• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Budżet Gorlic przyjęty

dodano: 2016-12-30,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Budżet Gorlic przyjętyPodczas czwartkowej sesji Rada Miasta Gorlice przegłosowała uchwałę budżetową na rok 2017. Zarówno przebieg obrad, jak i wynik głosowania okazał się być sporą niespodzianką.
O przygotowanym przez burmistrza Kuklę projekcie budżetu na 2017 rok pisaliśmy TUTAJ

Przegłosowana wczoraj przez radnych uchwała budżetowa zasadniczo zgadza się z przedłożonym przez burmistrza projektem poza jednym, dość istotnym wyjątkiem – wykazem inwestycji, których realizacją Miasto zajmie się w 2017 roku. Przewodniczący rady Krzysztof Wroński postanowił poddać pod głosowanie poprawki do zaproponowanego przez burmistrza Kuklę budżetu.
 
Na czym polegały zmiany?

Ich zasadniczym celem było ujęcie w przyszłorocznym budżecie całościowego remontu ulicy Sosnowej, łączącej nasze miasto z Gminą Gorlice w dzielnicy Sokół. Skąd pieniądze? Remont Sosnowej zostanie sfinansowany ze środków pierwotnie zaplanowanych na modernizacje ulic Zagórzańskiej, Azaliowej i Dębowej, czy dalszego odcinka ulicy Broniewskiego. Nie mają one bowiem, jak podkreślał w swoim wystąpieniu przewodniczący, wydanego pozwolenia na budowę lub ich stan nie wymaga pilnego remontu.
 
Podczas dyskusji podkreślano, że zarówno radni jak i mieszkańcy od dłuższego czasu wskazywali na pilną potrzebę remontu ulicy Sosnowej. Dodatkowo wprowadzono do budżetu miasta na przyszły rok dwie drobne inwestycje przy ulicy Kościuszki tzn. urządzenie placu manewrowego przy garażach oraz budowę wiaty śmietnikowej.
 
Ostatecznie po przyjęciu zgłoszonych poprawek oraz burzliwej dyskusji, Rada Miasta przegłosowała budżet stosunkiem głosów 10 za i 9 wstrzymujących. Jest to o tyle zadziwiające, że budżet na 2015 rok został przyjęty 19 głosami za, a na 2016 rok jednogłośnie.
 
Komentarz redakcyjny
 
Sielanka się skończyła. Widać to bardzo wyraźnie po wczorajszym głosowaniu w Radzie. Nieoficjalnie wiadomo, że w kuluarach było gorąco. Dlaczego?

Przegłosowane zmiany przenoszą bowiem inwestycje i idące w ślad za nimi środki finansowe z obszaru Glinika na południową część miasta. Czyli, zgodnie z geografią polityczną ostatnich wyborów, na obszar, gdzie tryumfowali kandydaci na radnych z listy byłego burmistrza Witolda Kochana. Czy jest to sygnał świadczący o powstawaniu jednolitej, silnej opozycji dla burmistrza Kukli?

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Widać jednak jak na dłoni, że radni coraz silniej integrują się ze swoimi okręgami i walczą o ich interesy. Czy Glinik na tym straci? Do tej pory ta dzielnica, będąca swoistym „matecznikiem” burmistrza Kukli otrzymała w krótkim czasie tak wiele nowych miejskich i powiatowych inwestycji, jak chyba żaden inny obszar w Gorlicach. Dlatego trudno się dziwić, że w końcu radni innych dzielnic postanowili walczyć o swoje.

W rozmowach z naszą Redakcją lokalni politycy podkreślają jednak jeszcze jeden ważny aspekt prac nad uchwałą budżetową. Poprzedni burmistrz uczestniczył możliwe we wszystkich komisjach budżetowych i miał w zwyczaju dyskutować z radnymi wszystkich opcji nad planami finansowymi Miasta, szukać konsensusu i porozumienia. Obecnie, przynajmniej w opinii części radnych, takiej komunikacji brak. Efekt? Kłótnia, niesmak, i najsłabszy wynik głosowania nad budżetem od wielu lat, a być może od początku istnienia samorządu lokalnego. Kiepski prezent dla burmistrza Kukli na półmetek kadencji.

Komentarze

Autor: ~ten dodano: 2016-12-30 14:13:16Głosów: +47Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Modernizacja 400 metrowego odcinka ulicy Korczaka układanie asfaltu w temperaturze 0 C gdzie powinna być min 15 na plusie. Kto za tale marnotrawstwo odpowiada.? Niestety znając nasze realia NIKT.

Autor: ~Magik dodano: 2016-12-30 14:44:24Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No no, dosyć daleko idące spostrzeżenia. Ciekawe czy autor artykułu osobiscie przysluchiwal sie obradom, czy też wysłuchał uwag zagrożonych niereelekcją radnych dzielnic do tej pory przychylny Kochanowi?

Autor: ~ala do magik dodano: 2016-12-30 18:43:24Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Mieszkam w tym mieście od urodzenia i zupełnie mnie nie interesuje czy autor tekstu siedział na sali czy dowiedział się o tym przez telefon. Nie jest dla mnie ważne, czy i który radny jest przychylny Kochanowi, Kukli czy komukolwiek innemu. Miasto, choć niewielkie, ma wiele miejsc do odremontowania, niech więc także pomijane do tej pory dzielnice skorzystają w przyszłym roku. Ważne, że głosy się zgadzają, nie brakuje jak w sejmowych głosowaniach co najmniej dziewięciu, co jest potworną kompromitacją bez względu na to kto jak to komentuje. Ale gratuluję Radnym, że nareszcie mają własne zdanie i potrafią zmienić to i owo. A kto jest zagrżzony ,,niereelekcją ? Czas pokaże i wyborcy wybiorą."

Autor: ~bobik dodano: 2016-12-30 21:19:05Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Czy ktoś wie, która ulica MIEJSKA w Gorlicach jest najdłuższa?

Autor: ~dzidka dodano: 2016-12-30 22:28:42Głosów: +20Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dlaczego mój komentarz nie został opublikowany ???? Cenzura moderatora ???

[info od moderatora] uprzejmie proszę DOKŁADNIE zapoznać się z regulaminem zamieszczania komentarzy w naszym serwisie! Jeśli, którykolwiek z punktów regulaminu zostaje naruszony (a tak było w przypadku Pani komentarza) zostaje on wykasowany z systemu bez publikacji!

Autor: ~endriu dodano: 2016-12-31 00:42:51Głosów: +11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A czy cos wiadomo o zachodniej obwodnicy bo jakos temat ucichł ostatnio ?

Autor: ~Magik dodano: 2016-12-31 09:43:08Głosów: +34Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dla pełnej rzetelności wypadałoby podać nazwiska radnych, którzy jak głosowali i wówczas wysuwać wnioski na temat układów politycznych. A poza tym 10 głosów za i 9 wstrzymujących się to w dalszym ciągu głosowanie jednomyślnie.

Autor: ~dociekliwy do endriu dodano: 2017-01-09 13:31:34Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeżeli chcesz wiedzieć to Pan Burmistrz czeka już na opinię z RDOŚ w Krakowie.
Na stronie UM jest info o wniosku złożonym przez ECCOM do Burmistrza,
a w UM jest do wglądu KIP (karta informacyjna przedsięwzięcia).

Można teraz zgłaszać swoje uwagi i zastrzeżenia co do przebiegu tej drogi.
Tylko czy na tym etapie weźmie to ktoś pod uwagę ? ...
To już jest odrębny temat. :)

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny