• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny

Plan na poszerzenie oferty turystycznej Ziemi Gorlickiej

dodano: 2016-11-03,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Plan na poszerzenie oferty turystycznej Ziemi GorlickiejMiasto Gorlice i Gmina Sękowa dostrzegając niekonkurencyjność  i przestarzały stan techniczny obiektów turystyki zimowej w Małastowie, złożyło wniosek o dofinansowanie działań modernizacyjnych. „Budowa kompleksu rekreacyjnego wzmacniającego ofertę turystyczną powiatu gorlickiego” – to tytuł projektu, który skierowany został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.
Do najważniejszych zadań, które zamierza zrealizować Miasto Gorlice należą: modernizacja i rozbudowa stoku narciarskiego w Małastowie - zakup wyciągu talerzowego i nowych armatek śnieżnych, prace geodezyjne i ogólnobudowlane. Niewątpliwą atrakcją będzie także Mini Snow Park z zimowym placem zabaw i snow-tubbingiem. Gmina Sękowa w ramach inwestycji zakupi tory transportowe i tor igielitowy. Tory te umożliwiają naukę jazdy dla najmłodszych oraz wydłużenie sezonu narciarskiego. Nowością będzie możliwość zjazdów pontonami dla 30-40 osób równocześnie.

Ze Strony Gminy Sękowa całość inwestycji uzupełni infrastruktura towarzysząca w postaci wiaty grillowej, oświetlenia oraz zagospodarowania terenu boiska (ławki, stojaki an rowery). Zrealizowana zostanie także budowa ścieżki łączącej Ski Park Magura z wyciągiem w Małastowie, na podstawie istniejących już dróg leśnych.

Miasto zadba także by, miejsce to zostało oświetlone i  zaopatrzone w zaplecze sanitarne (budowa dodatkowych toalet). Dla zmotoryzowanych gości utwardzony zostanie również parking. Na miejscu nie zabraknie także tablic informacyjnych i pamiątkowych.

Szacunkowy koszt całej inwestycji to 3 400 000,00 zł, w tym wartość projektu miasta Gorlice to  1 415 500,00 zł. Informacja dotycząca listy zatwierdzonych i zakwalifikowanych przez Zarząd Województwa Małopolskiego do dofinansowania wniosków, zostanie ogłoszona najpóźniej w lutym 2017 r.

Inwestycja partnerska na rzecz rozwoju powiatu gorlickiego, to niewątpliwie szansa na wzmocnienie potencjału turystycznego. Nowa infrastruktura oraz dodatkowe atrakcje turystyczne pozytywnie wpłyną na wizerunek całego regionu. Turystyka zimowa, a także całoroczne wykorzystanie niektórych z elementów projektu podniosą atrakcyjność turystyczną. Prócz przyjezdnych i wypoczywających w regionie z nowego zaplecza będą mogli skorzystać także mieszkańcy.

źródło informacji: UM Gorlice

Komentarze

Autor: ~e-merytka narciarka dodano: 2016-11-03 13:11:30Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A na foto to co to?

Autor: ~Teodor dodano: 2016-11-03 15:30:33Głosów: +22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Mam nadzieje, że wiata zafundowana przez Gminę Sękowa nie będzie po kilku miesiącach wyglądać tak rozpaczliwie jak infrastruktura na campingu koło orlika i w strefie koło mostu na Ropie. Ogólnie wszędzie brut i smród, walające się butelki etc. i wszechobecne chwasty i wrastająca trawa, na campingu odłupane płytki. Nie wystarczy coś wybudować trzeb jeszcze o to dbać i konserwować.

Autor: ~maims dodano: 2016-11-04 10:35:59Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie litości rewitalizacja wyciągu na Magurze jest tak potrzebna jak biwak w Gorlicach. Śniegu z roku na rok coraz mniej temp coraz wyższe, armatki śnieżne pracują w temp poniżej 3 stopni C zużywają od 40 do 500l wody na minutę i 20kW mocy. Czy to się opłaca?(pyt. retoryczne) Może lepiej wyłożyć stok igielitem? (Joke) W 2020 to w miesiącach zimowych będą tam się pasły zające. Ale oczywiście kolesie będą kombinować na co by tu jeszcze wziąć kredyt, dotację co by tu jeszcze niepotrzebnego zrobić, bo zawsze przy takiej okazji da się coś kasy wsunąć na boku do własnej kieszeni. Historia stara jak świat, że najlepiej bawić się na cudzy koszt. Wiadomo że garstka kolesi się przy tym wzbogaci a spłacać długi będziemy my wszyscy podatnicy, więc co im szkodzi wymyślać coraz to bardziej bzdurne projekty.
Na Titanicu orkiestra grała do konca.

Autor: ~tralala dodano: 2016-11-04 11:16:17Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A co z geotermią? Czemu temat poruszony za czasów starosty M. Wędrychowicza poszedł na półkę?

Autor: ~Ala dodano: 2016-11-04 20:24:51Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Niech sobie prowadzi wszystko Sękowa jak ją stać. W samym mieście mamy jeszcze dużo potrzeb. Dla kilku narciarzy i szkółek nie warto. Zimy też od lat nie ma.

Autor: ~narciarz24 dodano: 2016-11-07 21:23:49Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ala piszesz tak gdyby narciarze i szkółki nie płacili za wyciągi. Na całym świecie ( nie trzeba daleko szukać wystarczy na Słowacji TMR) stacje narciarskie są wysoko dochodowe,tylko nie u nas. Nam się nic nie opłaca.

Autor: ~podolski jan dodano: 2016-11-11 14:40:47Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Mam w Małastowie gosp,agrotur. i mam dochody w wys 26780zł na rok .Zatrudniam na szaro żonę i 2 dzieci .ZUS jako podwykonawcy było by warte 36000 a gdzie podatki i inne daniny?

Autor: ~janka dodano: 2016-12-05 22:21:44Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Magure należy koniecznie ożywić. Gdzie te lata jak kolejki były na 30 min stania do wyciągu ale Sterkowicz wszystko zniszczył, całe miasto zatrzymał komuch na 8 lat. Nie zdążył zdjąc torów do Zagórzan i dziś mamy szynobus bo i takie idiotyzmy miał e planach. Wyciąg na Magurze poszedł na żyletki a ten dzisiejszy jest niezaplacony.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Luty 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny