALNE działki, które są utrzymywane przez ludzi, przez parafian, zostają sprzedane, nikt o tym nie wie i nikt się z tego nie rozlicza? Kto kupił? Za ile? Gdzie powędrowały pieniądze? Na jaki cel? Jak to jest, że miejscowości, która liczy ponad 2 tys. mieszkańców nikt nie reaguje na takie praktyki? Zbiorowe milczenie zawsze jest najgorszym rozwiązaniem praktykowanym w stosunku co do księdza. Ale nie! Macie racje! Największym zagrożeniem jest gender. Zrobiono z tego swego rodzaju czupakabrę, która jest postrachem wszystkich. Dlaczego gender, a nie np. psychoanalizę, która jest równie kontrowersyjnym prądem? Manipulacja i jeszcze raz manipulacja. Gender zalało Kościół i media, a o pedofilii cichutko. Czasy się zmieniają, jednak zaściankowość nadal została. I teraz cała wieś wytyka strażaków o bimberek, ale na księdza marnego słowa nikt nie powie.

Autor: ~Szalowiok  dodano: 2014-01-10 20:50:51Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Marianek oskubał całą wieś z kasy , a teraz podobno a Florydzie MIESZKA

Autor: ~OSP dodano: 2014-01-10 20:53:41Głosów: +22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Panowie, jesteśmy ludźmi dobrej woli oderwanymi od pługa a tu takie rzeczy wypisujecie. Chciałbym przy akcji abyśmy razem współpracowaliśmy a nie patrzyli wilkiem na siebie, po to "chyba " każdy z Nas wstępował w szeregi OSP. "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Czy to Szalowa czy Łużna, chwała im za poświęcenie i oddanie.

Autor: ~mieszkaniec szalowej  dodano: 2014-01-10 20:54:04Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

dajcie spokój , napić sie już nie można w XXl w. swojego bimbru

Autor: ~lilla dodano: 2014-01-10 21:00:07Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No to się zacznie przesadzanie starych drzew w jednostkach OSP, młodzi nie mają racji bytu bo "stary u władzy siedzi", problem w niejednej jednostce ale tajemnica POLISZYNELA.

Autor: ~gosc1234 dodano: 2014-01-10 21:05:28Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

a gdzie tego bimberku mozna skosztowac;) chodzi mi o degustacje ..

Autor: ~lol dodano: 2014-01-10 22:34:22Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No właśnie ciekawe o jakich znajomych mowa. Jakieś pomysły?

Autor: ~ja dodano: 2014-01-10 23:54:03Głosów: -14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

zajmijcie sie swoimi sprawami. Artykuł jest o feralnym wydarzeniu. dlaczego poruszacie tutaj w komentarzach całkiem inne tematy? przepraszam ale nie zrobili osobnego działu takiego jak kłótnia z Łużna czy sprawy dotyczące ks. Mariana wiec po co wypisujecie takie bzdury tu? czy to ma być odwrócenie uwagi? zastanówcie sie troche ludzie..

Autor: ~elf  dodano: 2014-01-11 07:25:59Głosów: +22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sołtys Stanisław Kaszyk jest gospodarzem wsi i budynku ,musiał wiedzieć o pędzeniu bimbru.Na urodzinach jego córki które odbywały się w tym obiekcie prawdopodobnie był podawany ten specyfik.
Po cichu kupił od Marianka działkę PARAFIALNĄ dla zięcia i wybudowali na niej dom.My mieszkańcy długo nie wiedzieliśmy o tym...........Chwali się,że był przy przekazaniu władzy parafialnej ,kto go tam zaprosił a raczej po co się tam wrył.
Myślę ,że skoro Marianek nie informował to sołtys na łamach tej strony przerwie niedomówienia i poinformuje społeczeństwo / parafian /.
A WIĘC ŚMIAłO DO DZIEŁA !!!

Autor: ~lifarno dodano: 2014-01-11 11:19:08Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sołtys jest wszędzie i wszędzie był a jak przyjdzie co do czego to nie wie NIC.Jest człowiekiem małym malutkim nie tylko wzrostem.Kto takiego wybiera i po co ???.
Taki sołtys zaszczytu Szalowej nie przynosi.

Autor: ~Troodon dodano: 2014-01-11 11:42:26Głosów: +28Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Elf, bingo! Sołtys był na przekazaniu władzy parafialnej, więc musi mieć wszelkie informacje dotyczące rozliczeń. Jeżeli ich nie ma - to znaczy, że jest słabym pionkiem a nie sołtysem i należy go za to rozliczyć. Żaden gospodarz nie pozwala okradać swojego gospodarstwa - chyba, że ma w tym cichy interes :) Niczego nie sugeruję.

A więc:

1. Nie jest złe, że sołtys czy ktokolwiek inny kupił działkę parafialną. To bardzo dobrze! Został spieniężony kawałek i tak nieużywanego gruntu.
2. Ponieważ grunt ten był parafialny (w moim rozumieniu: nasz, szalowski - publiczny) wszelkie kwoty, faktury itd. powinny być ogólnodostępne. Ma to zastosowanie szczególnie w sprawie działek pod Orlika. Dyrektor szkoły czy też Wójt powinni udzielić tego typu informacji. Należy ich o to zapytać - mają obowiązek podać konkretne sumy.
3. Należy się dowiedzieć, jak zostały wydane te pieniądze. Jeżeli na sprawy parafii i nasze dobro - wszystko jest OK. Jeżeli jednak na wycieczki, baseny, imprezy i życie hulaszcze biznesmena Marianka - należy odpowiednie osoby wziąć do odpowiedzialność!
4. Jeżeli pieniądze z tych działek zostały przejęte przez Marianka lub kurię - należy w końcu zacząć zabiegać o wywłaszczenie działek parafialnych na rzecz państwa lub organu publicznego na rzecz mieszkańców. Kto z Was wie, że działki parafialne w Szalowej ciągną się od kościoła aż do stadionu? Hm? W naszej "szalowskiej" skali będą to setki tysięcy złotych. W skali kraju - wiele miliardów! Sprawdźcie!
5. Wy jako mieszkańcy i parafianie powinniście zabiegać o szczegółowe rozliczenia pieniędzy parafialnych (ja nie, bo nie daję ani grosza - nie moje pieniądze): ile zostało zebranych (składka, kolęda, zbiórki) i ile zostało wydanych i na co (dokumenty, faktury, wyciągi). Jeżeli się "nie da" - nie dałbym ani pół grosza na nic (dlatego nie daję). Kto z Was wie, że parafia posiada osobowość prawną (tak jak firma). Zatem która firma może sobie pozwolić na brak jakichkolwiek rozliczeń? Która szalowska firma może sobie pozwolić na pomijanie faktur, księgowości czy podatku dochodowego? Żadna :) Oprócz parafii :)
6. Otwórzcie oczy! Jesteśmy dy*ani z każdej strony przez instytucjonalny kościół. Jest on ciałem absolutnie wyjętym spoza prawa (przykład uciekł z plebanii przed 2 tygodniami). Zostało jeszcze trochę tego, co w Szalowej robili nasi dziadkowie, ojcowie i należy do naszej społeczności! Brońmy tego przed pazernością innych!

Pozdrawiam!

Autor: ~elf do Troodon dodano: 2014-01-11 12:55:56Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi


przekaże nieodpłatnie a Wójt poszuka pieniędzy i wyremontuje.

Sołtys to populistą i chwalipięta.

Autor: ~omega dodano: 2014-01-11 12:59:04Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ha ha gasili pożary a także pragnienie. Niezła lektura! jak tak czytam komentarze to mam wrażenie że wszyscy którzy są w OSP to ludzie z łapanki ulicznej a nie prawdziwi strażacy. Ich zachowanie jest śmieszne a conajmnej żenujące dziecinne . Jak można publicznie przechwalać się, kto ma lepszy pojazd czy inne sprzęty gaśnicze to tylko tak dzieci robią, a nie ludzie którzy pełnią funkcje publiczną. Ludzie zastanówcie się co i o czym piszecie bo przynosicie wstyd OSP i zaniżacie poziom w szeregach. Tak naprawdę to w ogole nie macie pojęcia o pracy w służbach mundurowych. Jeżeli macie pojęcie jest takie samo jak wasze zachowanie to BRAWO! ... daleko nie zajdziecie!!! a uważacie się za pępki świata a przykładem są wasze powyższe komentarze. .....!

Autor: ~Nie związany z Szalową dodano: 2014-01-11 13:32:22Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie na to wszystko jedyną sprawiedliwą karą ze to wszytko będą wybory na szczeblach Gminych. Szalowa mądra wieś, musi się zmienić cały układ od Wójta po radnych sołtysa . Nie ma sensu oczerniać się na FORUM Tylko iść i zmienić stare układy w wyborach. A czytając to wszystko to chętnie można by było oglądnąć ten materiał w Uwadze na TVN !!! I nikt tutaj nikomu nic nie zarzuca tylko społeczeństwo domaga się prawdy.....

Autor: ~Tcccc dodano: 2014-01-11 13:34:47Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wystawcie ten Biber na licytacje na WOSP

Autor: ~ja dodano: 2014-01-11 13:54:48Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ktoś się orientuje po ile flaszka?

Autor: ~tylko tyle dodano: 2014-01-11 16:33:20Głosów: -13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jestem sercem ze strażą pożarną i bardzo to lubię ale zauważcie jakie chamstwo wyrządzono młodym strażakom w Szalowej.Działaniem starego prezesa który dawno powinien siedzieć w domu na d**** będziemy teraz w gminie i nie tylko ostatnim pośmiewiskiem.Już nikt nie powie OSP Szalowa lecz jedzie "OSP Bimbrownia".I tak będzie przez lata.Nikt nie będzie pamiętał naszego zaangażowania ofiarności i dobra przez głupie i żałosne zagrywki prezesa wentyla albo został celowo podpuszczony zostaliśmy posmiewiskiem wstyd Szalowo bo sami sobie to zrobiliśmy

Autor: ~xyz dodano: 2014-01-11 17:01:40Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

"Elf" masz chyba jakies zle wiadomości, bo córka Sołtysa WCALE NIE ROBILA URODZIN NA REMIZIE Cos uslyszyscie, przekrecicie a pozniej wychodzi afera. Żałosne..

Autor: ~Prawos dodano: 2014-01-11 17:03:07Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Panie prezesie OSP w Szalowej Panie Z.....Zamiast donosić na swoich trzabyło to załatwic w gronie strazaków a nie zaraz policja i to wszytko.Do koscioła modlić się a nie takie rzeczy odstawiać.Prezes tez winny!!!!!

Autor: ~obiektywnapl dodano: 2014-01-11 17:40:21Głosów: -10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie czy to kiełbasa przedwyborcza opozycji wójta?
Ktoś na tej aferze chce sobie stolek zalatwic?
Tak to już jest ,że przy okazji wyciągamy brudy calego świata,żeby siebie wybielić. Nie sądźmy innych, żeby. Nas nie sądzono

Autor: ~xxxy dodano: 2014-01-11 18:05:06Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

E ale mi to strażak ,miał ładny plecak żeby się tam dostać.A teraz jeszcze jego żona podobno do policji ma iść...Powodzenia

Autor: ~ss oberfurer dodano: 2014-01-11 18:20:36Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A co teraz z Marianem wie ktoś.Podobno jest często widziany u jednej znanej szalowskiej rodziny?

Autor: ~kag dodano: 2014-01-11 18:54:08Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Żal mi tylko pewnych osob. Rozdmuchuja wszystko co popadnie a siebie uwazaja za wielkich katolikow. Najlatwiej jest oceniac prawda? Kto wam dal prawo do oceny drugiego? Czujecie sie wyzej od innych? Patrzac na spolecznosc szalowska to dla nich juz nawet woda jest za mokra, wszystko na NIE.

Autor: ~S.J dodano: 2014-01-11 19:31:20Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeżeli ktokolwiek z was jest bez winy,niech pierwszy rzuci kamień.

Autor: ~elf do Troodon dodano: 2014-01-11 19:56:09Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

UZUPEŁNIĘ ---Nie zgadzam się w części z Twoją wypowiedzią.Sołtys Kaszyk zadziałał antyspołecznie.Zadbał o zięcia a nie o mieszkańców.Prawdziwy gospodarz walczyłby o budowę w tym miejscu parkingu na samochody .Nie widzisz co dzieje się w niedziele i święta ,ludzie mna placu kościelnym parkują i trudno im się dziwić.Już takiej możliwości w centrum wsi nie będzie.

Nowy Proboszcz może Gminie OCHRONKĘ. - dalej jak wyźej...........?

Autor: ~szew dodano: 2014-01-11 20:30:50Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pan sołtys St. Kaszyk prawdziwe nazwisko Pan NIKT moze nic nie wiedzieć co sie w Szalowej dzieje.Jest sołtysem radnym bezradnym prezesem bajerem liderem frajerem mówcą dawcą biorcą i bóg raczy wiedzieć kim jeszcze.Przecież wysikać się nie ma czasu kiedy a co dopiero zajmować się czymś takim jak jakaś Szalowa.Trzeba gościa zrozumieć.Ale ludzie to nie buraki ćwikłowe i przy wyborach skojarzą DZIAŁALNOŚĆ Pana NIKT.Szalowa do boju.

Autor: ~gość dodano: 2014-01-11 21:33:56Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A co się stało z meblami z plebani, może ktoś wie? Przecież to nasze parafialne dobro wspólne? Ze składek na remont plebani.
W sprawie destylata - dlaczego młodszy kryje starszego?

Autor: ~Do komentatorów dodano: 2014-01-11 21:54:28Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

CZAS PODSUMOWANIA NADSZEDŁ ; Takie zdarzenie może przydażyć się w najlepszej rodzinie i trudno stawiać oceny negatywne.Ważne aby wyciągnąć z tego wnioski i wyraziić skruchę,przeprosić.Myślę ,że w każdej innej OSP może coś dziwnego się wydarzyć.Nie ma złego by na dobre nie wyszło.Pamiętajmy,ratują zdrowie i życie nasze narażając swoje.Nie należy mieć żalu do Prezesa,puściły mu nerwy bo musiały ,ktoś przegiął bo nie słuchał.Za ukrywanie i wyrażanie zgody na produkcje narażałby siebie na odpowiedzialność KARNĄ.
Szalowianie to też dobrzy ludzie : uczciwi i pracowici ,dajcie im spokój.Mogą pochwalić się : teatrem,szkołą muzyczną ,szkołą sportową ,orkiestrą itd.Mieszkańcy Szalowej głowy do góry,prasa i internauci WYPROMOWALI WAS za darmo.Byłego Proboszcza też nie wybierali ,nadała kuria biskupia.Należy chodzić na zebrania wiejskie.Wójt informował,że Gmina Parafii za działkę pod Orlika zapłaciła 75 tys. złotych a za "Ochronkę " Proboszcz Marian chciał od Gminy 600tys.złotych a przecież mieszkańcy ją budowali.

Autor: ~feluś dodano: 2014-01-12 01:18:43Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Gdyby Pan Źarnowski byl tak porzadny to wzial by ten bimber wylal/ wyrzucil wszystko a nie podawal na policje twierdzac ze ich upomninal kilka razy. Zrobil wstyd dla calej wsi i dla siebie, tym bardziej ze jest rodzina z tym Panem!

Autor: ~szalowianin- dodano: 2014-01-12 10:01:08Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

"feluś" - bardzo dobrze zrobił,popieram jego zachowanie.znam strukture naszej osp i wiem dokładnie o co chodzi.A nasz kapitan z głową w chmurach jemu całkiem się pop...ło.Reszta młodych strażaków tańczyło jak kapitan zagrał mafia i tyle. Dlaczego jak chodzili z kalendarzami nie było żadnego zeszytu na rozliczenie zbieranej kwoty.Czyli jak rozumie kasa trafiła w prywatne ręce! Dawniej wiem że zeszyt zawsze był. Miło było dać ,bo wiadomo że na szczytny cel.
Bardzo dobrze że sprawa wyszła na jaw. Niech zrobią reportaż w tvn lub ttv .trzeba to zgłosić.
Wtedy starsi ludzie nie mający internetu usłyszą o naszych bohaterach....

Autor: ~Jacek dodano: 2014-01-12 10:39:19Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W każdej straży pili od zawsze z tą różnicą że dawniej pili za swoje a teraz mają płacone za każdą godzinę akcji co w wielu strażach zaowocowało nie tylko wzrostem spożycia alkoholu ale taż zjawiskiem piromani.

Autor: ~Troodon do Elf dodano: 2014-01-12 11:21:33Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie sposób się nie zgodzić z Tobą, że ta działka wykorzystana na parkingi byłaby wykorzystana dużo lepiej. Nie chcę wyjść na obrońcę sołtysa (w tej kwestii chyba się zgadzamy) ale z drugiej strony trzeba powiedzieć o lenistwie i braku dyscypliny mieszkańców jeżdżących do kościoła. Dlaczego nie parkują na parkingu przy Orliku? Wszędzie aut nastawiane od "klubu" po sam kiosk - na chodnikach, trawnikach, przystankach, wjazdach. Ale na parkingu Orlika aut brak (no może 1 - 2). Obawiam się, że nawet gdyby tam (na rzeczonej działce) stanął parking, to i tak ludzie (z czystego lenistwa) parkowaliby najchętniej pod samą kościelną bramą.

Autor: ~fikister dodano: 2014-01-12 12:23:11Głosów: -8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wiecie co ludziska u nas to by się przydała kontrola CBA czy rzeczywiście jest jakaś grubsza sprawa.Jezeli jest wyjasnic ją i przedstawic sytuacje szalowiakom.Zeby sie tym zajoł ktos bez stronny.Chodzi mi o pieniądza za to czy za tamto.Jesli są winni ukarać ale najpier wyjasnic.

Autor: ~gość ccc  dodano: 2014-01-12 12:42:28Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A ja się pytam co z reszta zacieru ? ? Czy też trafiał do fosy wraz ze ściekami państwa B? Skandal! I to jeszcze w centrum wsi!
A ta aparatura będzie do sprzedania ? I do kogo się można zgłosić?

Autor: ~mieszko dodano: 2014-01-12 13:03:39Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To teraz kto się zajmie tymi przepełnionymi kontenerami na śmieci i porządkiem wokoło nich w gminie Łużna - gdzie będą wozić ludziska śmieci z Polnej Stróż Stróżnej a nawet z Bobowej. Wszystko przez ten zacier, tata musi załatwiać dobrych obrońców by chłopak nie stracił swojego stopnia i roboty. Czy będzie miał czas na obowiązki wynikające z pracy w Gminie? . A może ustąpi i zrehabilituje się pozwalając dokończyć budowę chodnika by nie było widać tych ścieków co tam wypływają.

Autor: ~Uprzejmy dodano: 2014-01-12 13:04:21Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Meble jak i pewnie znaczna część dobytku parafialnego zapewne znajdują się u zaprzyjaznionej rodzinki biznesmena Marianka.

Autor: ~driver dodano: 2014-01-12 13:34:18Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

feluś z tego co napisałeś to wynika że z rodziną wychodzi się dobrze na zdjęciach. powinien wylac i załatwić to w swoim gronie ale tak nie zrobił. świadomie zrobił pośmiewisko ze swojej jednostki i to na całe województwo, takie osoby nie powinny być na takim stanowisku jak prezes bo jego zadaniem jest reprezentować jednostkę a nie jej oczernianie

Autor: ~gostek dodano: 2014-01-12 13:52:20Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak czytam to większość tu piszących pracuje w kryminalnej i prowadzi tę sprawę bo doskonale wie kto doniósł itd. Ale po remoncie remizy to wiele instytucji tam działa,wiele osób się tam przewija i nie wiadomo tak naprawdę komu to pędzenie się nie spoobało. I jeszcze jedno.. Mundur do czegoś zobowiązuje, i nie ważne czy to strażak czy policjant, takie czyny łamania prawa jeszcze w budynku użyteczności publicznej są jego szkalowaniem i muszą być wyciągane konsekwencje wobec osób które łamią prawo i też szkalują mundur i jednostkę jednocześnie!!!

Autor: ~Fred dodano: 2014-01-12 14:35:18Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dobrze że ich zlapali powinni zamknac cala ta remize....

Autor: ~Lachon01 dodano: 2014-01-12 14:37:27Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dajcie namiary na Mariana a my załatwimy resztę!

Autor: ~ja dodano: 2014-01-12 16:28:39Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To już wiadomo, że nie którzy Strażacy na Rezurekcji bywali "podchmieleni".

Autor: ~mniamore dodano: 2014-01-12 16:34:49Głosów: +18Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tatuś B...... Naczelnika straży już w gminie nie pracuje. Też wyleciał za nie do końca legalne interesy ze sprzedażą drewna gminnego... Jak widać niedaleko pada jabłko od jabłoni...

Autor: ~PACO dodano: 2014-01-12 17:27:37Głosów: +25Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Marian jest ponoc u panstwa <.....> w szalowej kiedys go widzialem tam

Autor: ~szalowianka dodano: 2014-01-12 18:11:17Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Zastanawiam się dlaczego ludzie piszą tu o rzeczach o których nie powinni skoro chodzi tu o sprawę bimbru i remizy powinniście pisać o tym i o Marianie bo fakt faktem warto i o tym wspomnieć.Nie rozumię natomiast dlaczego mieszacie do tego sołtysa to że zakupił działkę od księdza i co z tego kupił to kupił za darmo jej na pewno nie dostał i nie powinno to wzbudzać u nikogo żadnych sensacji i pretensji.Zresztą co komu do tego kto gdzie buduje dom.Chyba że komuś jest żal że ktoś się buduje.Ludzie nie zazdroście nikomu budowy bo kto się nie budował nie wie ile to kosztuje wyrzeczeń.Co do sołtysa p.Stanisława uważam go za człowieka dobrego życzliwego .Jest bardzo serdecznym i skromnym człowiekiem który zawsze służy pomocą i potrafi doradzić w wielu sprawach.Moim zdaniem Szalowa nigdy nie miała i nie będzie mieć lepszego sołtysa niż obecnego p.Kaszyka

Autor: ~maria m dodano: 2014-01-12 18:15:50Głosów: +19Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

marianek jest na łasce <....> meble i cały sperzent z plebani znajdziecie na salonach u krzysia. marianie przeszedłes na innom wiare do kościoła nie chodzisz widocznie smakowały ci obiady krysi twojej gosposi

Autor: ~PACO dodano: 2014-01-12 18:52:06Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To znaczy u kogo tem Marianek

Autor: ~MMonster dodano: 2014-01-12 19:17:45Głosów: +23Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Biznesmena Maryjana powinni wywieźć ze wsi, jak Jagnę z "Chłopów".

Autor: ~szal dodano: 2014-01-12 19:34:42Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Najlepiej obrazić sołtysa za to, że kupił działkę (bo przecież sołtysom nie wolno tego robić, tak?), że jest "radnym bezradnym prezesem itd." tylko ciekawe do kogo każdy biega żeby wypełnić jakiś formularzyk, kto załatwił odnowę centrum wsi, chodniki, drogi i dzięki byciu "bajerem liderem" załatwił tyle pieniędzy z różnych programów unijnych i innych tego typu żeby starczyło na to wszystko? Dla siebie to zrobił? Nie, dla Szalowej. Dla ludzi, nawet tych zawistnych, którzy przy najdrobniejszej okazji gotowi są zmieszać kogoś z błotem żeby się poczuć lepszymi. Jeżeli komuś coś się nie podoba, to może krytykować. Ale krytyka to jedno, a obrażanie, nazywanie kogoś frajerem to drugie.

Autor: ~ktoś dodano: 2014-01-12 21:17:44Głosów: +26Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie wierzę w to ze osoba pełniąca funkcję Naczelnika OSP, posiadająca klucze do budynku, mająca dostęp do każdego pomieszczenia i odpowiadająca materialnie za znajdujący się tam sprzęt nie jest zamieszana w nielegalną produkcję. Każdy logicznie myślący człowiek wie, że na pewno kombinuje żeby nie stracić pracy bo ponoć do mundurowej emeryturki już niedługo, a odprawa będzie jak znalazł na wykończenie domu. Jeśli organy prowadzące śledztwo w sprawie uwierzą, że Marcin o niczym nie wiedział to będzie to dla nich po prostu kompromitujące.

Autor: ~gość niedzielny dodano: 2014-01-12 21:20:45Głosów: -13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kto tak tu pisze i obraża powinien mieć odwagę się pod tym podpisać.OH ! Zapomniałem .Niektórzy mężczyni zachowuja się jak kobiety. Gdzie Wasza odwaga Panowie?

Autor: ~ktoś dodano: 2014-01-12 21:24:35Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A najlepszy w tym wszystkim jest Sołtys który ma Remizę pod nosem, odpowiada za budynek ale jak zawsze nic nie wie, nic nie widział i pierwsze słyszy. Światło święcące się non stop do późnych godzin nocnych również nie wzbudziło jego podejrzeń. Tak dobrze poinformowany sołtys tylko u nas.

Autor: ~gość niedzielny dodano: 2014-01-12 21:32:45Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A jeszcze jedno .Panowie-jakie szkoły żeście ukończyli,że takie błędy ortograficzne robicie/

Autor: ~ktoś dodano: 2014-01-12 21:34:04Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Powiedzenie jak cię widzą tak cię piszą- bardzo się sprawdza w przypadku Sołtysa. Jak można skutecznie zarządzać całą wsią gdy nie umie się dobrze zagospodarować własnym mieniem. Wystarczy spojrzeć na jego dom żeby przekonać się jakim jest gospodarzem.

Autor: ~123 dodano: 2014-01-12 21:42:07Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

pomyślcie co by było gdyby szalowska straż przestała istnieć? podaje przykład: pali się szopa przy stodole drewnianej. stodoła jest połączona dachem z budynkiem mieszkalnym. jest środek lipca i codziennie po 30st. stodoła sucha jak pieprz, na dodatek wiatr wieje w kierunku części mieszkalnej. czas alarmowania naszych strażaków wynosi 3-4 minut. więc są duże szanse na obrone części mieszkalnej. a teraz ta gorsza wersja: ta sama sytualcja bez naszej osp. dojazd strażaków z łużnej to conajmniej 10-15 minut. gorlice czy pozostałe jednostki mają porównywalne czasy dojazdów do szalowej. w mojej ocenie w tej gorszej wersji nie ma szans na ocalenie części mieszkalnej. więc zastanówcie się czy chcecie aby nasza straż przestała istnieć? czy kiedykolwiek wcześniej zawiedliście się na szalowskich strażakach? czy tak naprawdę przez ostatnie 10 lat szalowska straż zmieniła się na lepsze czy na gorsze? a sprawę zacieru (podkreślam, bo znaleziono zacier w remizie a nie gotowy bimber) niech wyjaśnią odpowiednie instytucje...

Autor: ~Samarytanin  dodano: 2014-01-12 21:49:21Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeśli chodzi o Pana sołtysa to nie moge pojąć ludzkiej zgryzoty i satysfakcji z tego że można kogoś oszkalowywać zresztą  niesłusznie . I do tego na publicznym forum troche więcej wyczucia taktu. Ludzie chamiejecie .

Autor: ~Samarytanin  dodano: 2014-01-12 22:02:42Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sprawe biznesmena marianka przedstawie osobom z parti Twój Ruch i skończy się ponowanie tego czarnego rumaka , beknie odpustowym obiadem .To nie jest ksiądz powini go ekskomumikować

Autor: ~Troodon do 123 dodano: 2014-01-12 22:07:33Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Drogi/a 123.
Po pierwsze: NIKT NIGDZIE NIE MÓWIŁ O CHĘCI LIKWIDACJI OSP (!).
Po drugie: zgadzam się, że czas zaalarmowania strażaków trwa 3-4 minuty (pewnie nawet mniej).
Po trzecie: przyjazd na miejsce pożaru to zupełnie inna sprawa (czasowo).
Po czwarte: w opisanym przez Ciebie przypadku, aby strażacy mogli uchronić część mieszkalną przed zniszczeniem, musieliby chyba na ten pożar czekać w pełnej gotowości tuż za rogiem.
Po piąte: widziałeś/aś jak się pali drewniany budynek w lecie podczas kilkudniowych upałów? Ja tak. Ratunek? - niestety bez żadnych szans. Straż asekuruje okoliczne budynki, dogasza pożar i zabezpiecza to, co po pożarze zostało. To wcale nie świadczy o nieudolności strażaków ale ogromie tego żywiołu.

Autor: ~lala dodano: 2014-01-12 22:44:52Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

"ktoś" może się przedstawisz? Skoro masz taką śmiałość w ocenianiu innych po tym, jak wygląda jego dom, to może będziesz miał też smialość w podaniu swojego imienia i nazwiska? Tak na wszelki wypadek żeby można było wiedzieć komu nie pokazywać swojego domu, bo jeszcze coś Ci się nie spodoba i będziesz rozsiewał plotki na czyiś temat...

Autor: ~netka  dodano: 2014-01-13 07:39:08Głosów: -3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

szkoda że to "pranie" odbywa się na powiatowym,a nie lokalnym forum

Autor: ~obserwator dodano: 2014-01-13 08:56:30Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nikt nie jest anonimowy, każdy komputer ma IP, weszła nowa ustawa o jego uzyskiwaniu nawet w przypadku pomówień. Polecam lekturę do przeczytania, to może niektórzy przemyślą to co piszą i nie będą robić z naszej miejscowości "wiochy". Jak jesteście tak zgorszeni wszystkim to stańcie twarzą w twarz z tymi osobami i powiedźcie im to. Może na najbliższym zebraniu wiejskim? Przyjdę i posłucham, tylko żebym nie słyszał ciszy.

Autor: ~gość niedzielny dodano: 2014-01-13 10:08:41Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ja proponuję,ażeby posiadacze wymienionych nazwisk podała sprawę do prokuratury.Niektórzy dowiedzieli by się co to jest ochrona mienia bublicznego.Za ujawnianie nazwisk tak po 20 tys.

Autor: ~obserwator dodano: 2014-01-13 12:30:35Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie dajcie juz spokój bo tymi komentarzami doprowadzicie do jakiegoś nieszczęścia.

Autor: Buu Buu dodano: 2014-01-13 14:43:30Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bracia B......zasłużyli sobie na te komentarze.Nie liczyli się ze starszymi,starszy w ich oczach to śmieć.Nie mieli żadnych zahamowań są wulgarni arogancja przemawia na każdym kroku.Chamstwo ich nie ma granic ale co się dziwić skoro wychowanie wynosi się z domu.Rodzice braci B..... Karierę zawodową zakończyli nieciekawie (kradzieże przekręty)LO BOBOWA UG ŁUŻNA.Jeżeli chodzi o prezesa zapewniam Was nie ON doniósł na Policje,w nagrodę za te wszystkie obelgi był przesłuchiwany 4 godz.na Policji.Winy szukajcie u swych najbliższych którzy bez wazeliny wchodzą wam do D...y.

Autor: ~Polak dodano: 2014-01-13 15:24:28Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pędził bimber. I co z tego? Przynajmniej nic nie poszło do kieszeni rządzących.

Autor: ~obywatel dodano: 2014-01-13 16:52:54Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czytał ktos tutaj piszący zasady umieszczania komentarzy. Czy można tak bez konsekwencji obrażac osoby publiczne? Wielka mi afera na wsi. Zenada. Pozdrawiam afeżystów wiejskich. Na szczęście jest was znikomy procent ale jak sie juz dorwiecie do komputerów to jedziecie po każdym jak po burej s..ce. To jest nie sprawiedliwe. Czemu nie ma was jak trzeba cos pomóc we wsi społecznie. Bo każdy ma to w du.. ale do krytyki pierwsi.stale te same osoby zazdrosne i mściwe. Ludzie po co wy do kosciola chodzicie. Zal mi was

Autor: ~szal. do ktoś dodano: 2014-01-13 18:07:26Głosów: +19Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie powinno się oceniąc człowieka po jego wyglądzie ani po tym w jakim domu mieszka czy jak ma koło domu.To że sołtys nie mieszka w willi z basenem nie ma drogiego ogrodzenia koło posesji i nie jeździ wypasionym wozem nie znaczy że jest złym gospodarzem swojego domu czy całej wsi.Pewnie gdyby tak miał to oczernili by go o to że się dorobił na stanowisku sołtysa.Każdy ma prawo mieć koło domu tak jak chce i nie powinno to obchodzić innych.Pan sołtys jest skromnym człowiekiem i wszelkie wygody nie są mu potrzebne.Wystarczy że jest dobrym i zaradnym człowiekiem który wiele zrobił dla Szalowej.Zawsze też chętnie służy swoją pomocą i nawet gdy odwiedza się go w domu to człowiek zostaje serdecznie i życzliwie przyjęty nie tylko przez sołtysa ale i jego żonę.Tak więc nie krytykujcie go bo naprawdę nie można mu niczego zarzucić.

Autor: ~temat dodano: 2014-01-13 19:19:48Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chciałem zauważyć ze temat jest o czym innym a wy piszecie o czym innym. Dla nie w temacie zmiencie forum.

Autor: ~pytam dodano: 2014-01-13 19:56:14Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

proste pytanie komu zależy na rozdmuchiwaniu tej szalowskiej afery? komu to jest na rękę? dajecie się podpuszczać jak dzieci pomyślcie troche

Autor: ~jonagol dodano: 2014-01-14 07:03:23Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jest pewne przysłowie jesteś biednieszy bedą się z ciebie śmiac jestes bogaty bedą ci zazdroscic.

Autor: ~lilikaska dodano: 2014-01-14 18:33:51Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ha Marianek jest teraz proboszczem w Jankowej.Mój chłopak tam mieszka i mi to mówił.Po koledzie juz chodził.

Autor: ~dobry_duszek dodano: 2014-01-15 11:33:04Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Powiem Wam szczerze , że jak dla mnie to niech sobie w Szalowej pędzą ten bimber . Przecież strażacy mają swoje okolicznościowe imprezy więc po co maja tracic niepotrzebnie pieniądze na alkohol . Byle by na akcje trzezwi jezdzili - a wódka , wódka strażak też człowiek i napić się musi .

Autor: ~malgorzata dodano: 2014-01-15 17:15:48Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

twoj chlopak nie powiedzial ze proboszczem na jankowej jest piotr poslinski wiec nie wypisoj bredni i nie obczerniaj ks. mariana

Autor: ~malgorzata  dodano: 2014-01-15 17:28:43Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

skoro jestescie tacy wszech wiedzacy o wszistkich piszecie i obczerniacie wszystkich to czemu jako autorzy wysteoujecie pod anonimami to swiadczy tylko o waszej glupocie

Autor: ~llipa dodano: 2014-01-15 18:10:16Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

małgorzata przestań pić wódkę i nie pisz więcej głupot a może pijesz ten bimber z remizy ???

Autor: ~koledzy  dodano: 2014-01-16 08:18:55Głosów: -13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chłopaki z Szalowej prosze was podzielcie sie tym wspaniałym przepisem, jak upędzimy to sie podzielimy :) z góry dziękujemy

Autor: ~Misiek dodano: 2014-01-16 12:30:37Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Musimy rozliczyc MARIANA.

Autor: ~życzliwy. dodano: 2014-01-16 12:56:32Głosów: +30Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dlaczego my mieszkancy Szalowej milczymy,mamy prawo wiedziec,gdzie sa nasze pieniadze za remont kosciola, wszystkie msze i wypominki. to jest kradzież, a przeciez sam MARIAN wolal na ambonie jak trzeba postepowac. Ładny dal nam przyklad. Rada parafialna powinna jechac do kurii i zarzadac odpowiedniej kary dla MARIANA. Do tego mysle,ze o tym calym precederze powinna wplynac notka do urzedu skarbowego w gorlicach. Niech zbadaja dochody ks.MARIANA,PRZECIERZ W 2013.ROKU WYBUDOWAL SOBIE DOM W JODLOWEJ KOLO JASLA. MYSLICE,ZE TO Z PRACY RAK .NIE ! TEN DOM POWINIEN BYC ZLICYTOWANY NA SPRZEDARZ,A FORSA POWINNA WROCIC DO NASZEJ PARAFI. MUSIMY COS Z TYM ZROBIC?

Autor: ~Racek dodano: 2014-01-16 19:34:49Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Zyczliwy ma racje powinna byc sprawa wyjasniona.Jak nie to napiszemy do UWAGI do Tvnu

Autor: ~Szalowiak dodano: 2014-01-16 19:37:31Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Macie racje sprawa jest do wyjasnienia rada parafialna powinna cos z tym zrobic!!Nagłoscnic sprawe albo cos wszyscy mamy płacić na czyjs dom smiechu warte

Autor: ~riczi dodano: 2014-01-16 19:42:00Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

jak niema nic do ukrycia to pewnie wyjasnic

Autor: ~gimbus dodano: 2014-01-16 20:51:49Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

już widzę oczami wyobraźni tą LICYTACJĘ domu księdza dobrodzieja.Śmieszne.aleście się dali popisowo wydoić dawać teraz na tacę jeszcze więcej ku chwale ojczyzny czarnej

Autor: ~Dziki dodano: 2014-01-17 13:43:24Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Popieram komentarz Troodo. Trzeba sie temu blizej przygladnać.

Autor: ~tutejszy dodano: 2014-01-17 14:33:49Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do dobrego duszka:
"strażak też człowiek, napić się musi..."

kolego kochany napić to się musi alkoholik, więc drogą dedukcji wiemy kim nasi strażacy są...

Autor: ~Lachon02 dodano: 2014-01-17 16:21:47Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Macie problem bo wzioł pieniądze?
Trzeba było mu ich nie dawać. Przecież każdy wie że to jedna wielka czarna mafia i chodzi tam tylko o kase.

Autor: ~Marjan dodano: 2014-01-17 16:24:04Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Teraz każdy mądry a jak chodził po kolędzie to pewnie cały czas księże proboszczu księże proboszczu, w Szalowej to sami tacy odważni co jak go teraz niema to po nim jadą.
A nie jeden pewnie mu wpychał koperte do kieszeni.

Autor: ~gość  dodano: 2014-01-18 13:09:09Głosów: -13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Przeczytałem kilka komentarzy i jestem zaskoczony, że moderator dopuszcza niektóre wpisy. Nie będę oceniał, czy są one prawdziwe, czy też nie, ale na pewno obraźliwe. Przypominam, że zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego redakcja artykułów internetowych ponosi pełną odpowiedzialność za zamieszczane komentarze. Zatem wszystkie osoby, których dobro naruszono mają prawo złożyć doniesienie wobec portalu gorlice24.

Autor: ~jarocin 80 dodano: 2014-01-19 18:48:43Głosów: +15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

no nareszcie jest tak jak za dawnych czasow,WIWAT SALWADOR.

Autor: ~jas dodano: 2014-01-25 18:40:05Głosów: +15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

juz nie moge sie doczekac kalendarza strazackiego na 2015r bo zapewnie jakies zdjecie zacieru lub destylatora tez tam sie powinno znalezc

Autor: ~elf do jas dodano: 2014-01-26 07:26:20Głosów: +29Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie sponsoruj zakupu cukru do zacieru.Kto chce produkować bimber i dorabiać się niech wkład kupi sobie sam.Profity z produkci bimru do własnej kieszeni i na BUDOWĘ DOMU .
Rozklad kosztów produkcji bimbru przez okres prawdopodobnie około dwóch lat miał się tak:
-cukier sponsoring,
-woda za darmo ze studni gminnej wydobywana pompą głębinową,
-prąd do "napędu aparatury" za darmo,
-oświetlenie pomieszczeń za darmo,
- gaz do ogrzewania pomieszczeń w celu dobrej fermentacji za darmo,
itp.za darmo,
A dom jak zacier na bimber rósł jak na DROŻDŻACH za nie swoje pieniądze.
Brawo Prezesie OSP Szalowa ,należy chylić przed Panem nisko głowę za odwagę i przerwanie prowadzenia dzeiałalności przestępczej.
A co na to sołtys Szalowej , Przewodnicząca rady gminy.Prawdopodobnie o wszystkim musieli wiedzieć .Mieszkają w najbliższym sąsiedztwie remizy. Z ich okien widać co dzieje się w remizie.
Jak wiatr dmuchał od strony południowej to nawet mogli czuć zapach zacieru i pędzonego bimru.
O nie ładnie,nie ładnie jak na WŁADZĘ !

Autor: ~aloma dodano: 2014-02-03 19:28:53Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

OSP Szalowa "Pędzi na akcje"

-Tato, tato gdzie ta straż tak pędzi?
-W Szalowej synu, w Szalowej

Autor: ~roli dodano: 2014-02-04 19:23:57Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

-Tatusiu tak synku

-A szalowa to tam gdzie diabeł na kosciele?

-Nie synku tam gdzie bimber pedzą

Autor: ~lajki dodano: 2014-02-04 19:33:46Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

czym się różni strazak szalowski od strazaka krakowskiego?

Strazak szalowski pędzi a strazak rakowski jedzie:)

Autor: ~Donald dodano: 2014-02-05 15:26:14Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wywiad z Tuskiem o aferze bimbrowej w szalowej:

-Witamy panie premierze

-Witam

-Czy jest pan zaskoczony odnośnie pędzenia bimbru w szalowej?

-Jestem zaskoczony że tym razem to nikt z PO

-Dziekuje spiesze się do szalowejAutor: ~inter dodano: 2014-02-10 18:54:58Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Już tu nikt nie czyta,więc nie starajcie się za bardzo.Przeczytałem kilka komentarzy i stwierdziłem,że z nauką u niektorych bardzo kiepsko- szkoła podstawowa na niskim poziomie,błędy ortograficzne i stylistyczne.Jakby kto się podpisał był by to wstyd.

Autor: ~juzef dodano: 2014-02-13 21:09:04Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

DO INTER Zastanów się dwa zdania i ile "byków"

Autor: ~inter dodano: 2014-02-28 15:08:18Głosów: -3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do juzef : z tego co mi wiadomo to Józef pisze się przez "ó". Uczony sie znalazł,jeden wyraz i jeden błąd.

Autor: ~funfel dodano: 2014-04-18 15:05:58Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A niech sobie robią ten samogon. Ja tam lubie swojskie klimaty.

Autor: ~jany dodano: 2015-07-27 19:45:43Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Alkohol w Osp? Nienormalni jacys. To burd...el a nie Osp. Skoro pedza ,to i pewnie w kark tez daja. Zamknac takie Osp, wstyd tylko przynosicie swoja glupota

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny