• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Redyk połączy Karpaty

dodano: 2013-02-08,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Redyk połączy KarpatyStarosta Mirosław Wędrychowicz uczestniczył w spotkaniu informacyjno-szkoleniowym dotyczącym realizacji projektu „Redyk Karpacki” na terenach Beskidu Niskiego. Podczas spotkania poruszono temat przejścia Redyku Karpackiego przez powiat gorlicki oraz organizację imprez towarzyszących.
Konferencja została zorganizowana przez Fundację Pasterstwo Trahnshumancyjne, Porozumienie Karpackie oraz Stowarzyszenie Beskid Zielony Lokalna Organizacja Turystyczna odbyła się w Ośrodku Edukacyjnym Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej.

„Redyk Karpacki-Transhumancje 2013”  to nazwa projektu realizowanego przez Fundację „Pasterstwo Transhumancyjne” z Polski i organizację „Asociatia Transhumanta” z Rumunii. Projekt współfinansowany jest przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z Nowymi Krajami Członkowskimi UE. Zakłada  tradycyjne przejście  z owcami przez Karpaty, a tym samym uczczenie wędrówki pasterzy wołoskich, która doprowadziła do zasiedlenia obszaru gór i powstania wspólnej wysokogórskiej kultury pasterskiej. Redyk rozpocznie się 11 maja i potrwa aż do 14 września 2013 r. Jego trasa  obejmie około 1400 kilometrów i poprowadzi przez tereny górskie Rumunii, Ukrainy, Polski, Słowacji i Czech. W Polsce wędrówka obejmie Podkarpacie, Małopolskę i Śląsk. Redyk Karpacki na przełomie lipca i sierpnia przejdzie także przez  powiat gorlicki, a konkretnie przez miejscowości:  Radocyna, Konieczna, Zdynia, Hańczowa, Regietów oraz Izby. 

- Uważam, iż jest to kapitalny pomysł, a także znakomita promocja dla powiatu gorlickiego i całego Beskidu Niskiego - mówił w trakcie konferencji starosta Mirosław Wędrychowicz. - Cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w promowaniu tak wyjątkowej idei. Pozostaje nam tylko ustalenie bliższych szczegółów co do organizacji imprezy na naszym terenie. Na pewno znajdziemy dobre miejsce na redykowy przystanek w powiecie gorlickim i prezentację naszego dorobku artystycznego, ludowego, rękodzielniczego czy degustację regionalnych potraw -

Podczas konferencji, na której obecni byli między innymi: dyrektor Magurskiego Parku Narodowego Andrzej Czaderna, starosta nowosądecki Jan Golonka, Piotr Kohut z Fundacji Pasterstwo Transhumancyjne, Józef Michałek reprezentujący Porozumienie Karpackie,  Kazimierz Furczoń z Tatrzańsko-Beskidzkiej Spółdzielni Producentów „Gazdowie”, koordynator Redyku Beskid Niski Włodzimierz Oleksy oraz Andrzej Orchel i Robert Łętowski ze Stowarzyszenia „Beskid Zielony” przedstawiono serię wykładów dotyczących realizacji Redyku Karpackiego, tradycyjnej gospodarki pasterskiej w Karpatach, działań na rzecz zachowania hodowli owiec w górach oraz promocji produktów regionalnych. - Redyk to przede wszystkim wydarzenie kulturowe. Projekt promujący wyjątkowy styl życia w zgodzie z rytmem natury i energii jaka drzemie w Karpatach i otaczających je dolinach. Chcemy, aby różne organizacje zaczęły utożsamiać się z kulturą karpacką - mówił podczas spotkania Piotr Kohut z Fundacji Pasterstwo Transhumancyjne. 

Jak podkreślają organizatorzy głównym celem Redyku Karpackiego jest promocja kultury i tradycji karpackich poprzez promowanie i współorganizowanie imprez i wydarzeń kulturalnych o charakterze ponadregionalnym, promocja produktów regionalnych czy poszerzenie współpracy pomiędzy samorządami krajowymi i zagranicznymi w całym łuku Karpat. Ważna jest także  integracja społeczności pasterskich w górach, działanie na rzecz hodowców owiec, tradycyjnego pasterstwa, wspieranie baców, juhasów i gazdów oraz zwrócenie uwagi na wartości przyrodnicze, ekologiczne i kulturowe Karpat. 

Kolejne spotkanie informacyjne dotyczące organizacji Redyku Karpackiego na terenach Beskidu Niskiego odbędzie się już pod koniec lutego.

Szczegółowe informacje o „Redyku Karpackim-Transhumance 2013” znajdziemy na stronach internetowych  www.transhumance.ploraz www.redykkarpacki.pl 

Paulina Kwaśnak-Karp (Starostwo Powiatowe)

Komentarze

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-08 09:46:50Głosów: +24Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ale trzeba mieć nas*ane w głowie żeby na przejście pasterzy robić projekt :D
Niektórzy już przechodzą samych siebie.

Może mi ktoś wykona projekt na:
"Zadanie wstanięcia z łóżka i dojścia do roboty"
Naturalnie ma to być wydarzenie kulturowe, żebym się przypadkiem nie spocił bo to że nie narobił chyba jest jasne.

Kolejna paranoja - promocja.
Weźcie się do roboty i zapewnijcie ludziom, którzy aż garną się do pracy godziwe formalne warunki gospodarczej egzystencji żeby nie musieli uciekać za chlebem do UK, Norwegii, Holandii i Niemiec to was sami złotem obsypią i nie trzeba będzie niczego promować a przy okazji zniknie wasze prowincjonalne niedowartościowanie które wynika tylko z waszej chciwości, głupoty i lenistwa.

Autor: ~ella dodano: 2013-02-08 12:36:40Głosów: +32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Z wszystkiego robi się teraz dziwowisko. Lepiej pasać te owce i mieć pracę, a nie tworzyć wokół tego całą otoczkę. Kiedyś kupowano wełnę, szczecinę. Można było za to kupić motki wełny. Nie wiem jak teraz. Krowa na wsi to cud, jak jakaś pasie się na łące, to rzecz niebywała. Widać trochę kóz, kur - niech mi nikt nie wmawia, że hodowla przemysłowa to to, co jest dla nas najlepsze. A najbardziej denerwuje mnie to, jak komuś przeszkadza pianie koguta. Nie przeszkadzają natomiast dudniące radia w autach. Mnie żal tego dawnego życia, poszanowania pracy na roli.

Autor: ~Tadek dodano: 2013-02-08 12:47:00Głosów: +26Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ile razy trzeba się szkolić i robić wyżerki na koszt podatników aby przez
nasz powiat mogły przejść barany????

Autor: ~Jasiu dodano: 2013-02-08 13:31:18Głosów: +24Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

To już tradycja że urzędnicy działają w sprawach bez znaczenia dla Gorliczan.
Ciekawe ile to będzie kosztowało przecież owce nie przejdą 1400 km. Sympozja spotkania
zjazdy przyjmowanie gości delegacje ze społecznych pieniędzy.
Gdzie miejsca pracy gdzie rafineria gdzie dalej zwalniani z fabryki.Tych mają w .......... .
Ważny redyk i barany trochę szumu kilka zdjęć będzie o czym pisać
tygodniami o wydajnej pracy.
Gdzie kino ,stacja ,przejezdne drogi bez korków.W tych tematach cisza a rynek o nadzór techniczny
szkoda pytać.Gdzie trasy turystyczne i ścieżki z płyt dawnego rynku zniknęły ??.
Nędza i dziadostwo na każdym kroku i znak firmowy Gorlic psie odchody na chodnikach.
Pogratulować ojcom miasta .

Autor: ~Fiołek dodano: 2013-02-08 18:14:46Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No to doczekaliśmy się - z braku pracy będzie wypas baranów. Jaka promocja powiatu. Będą sobie wędrować barany z bacą i dla baranów ta promocja. Chyba kolejny baran to wymyślił. A Beskid Zielony - co to takiego. To oni te barany hodują ?

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-08 22:52:27Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nic się nie dzieje - źle, coś się dzieje - jeszcze gorzej

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-09 07:38:56Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@ Tony Howk
Działania o których mowa z prostego powodu nie mogą być oceniane w kategoriach dobra i zła :), tylko w kategoriach korzyści i strat uwzględniając udział nakładów (RMS).
Ale żeby podjąć taką dyskusję trzeba mieć podstawy wiedzy na ten temat.

W tym wypadku nie trzeba się długo zastanawiać by dojść do wniosku, że coś co jeszcze 20 lat temu działało naturalnie (wypas baranów, ja osobiście pamiętam jak przechodziły przez Rozdziele, cała góra była biała) dziś wymaga finansowania samorządowego + zapomogi z UE oraz mobilizacji samorządowej i unijnej administracji, administracji której niezwłoczne zaangażowanie niezbędne jest na innych obszarach a czym się ona zajmuje? Wypasem baranów?
I to jest prawdziwy dramat.
Może to jest tak że ta administracja już nic innego nie potrafi a może w przeszłości się tym zajmowali dlatego do tego dążą?
Raport prof. Rybińskiego pokazuje innowacyjność polskiej gospodarki która w zależności od mierzonych parametrów wyprzedza tylko Rumunię lub Bułgarię. Dobrze radzę poczytać przed ostateczną utratą kontroli nad analityczną częścią własnego rozumu.

Autor: ~juri dodano: 2013-02-09 14:13:52Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A może to sam Pan Starosta będzie przeprowadzał te barany przez powiat skoro był na szkoleniu

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-09 17:45:09Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do Sękacz
Acha prof. Rybiński....i wszystko jasne:) Dziękuję w polemikę z Tobą nie wchodzę.

Autor: ~Babka Piaskowa dodano: 2013-02-09 20:38:51Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kiedy czytam wypociny osoby podpisującej się Sękacz, która udziela się w każdym temacie i usiłuje udawać intelektualistę to jestem niemal pewien, że to pewien Pan "architekt" PATINem zwany, co to wszystkie rozumu pozjadał, a od linijki kreski prostej odrysować nie umie.

Sękacz (choć w ciemno stawiam, że to pseudointelektualista PATIN) daruj sobie te niby inteligentne wywody bo się tylko człowieku kompromitujesz tym co wklejasz z różnych stron składając w całość, która w ostatecznym rozrachunku brzmi jak bełkot wariata.

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-09 21:19:50Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do Babka Piaskowa
Słuszne spostrzeżenie, mnie to podobieństwo też się rzuciło oczy. Przed PATINEM był jeszcze MYŚLIWY który też pozjadał wszystkie rozumy a potem jego przeprosiny nakazane przez sąd pod adresem gorlickich strażaków ukazały się na gorlice24...i nie jestem pewny czy to nie jest ta sama osoba. Pewnie na te pytania odpowiedziałby nam Admin, ale pewnie nie zechce:)

Autor: ~andreasschulz dodano: 2013-02-09 21:33:14Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ja proponuje te barany czy tam owce,jak ich zwal,do Ratusza.zamiast............

Autor: ~rav4 dodano: 2013-02-10 12:46:56Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

wolicie chińską kocinę od polskiej baraniny. Sami jesteście barany i to do kwadratu!

Autor: ~baca dodano: 2013-02-11 12:37:52Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

sękacz ma rację , ja rownież pamiętam przejazdy przez Gorlice ,przez kilka dni samochodów wypełnionych baranami w kierunku Rozdziela Ciekawe czy siedzący wtedy na "pace" juhasi przypuszczali że teraz będzie to jakże modnym słowem PROJEKT zwane

Autor: ~starzyk dodano: 2013-02-11 13:56:47Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

no i co w tym złego Pan Starosta podnosi kwalifikacje w pasieniu owiec

Autor: ~gorlicki\"ksenofob\" dodano: 2013-02-11 21:43:26Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ja proponuję , aby w ramach tego projektu zebrać tych wszystkich urzędasów co wymyślają takie bzdury i potem biorą za to ciężkie pieniądze, zawiesić każdemu dzwonek na szyję i przepędzić ich w tym redyku do Rumunii. Po drodze karmić trawą i tym co znajdą po krzakach , a po przybyciu na miejsce, porządnie ostrzyc...najlepiej do gołej skóry.
Ja ze swojej strony mogę się zobowiązać że bez najmniejszego wynagrodzenia napiszę projekt i w najdrobniejszych szczegółach opracuję trasę redyku dla tego stada baranów.

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-12 07:47:17Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Niektórzy niestety bystrością nie grzeszą :)
Jak macie coś ciekawego do napisania w temacie to piszcie. Byle co ale w temacie.

A ja myślałem, że te owce wędrowały do nas z Podhala nogami i z powrotem i to takie sezonowe życie pasterzy, zaskoczyłeś mnie baco, że przywozili je samochodami.

Jeżeli władze Gorlic zgłoszą się do roli baranów to ja deklaruję swój projekt jako pastuch i mogę przejść z nimi gorlicką promenadą w paradnym orszaku. Brakuje jeszcze tylko psa.
Ma ktoś projekt na psa?

Autor: ~Merry dodano: 2013-02-13 09:00:21Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ogarnijcie się! Tak się składa że w tych projektach pracę znajdują ludzie, organizacja takich przedsięwzięć wymaga wielu rąk do pracy. A wypas i hodowla owiec w Beskidzie Niskim to jedna z opcji na biznes. Nie liczcie na to, że drugą fabrykę wybudują tylko się zastanówcie. Mięso, mleko,wełna produkty tradycyjne - sery itp. Takim przedsiębiorcom unia powinna dopłaty dawać a nie pseudo rolnikom... Nie czekajcie aż ktoś wam stworzy miejsce pracy, sami je sobie stwórzcie!
Nie jeden rolnik zajmujący się hodowlą zarabia więcej niż starosta, wójt czy burmistrz..... Wystarczy projekt napisać, dostać dotację i zakładać biznes.....

Autor: ~jasieq sękacz dodano: 2013-02-13 11:05:41Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sam się ogarnij!

Osobiście nie mam nic przeciwko temu żeby samorząd zajął się nawet projektowaniem lotu ma marsa albo migracją dzików ale pod jednym warunkiem. Wszystkie obowiązki wynikające z ustawy i funkcjonowania miasta mają być załatwione wzorowo.

Miejsca pracy biorą się z pracy a nie z projektów i zapomóg, które niszczą siłę nabywczą bo są podatkami nakładanymi na nas. Więc z czego kupić potem ser owczy, którego cena dochodzi do kilkuset zł za kilogram? Może zrobić projekt na dofinansowanie zakupu sera?
Owcami najlepiej niech się zajmują bace a nie urzędnicy.

Autor: ~Piotr dodano: 2013-02-13 11:18:38Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Poalcy śmiali się z komunistycznego centralnego planowania. Teraz jest to samo, ino z Brukseli. Zato nowocześnie, i po europejsku.

Jak ktoś tu napisał - baranami niech zajmą się bacowie, a posły, senatory i urzędnicy niech przestaną ludziom przeszkadzać.

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-13 15:57:40Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie chcą żeby się organizowało imprezy a krzyczą żeby lepiej zająć się tworzeniem miejsc pracy:)) Ludzie czy wy się słyszycie?? Czy wy cokolwiek kapujecie z tego co się dookoła dzieje? Komuna już nie wróci, nie będzie już fabryki maszyn wiertniczych i górniczych nie łudźcie się. Trzeba gdzie indziej szukać. Potencjał turystyczny regionu jest wykorzystany maksymalnie w 20 procentach. Tu jest szansa a właśnie tego typu imprezy promują region. Jak widzę to niektórym z was nie pędzić owce tylko raczej być pędzonym...

Autor: ~starzyk dodano: 2013-02-14 12:33:57Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

łza się w oku kręci jak wspomnę tamte czasy gdy wypasano owce polany czyściutkie maślaki rydze z daleka błyszczały teraz zarośnięte krzakami od Bacy można było dostać prawdziwe oscypki jagnię upieczone na rożnie polewane winem RARYTAS niebo w gębie ale zakazali wypasu że owce rozdepczą góry

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-14 15:42:27Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tony ciekawe spostrzeżenia piszesz o komunizmie,
szczególnie w momencie kiedy chińska gospodarka jest na ostatniej prostej by już za kilka lat być światową potęgą gospodarczą i nikt /usa/ nie jest jej w stanie przeszkodzić bo nie ma i nie będzie mieć militarnej kontroli nad morskimi szlakami handlowymi :D

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-14 21:13:15Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sękacz a teraz wytłumacz mi jak Twoja wypowiedź ma się do mojej czyli po prostu co ma piernik do wiatraka?

Autor: ~Stanisław Mika- bezrobotny dodano: 2013-02-15 06:27:13Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W naszym mieście redyk mógłby się odbywać na codzień i nie potrzeba w tym zakresie żadnych specjalistycznych programów i szkoleń. Baranów jest ci u nas dostatek. Potwierdzili swą tożsamość niejednokrotnie niszcząc wiele dobrze funkcjonujących zakładów mniejszych i tych bardzo dużych.Potwierdzili swą baranią tożsamość ukazując swoją postawę w zakresie obrony interesów pracowniczych do czego uzyskali mandat. Tak,że tylko zebrać to towarzystwo do kupy i wybrać przywódcę stada. Panu Starosta mógłby się domyślić nawet któż tym przywódcą z jego środowiska mógłby zostać.Jest przecież ku temu stworzony co niejednokrotnie udowodnił !!

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-15 14:40:41Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Z ogromną przyjemnością.
Wiatrak się piernikiem kręci.
A resztę dopowiedz sobie sam, ja cię podstaw o przepływie pieniędzy nie będę uczył. Jeżeli przepływ nie jest zapewniony na poziomie egzystencji (a nie jest) to katastrofa jest kwestią czasu i nie pomogą tu żadne programy wyrównywania szans, zapomogi, dopłaty czy o zgrozo `dodruk` pieniędzy jak to się dzieje w usa i Europie.

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-15 22:41:07Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sękacz to jest właśnie Twój styl. Pisać byle co byle dużo i głośno. A jak się tak wczytać w to co piszesz to samo siano. Pytam więc konkretnie: jakie to spostrzeżenia o komunizmie znalazłeś w mojej wypowiedzi? Oświeć mnie o wielki.

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-16 18:50:13Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

"Komuna już nie wróci, nie będzie już fabryki maszyn wiertniczych i górniczych nie łudźcie się. Trzeba gdzie indziej szukać"

jak wspomniałem odnosząc się do Chin, komuna wraca i wróci i to z ogromną jakością, siłą, szybkością i technologią najlepszą na świecie. Można tego nie widzieć i być ślepcem, jak komu wygodnie ale to nie zmienia faktów.

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-16 21:16:20Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeśli wróci taka jak w Chinach to będziesz zapychał za miskę ryżu dzień i noc. Potęga gospodarcza Chin niestety oparta jest na straszliwym wyzysku obywateli (pracowników), tylko dzięki temu ceny ich towarów są tak konkurencyjne. Szkoda że zapomina się o tym pisząc o "sile, szybkości i technologii najlepszej na świecie" I tu znów znów Twój cytat przeciwko Tobie: "Można tego nie widzieć i być ślepcem, jak komu wygodnie ale to nie zmienia ".
Panie Sękacz, Patin czy jak Cię jeszcze zwą - jak to było w jednym kabarecie -b e z e d e u r y.

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-17 05:31:57Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

tylko warto wiedzieć jedno.
Koszt robocizny lub nawet ogólnie całkowity koszt produkcji w zależności od powstałego dobra a już jeżeli chodzi o produkty masowe powstające na liniach technologicznych to w Europie często zaledwie 3-10% ostatecznej jego ceny (wartości). Weźmy kosmetyki, alkohol, benzynę, energię itp.

I w tym momencie twoje wydumane założenie, że "tylko dzięki wyzyskowi", bierze w łeb a jedyna taktyka obronna czyli uznanie treści tego co piszę za bzdury na nic się choćbyś to słowo powtarzał jak mantrę lub odmieniał przez wszystkie przypadki i prześledził repertuar wszystkich kabaretów :)

Poza tym Polska gospodarka sprzed 1990r. miała nawet do 10x bardziej konkurencyjne ceny więc i koszty (wyzysku hehe) niż zachodnia Europa i jakoś nie stało się to powodem zalewu zachodu naszymi towarami pomimo tego, że z Polski w porównaniu do Chin było rzut beretem a ja ci nie powiem dlaczego tak się stało, sam pogłówkuj :)

aha jeszcze warto zauważyć jedną rzecz. Wyzysku o którym wspominasz dokonują głównie prywatne zachodnie korporacje, które na domiar złego nie wahały się z podwyżką cen na produkty pomimo rzekomych oszczędności na pracy. Poza tym warto też zastanowić się jaki był cel przenoszenia produkcji do Chin skoro nie spowodowało to spadku cen. Ja wiem dlaczego w gospodarce zdominowanej przez prywatny kapitał komunizm jest zabroniony nawet na etapie ujawniania prywatnych poglądów a ty wierz dalej w bożka zwanego dopłaty do wypasu baranów.

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-02-17 17:26:28Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Sękacz piszesz bzdury wyssane z własnego palca. Liczby które sam wymyślasz określając je na podstawie siły wiatru i aktualnego ciśnienia atmosferycznego (ewentualnie wyczytałeś to w książce Rybińskiego). Takie "mundre" rzeczy każdy potrafi pisać i w ten sposób dowieść można wszystkiego i ohoho jak to brzmi fajnie. A ja Ci napiszę że koszty pracy w Europie stanowiły do 30 procent wartości produktu, w tej chwili stanowiłyby jeszcze więcej, i co Ty na to?. To jest powód dla którego np. produkcję niemal 80 procent elektroniki przeniesiono do Chin.

Autor: ~eee dodano: 2013-02-19 17:38:11Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak zawsze szukacie tylko dziury w całym. Projekt jest związany z powiatem, a nie z miastem.
Chcecie fabryk ok, tylko co mają produkować i jakim kosztem? Nie ma takiej możliwości, żeby jak dawniej w Gorlicach był skoncentrowany przemysł ciężki.
Od wielu lat cały czas wałkuje się, że nasz region ma potencjał turystyczny i ciągle się to ignoruje. Nikt nie bierze tego na poważnie, lepiej ponarzekać na to jak to u nas jest źle.
Jeśli nic nie wiecie o owcach to dalej sportowo zajmujcie się narzekaniem za baranów w urzędach.
Może jeszcze parę faktów o owcach... wynagrodzenie pasterza, który tylko je pilnuje to ok 3 tyś zł. Cena jagnięciny to ponad 35zł/kg. Do tego sery... To wszystko to nie są jakieś kokosy, ale niektórzy z tego żyją. Ostatnio nawet Kluska z Optimusa poszedł w owce. Wiem, że dla nas takie wyroby sporo kosztują, ale jest sporo ludzi których na to stać i chętnie kupują.

Autor: ~sękacz dodano: 2013-02-20 14:14:33Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Narzekania są bo jest źle a nie że jest źle bo się narzeka.
Jak kilka % ludzi ma dobrze to nie znaczy, że wszyscy muszą mówić że jest dobrze albo z tym że nie jest dobrze się kryć.

Co do inwestycji w infrastrukturę turystyczną to w powiecie nie ma inwestorów dysponujących odpowiednimi środkami, mało tego cena ziemi z dopłatami zniechęca każdego rozsądnego człowieka do jakichkolwiek inwestycji.
Stworzenie infrastruktury turystycznej i logistyki zapewniającej obłożenie klientami to kwoty wg mnie lekko sięgające setek milionów złotych a nasz powiat w stosunku do sąsiednich jest najbardziej zapóźniony.

Co do zatrudnienia w mieście czy powiecie to chyba jasnym jest że poszczególne masowe rewolucje przemysłowe minęły dawno temu a teraz mamy rewolucję teleinformatyczną oraz innowacyjną i w to należy inwestować. Ale znalazłbym kilka dziedzin przemysłowych gdzie rozwój idzie pełną parą lub nawet jest blokowany choćby energia ze źródeł odnawialnych a promuje się projekty jądrowe. Głupota.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny