• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Dobra zmiana ma "przerwę"

dodano: 2016-11-21,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Dobra zmiana ma 'przerwę'W minioną niedzielę w całym kraju odbyły się wybory szefów lokalnych struktur partii rządzącej. Również w Nowym Sączu działacze partyjni m.in. z naszego powiatu gorlickiego wybierali nowego sternika partii w okręgu nr 14. Jak informowaliśmy naszych  czytelników niespełna miesiąc temu po blisko 10 latach z funkcji tej decyzją Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego odwołano senatora Stanisława Koguta.
Wydawać by się mogło, iż co jak co, ale wśród członków własnej partii prezes ma spory posłuch, tym bardziej zaskakujący okazał się przebieg zjazdu w Nowym Sączu. Ale po kolei. Spośród blisko 560 delegatów uprawnionych do udziału w wyborach do auli WSB-NLU według wielu relacji dotarło niespełna 350. I już pierwsze głosowanie nad przewodniczącym zjazdu pokazało, że rekomendacja samego prezesa może nie wystarczyć  w tym dniu lokalnym działaczom. Kandydat na tę funkcję zgłoszony przez posła Wiesława Jańczyka, który kierował partią przez ostatni miesiąc dzięki „namaszczeniu” prezesa nie został wybrany. Tu swoją rolę odegrały Gorlice, bowiem przewodniczącą zjazdu wybrano poseł Barbarę Bartuś.

Wystąpienia zarówno posła Wiesława Jańczyka – jedynego kandydata na szefa struktur w okręgi nr 14 z rekomendacji samego Jarosława Kaczyńskiego jak również Ryszarda Nowaka – prezydenta Nowego Sącza delikatnie mówiąc nie porwały obecnych na sali. Wraz z wyborem szefa okręgu wybierano również członków zarządu okręgowego. Wśród nowo wybranych znaleźli się m.in. przedstawiciele Gorlic: Janusz Grągolewski, Adam Piechowicz, Mariola Wspólnik i Mirosław Waląg.

Wielkim zaskoczeniem okazał się jednak wynik wyborów na samego sternika lokalnych struktur, albo raczej jego brak. Zjazd i wybory w okręgu 14 zostały bowiem przerwane … a o terminie kontynuującym niedzielne spotkanie zdecyduje Prezes Kaczyński. Czy taki obrót spraw stawia pod znakiem zapytania ostateczny wynik? Jak wynika z wielu relacji, w tym samego posła Jańczyka udzielonego mediom nie uzyskał on wymaganej liczby głosów. A zatem „przerwa”. Czyżby dobra zmiana zawisła w próżni w okręgu 14? 


Komentarze

Autor: ~Pytanko dodano: 2016-11-22 03:40:36Głosów: -139Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Robi dodano: 2016-11-22 10:07:59Głosów: -28Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~robol dodano: 2016-11-22 10:19:44Głosów: -19Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To chyba początek końca PIS czyli żreją się o stołki.

Autor: ~nanny dodano: 2016-11-22 12:46:20Głosów: +49Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

O jakie straszne tytuły dobra zmiana zawisła w próżni 500 plus to bzdura. Polaczki to naród niewolników i jak ktoś im coś daje to jest to dla nich niezrozumiałe i gorszace. Najlepiej to nic im nie dawać tylko brać. Jak zabierali ofe to nie było kwiku jak podnosili vat to było spokój jak ceny poszły w górę żadnych protestów jak paliwo dochodziło do 6 zł było ok jak podwyzszali wiek emerytalny żadnych protestów.
Dobra rada dla pisu jest taka że należy się dostosować do mentalności kupy kamieni i nic nie dawać a więcej brać i podnosić podatki będą myśleć że tak ma być. A jak coś się im daje to zaczynają myśleć skąd są na to pieniądze i zaczyna się kwik.

Autor: ~Maro dodano: 2016-11-22 12:52:38Głosów: +42Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czas na "oświecone komentarze" światłych znawców tematów wszelakich, tęskniących za POprzednią władzą która tyle dobra przysporzyła naszemu narodowi w imię hasła-"BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ". No i żyło się, i to jak się żyło.

Autor: ~Teodor dodano: 2016-11-22 13:35:35Głosów: -18Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Po roku rządów PIS w gospodarce mamy :
a/ coraz mizerniejszy wzrost PKB u Nas ok 2.5% (np. na Słowacji ok. 3,5 %)
b/ spadek produkcji przemysłowej o 1,3 %
c/ totalne załamanie inwestycji
d/ wiek emerytalny najniższy w Europie co spowoduje, że młodzi za x lat dostaną ochłapy a nie emerytury o ile w ogóle coś dostaną.
e/ bezsensowną demolkę w oświacie
f/ ustawę o obrocie ziemią która ten obrót całkiem zatrzymała
g/ bałagan w ministerstwie rolnictwa i opóźnienia w wydawaniu dotacji z UE
h/ plany drastycznego podniesienie podatków
j/ totalnie zakłamaną telewizję publiczną (Wiadomości i TVP INFO to są rzewne jaja nie puszczają nic co im nie wygodne)
k/ ministrów obrony i spraw zagranicznych którzy co zrobią lub się odezwą to mega wtopa
etc itp . . . ..
a co mamy ? Gołogatkę o patriotyzmie, godności, złej zagranicy itp.
Za PIS Polska wstała z kolan walnęła łbem o sufit i leży krzyżem.

Autor: ~A-linka dodano: 2016-11-22 13:55:44Głosów: -42Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Mietek dodano: 2016-11-22 16:13:31Głosów: +43Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do Teodor a jak myślisz czemu w innych krajach wydłużają wiek emerytalny? W Polsce jest najniższy wiek emerytalny w Europie?.....
"a/ coraz mizerniejszy wzrost PKB u Nas ok 2.5% (np. na Słowacji ok. 3,5 %)
b/ spadek produkcji przemysłowej o 1,3 %".........skąd takie informacje?

Autor: ~Maro dodano: 2016-11-22 18:50:27Głosów: +66Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Cytując klasyka - "yes,yes,yes"
Mamy pierwsze "OŚWIECONE" wpisy Szanownych forumowiczów Teodora i A-linki.
Ciekawi mnie skąd Teodor zaczerpnął tych apokaliptycznych newsów ? bo mnie to zalatuje Wyborczą i TVN-em. Szanowna A-linka może rzuci kilka nazwisk "ŚWIATŁYCH I ŚWIATOWYCH" polskojęzycznych obywateli Polski z POprzedniej władzy, którzy ciężką i ofiarną pracą w rządzie przyczynili się do polepszenia życia przeciętnego Kowalskiego.
Pewnie należałoby zrobić tak jak napisał nanny ale wierzę, że zwolennicy POprzedniej władzy i KOD-u którym należałoby zrobić taki prezent to w moim kraju marginalna liczba więc niech DEMOKRATYCZNIE wybrany rząd robi swoje a komu to nie odpowiada to granice UE są wciąż otwarte i można szukać szczęścia gdzie komu pasuje. Jak podniesiemy kraj z ruiny to wrócicie żeby nas krytykować i w kawiarniach i innych restauracjach "U sowy" dywagować o "polskim zaścianku i katolickim zacofaniu".
Pozdrawiam "OŚWIECONYCH"-polski, katolicki, zaściankowy zwolennik "dobrej zmiany".

Autor: ~do Mietek dodano: 2016-11-22 18:56:26Głosów: -36Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Mietek dodano: 2016-11-22 20:58:43Głosów: +56Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wydłużają bo coraz mniej rodzi się dzieci i społeczeństwa się starzeje i kto ma pracować? Długość życia się wydłuża hmm pewnie dlatego że ludzie którzy przeżyli wojnę lub podczas niej dorastali naprawdę są "silnym pokoleniem", coraz więcej młodych ludzi choruje i umiera nie dożywając nawet 50l i to widać i słychać na około że ten taki młody a już rak/cukrzyca itp. We wszystkim co jemy jest coraz więcej chemii która robi swoje. Niech zrobią może od razu 70l wiek emerytalny i potem zdziwienie że niema pracy i młodzi uciekają za granicę...

Autor: ~Teodor do mietek dodano: 2016-11-22 21:19:32Głosów: -77Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Teodor  dodano: 2016-11-22 21:29:21Głosów: -63Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~elf do ,, do MIETEK" dodano: 2016-11-22 21:29:25Głosów: +73Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dlaczego piszesz że stracimy na tym my, nie mieszaj mnie do tego ,można napisać ,, stracę na tym ja "CL

Autor: ~Maro do Teodora dodano: 2016-11-22 22:41:22Głosów: +67Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

SZANOWNY TEODORZE
Miej sobie poglądy jakie chcesz, ja nie mam uprawnień ani woli wypędzania z Polski kogokolwiek. Wręcz przeciwnie,liczę na to, że "dobra zmiana" pozwoli wrócić do kraju tym rodakom, którzy z niego wyjechali po wejściu w życie hasła-"by żyło się lepiej". Nie miałem też zamiaru nikogo lżyć. Jeśli ktoś poczuł się urażony przeze mnie to przepraszam. Nie mogę jednak milczeć gdy ktoś, jak to mówił Pawlak "czyta mi tu gazety". Jeżeli faktycznie prowadzisz interes to najlepiej wiesz jak było za POprzedniej władzy. Ja co prawda nie prowadzę własnego interesu tylko jestem na umowie o pracę ale widziałem jak instytucja w której pracuję ulega rozkładowi a wersja dla mas mówiła, że jest najlepiej w jej historii.Faktycznie najlepiej w historii mojej firmy to mieli różni "szefowie" których cechą nadrzędną było to co określane jest skrótem BMW. Szarzy pracownicy zaś wypruwali się i walczyli o utrzymanie się przy życiu. Jeśli taka Polska Ci odpowiadała, to masz powód do niezadowolenia a jeśli nie to prowadź firmę, płać pracownikom uczciwie i obserwuj zmiany w kraju bo po latach grabieży nie nastąpią one zaraz. Polska to nie garstka cwaniaczków i kombinatorów, dla których praca za 6 tysięcy złotych to jest dla głupiego. Polska to ponad 38 milionów jej obywateli chcących żyć jak ludzie a nie jak bydlęta. Pozdrawiam niewierzących w "dobrą zmianę".

Autor: ~Teodor do Maro dodano: 2016-11-22 23:08:03Głosów: -59Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Maro do Teodora dodano: 2016-11-23 06:47:56Głosów: +34Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dzięki za słowa krytyki - dobra krytyka czyni człowieka lepszym. Co do pozostałej treści Twojego wpisu - pozostawiam bez komentarza. To wymagałoby dłuższych rozważań. Krótko - stajnia Augiasza będzie wymagała długiego sprzątania, danych GUS nie znam więc nie wypowiem się, poza partiami istnieją ludzie rozumni i życie ale póki co to partie czy raczej orientacje kierują naszym życiem społeczno-politycznym więc póki co ważne kto rządzi i kogo popieramy.
Pozdrawiam

Autor: ~Ryś dodano: 2016-11-23 10:34:43Głosów: +41Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do - Teodor tyle głupot w jednym tekście co u Ciebie , to naprawdę trudno gdzieś przeczytać . Znawco danych GUS powiedz ile wynosi wiek emerytalny mężczyzn np. na Słowacji ? którą się tak zachwycasz .Powiedz proszę ile wynosi średnia płaca w Twojej firmie ? Powiedz jeszcze ile na Słowacji . Oświeć nas proszę ile to jest to drastyczne podniesienie podatków ? Bałagan w MR TO PEWNO CHODZI O WCZEŚNIEJSZE WYPŁATY DOTACJI DO JEDNEGO HA. DLA ROLNIKÓW ? Boli Cię utrudniony zakup ziemią dla takich psełdo- rolników jak Ty . Malo Was takich biznesmenów co mają ziemię nad Klimkówką tylko po to żeby płacić KRUS .Boli oj boli . Rolnik nie ma trudności z zakupem ziemi i nie pisz więcej taki bzdur . Demolka w oświacie to ta w Warszawie z tą kredą i polską flagą tak ?

Autor: ~emigrant dodano: 2016-11-23 14:14:52Głosów: +78Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No dobra.Dyskusja już była to może teraz coś o tarciach w regionalnym PO.(Jeżeli coś takiego jeszcze istnieje.)

Autor: ~kopamatakawa dodano: 2016-11-24 07:46:40Głosów: +35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Teodor napisał m.in. takie coś: "...dobrej zmiany w gospodarce nie ma i nie będzie".

Rozumiem, że Eurostat zatrudnił już wróża Macieja, skoro jesteś pewien że z wprowadzanych reform nic nie będzie?

Autor: ~Piku dodano: 2016-12-13 20:10:37Głosów: -17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Gorlice - PiSowski zaścianek. Bardzo to przykre, bo to moje miasto, ale prawdziwe ...

Autor: ~PISPO dodano: 2016-12-19 18:33:33Głosów: -37Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny