• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Gładyszów ma najsprawniejszych druhów

dodano: 2012-08-04,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Gładyszów ma najsprawniejszych druhów Sprawni i szybcy, a w swojej gminie najlepsi! Kto? Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gładyszowie. Swoje umiejętności udowodnili w sobotnie popołudnie w czasie gminnych zawodów jednostek OSP gminy Uście Gorlickie. 
Często są pierwsi na miejscu wypadku, pożaru, czy przy walce z żywiołem takim jak powódź, wichura lub gradobicie. Są pierwsi, bo mieszkają na terenie, który zabezpieczają przez 24 godziny na dobę i muszą służyć pomocą zanim dojadą koledzy z Państwowej Straży Pożarnej.

Służba w OSP jest dobrowolna jednak podobnie jak od zawodowych strażaków także od druhów wymaga się pełnej gotowości bojowej w sytuacjach zagrożenia. Do tego niezbędna jest i kondycja i doświadczenie, a te najlepiej zdobywać w boju lub w czasie szkoleń. Raz do roku sprawdzają sami siebie w czasie gminnych zawodów.

Tego typu zawody odbył się w sobotnie popołudnie na stadionie w Uściu Gorlickim, a w szranki stanęło siedem ekip strażaków-ochotników z poszczególnych sołectw gminy Uście. Do sprawdzenia swoich umiejętności stanęły następujące OSP: Uście Gorlickie I, Uście Gorlickie II, Gładyszów, Smerekowiec, Brunary, Śnietnica, Banica.

Wszyscy druhowie mieli przed sobą udział w dwóch konkurencjach: sztafecie 7 x 50 metrów na torze sprawnościowym z przeszkodami oraz zestawienie stanowiska gaśniczego doprowadzenie dwóch prądów wody i wycelowanie w przeszkody. Obie konkurencje były zarówno liczone w kategorii i na czas i na dokładność wykonania.

Po kilkudziesięciu minutach rywalizacji, przy gromkim dopingu sporej publiczności wyłoniono najlepszych. I tak:

I miejsce – OSP Gładyszów
II miejsce – Uście Gorlickie II
III miejsce – Śnietnica

Po zakończeniu zawodów i wręczeniu nagród najlepszym odbyła się też uroczystość nadania odznaczeń związkowych dla najdzielniejszych strażaków-ochotników z terenu gminy Uście Gorlickie. 

{gallery}zdjecia/12usciezawodyosp{/gallery}

Komentarze

Autor: ~III dodano: 2012-08-04 22:01:09Głosów: -47Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~hahah dodano: 2012-08-04 23:16:03Głosów: +34Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ej gosciu widac madry jestes:D ale sie osmialem z siebie :) naczytales sie w necie i madrujesz:)

Autor: ~straż_sds dodano: 2012-08-05 10:45:54Głosów: -32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~krumar dodano: 2012-08-05 12:26:07Głosów: +41Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do wiadomości wszystkie drużyny wykorzystywały w ćwiczeniu bojowym tą samą motopompę
Wielkie brawa dla druhów z Gładyszowa jesteście wielcy!!!!!!!

Autor: ~strażak marko dodano: 2012-08-05 13:04:07Głosów: +43Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Super impreza.
to Uście Gorlickie wystawiło 2 drużyny i co???? Cienko panowie cienko macie wspaniały sprzęt widziałem auto przed garażami i co nie tylko sprzęt się liczy ale również wyszkolenie co pokazali panowie z Gładyszowa. Brawo i pełen szacunek dla nich bo jak widziałem to sprzęcik mają lichutki może wreszcie ktoś ich doposaży Może Pan Wójt doceni ich starania, może PSP z Gorlic, a może inne osoby.
Brawo Gładyszów głowy do góry jesteście najlepsi w gminie!!!!!!!!!

Autor: ~marko strażak dodano: 2012-08-05 13:07:02Głosów: +37Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

p.s.
gdzie jest pomocnik na zdjęciu 62, bo przodownik pruje wodą bez niego , chyba powinny byś punkty karne

Autor: ~S.t.r.a.ż.a.k dodano: 2012-08-10 19:49:44Głosów: -32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~strażak dodano: 2012-08-12 12:29:58Głosów: +38Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

brawa dla gładyszowa

coraz więcej was widać koledzy brawo za wygraną

Do S.t.r.a.ż.k.a. Faktycznie mieli trochę szcześcia, ale tylko trochę boooo -Piszesz bzdury osp w Gładyszowie mieli czas bojówki 48 s., natomiast drużyna o której mówisz, a w szczególności chodzi mi o I rotę to miała wodę w 46 s., a II rota była jeszcze "w polu" to nie mów że mogli mieć lepszy czas od Gładyszowa. Ponadto porównaj sobie czasy bojówki "młodzików" z Uścia Gorlickiego z poprzednich lat (zawodów gminnych) Uście nigdy nie miało czasu poniżej 50 s. Dodatkowo dodaj punkty karne, które otrzymało Uście podczas zawodów. Reasumując Uście było daleko za Gładyszowem. P.S. popatrz również na wiek uczestników zawodów pozostałe drużyny starsze osoby które faktycznie uczestniczą w akcjach ratunkowych, a Uście sama młodzież, którą poza 1 wyjątkiem (chłopak w okularach) nie widać w akcjach ratunkowych. Ciekawa jestem czy wszyscy z drużyny Uścia mieli odpowiedni wiek do puszczający do udziału w zawodach.

Autor: ~Fireman;; dodano: 2012-08-14 22:13:33Głosów: -41Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~marko dodano: 2012-08-15 14:54:00Głosów: +36Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do Firemana
Tak kolego, widziałem do większości akcji ratowniczych w tym pożaru przyjeżdżali w 2 osoby (np. pożar Brunary 2011 r. i Kwiatoń 2011 r.). Co ze posiadanym przez nich sprzętem skoro nie mają ludzi podczas akcji do wykorzystania jego. kolejną kwestią jest termin przyjazdu ma Miejsce zdarzenia mają selektywne wywołanie i bliżej do miejsca zdarzenia,a przyjeżdżają po jednostkach które mają dalej i nie mają selektywnego.
przyznać należy ze mają lepszy sprzęt i wyszkolonych druhów, ale dlaczego nie informuje się inne jednostki o prowadzonych szkoleniach organizowanych przez PSP, ZOSP itp. nie sposób nie wspomnieć w tym momencie o sprzęcie, który w pierwszej kolejności idzie do Uścia czy to ZOSP,czy innych podmiotów.

Reasumując te twoje 90% kolego Firemanie jest mocno przesadzone!!!!!!!
Co się tyczy wyjazdu poza rejon gminy to Uście jest w KSR i w pierwszej kolejności dysponowane przez PSP dlatego tym 90% nie ma co się chwalić.
P.S.
Poza tym wszystko (sprzęt, szkolenia) dla OPS w Uściu załatwiane jest przez U.G. (Gminę) - mają prostą sprawę pozostałe OSP muszą się nieźle nachodzić by w ogóle pozyskać fundusze na sprzęt lub na niego sobie zapracowań (zarobić).

Autor: ~Simental ze staszkowki dodano: 2012-08-16 18:29:31Głosów: +38Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Brawa dla strazakow z gladyszowa!!!
pokazali jak maja wygladac prawdziwe zawody na jak najlepszym poziomie zarowno widowiskowym jak sportowym jak na ich sprzet to umiejetnosci maja swietne.
Musz jeszcze dodac ze gladyszow mial najczystsze mundury ! woz bojowy oczywiscie tez!

Autor: ~Piotr dodano: 2012-08-24 15:11:36Głosów: +29Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

I co na to Pan Wójt? Przecież straż z Gładyszowa jest ponoć tak kiepska, że szkoda im dawać kasę na szkolenia i badania okresowe (doprosić się ciężko). A drugi wóz (mieli dwa) przekazano do innej jednostki. To taki bonus, w nagrodę od Gminy, prawda Panie wójcie?
Brawo Chłopaki, tak trzymać! Wyrazy uznania!

Autor: ~sss dodano: 2012-08-26 13:00:55Głosów: -35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~strażak PSP dodano: 2012-09-01 11:00:55Głosów: +27Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do Pana SSS.
Tak Uście Gorlickie przyjeżdża na akcje rat. gaśn., ale w jakim składzie 2-3 osoby (np. Kwiatoń 2011r. Brunary 2011 r.) i dodać należy że później przyjechali od osp w Gładyszowie, a mieli bliżej do akcji od nich (potwierdzone osobiście).
Dodać muszę, że coraz więcej ich widzę jak działają (zabezpieczenie imprez itp.), widać, że w ostatnim czasie ta jednostka bardzo się rozwija, oby tak dalej.
Co do zawodów to tylko zawody, ale z mojego punktu widzenia ćwiczenie bojowe jest sprawdzianem jednostki, a Gładyszów jednak była najlepszy to trzeba przyznać i inne jednostki nawet z Uścia Gorlickiego miałyby ( nawet bez uznania karnych punktów) gorsze czasy.

Na koniec do SSS:
"Nie ważne jakim jest się przed jakim po, najważniejsze jakim się jest w trakcie", dlatego przyznać należy, że w zawodach gminnych 2011 r w Uściu Gorlickim mistrzami byli druhowie z osp w Gładyszowie i im należy się pełen szacunek, a nie odgrażanie zawodami za rok - nie ładne zachowanie Panie SSS.

Brawa dla Gładyszowa. Do sss. twój komentarz jest zbyt prostacki aby go komentować. Widać , że nie posiadasz elementarnej wiedzy na temat funkcjonowania ochotniczych jednostek straży pożarnej. Każda OSP wyjeżdża do akcji bojowej jeżeli zadysponuje ją dyżurny Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Dowiedz się kolego SSS czy jak OSP Gładyszów był zadysponowany nie przyjechał do akcji... z tego co wiem nigdy. Pytanie do SSS jak możne dana jednostka przyjechać do akcji skoro o niej nie wie??????? To jest odpowiedź na twoje pytanie SSS dlaczego ich nie widać w akcjach ratowniczych i gaśniczych. Ponadto Uście jest w KSR i do nich się dzwoni w pierwszej kolejności. Dlatego ty SSS "ogarnij się", e Uście to nie pępek świata, są inne jednostki które są równie dobre jak Uście Gorlickie, które nie dostają wszystkiego za "darmochę" jak Uście Gorlickie, ale sami starają się pozyskać sprzęt lub fundusze na ten cel. Pełen szacunek dla Nich.

sss podaj przykład, w którym gładyszów nie przyjechał pomimo tego że miał "ponoć" bliżej, - mowa ogólnikami (tak jak to ty robisz) to mowa polityków - obrażać, poniżać bezpodstawnie. ciekaw jestem w ilu akcjach Pan sss uczestniczył i nie widział nas z gładyszowa. Przykłady, przykłady, przykłady Panie sss.

Autor: ~mieszkaniec gminy uście dodano: 2012-10-22 19:38:06Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Brawa dla Gładyszowa za zajęcie 1 miejsca, podziwiam ich za zaangażowanie - wszędzie ich widać działają w całej gminie jako chyba jedyna jednostka osp i to z wielkim profesjonalizmem. Wójcie, mieszkańcy gminy doceńcie ich by mieli czym, z czym i w czym jechać do pożaru.
jeszcze raz brawo dla chłopaków z Gładyszowa.

Autor: ~mieszkaniec gminy dodano: 2012-11-06 20:04:04Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

brawa dla gładyszowa

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny