• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Co dalej z GTBS?

dodano: 2016-12-14,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Co dalej z GTBS?Zarządzaniem mieszkaniami socjalnymi, komunalnymi oraz niektórymi wspólnotami mieszkaniowymi zajmuje się w naszym mieście spółka miejska – Gorlickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Wkrótce jednak może się to zmienić, a gorlickimi mieszkaniami administrować będzie firma z … Kielc! 
Miasto Gorlice od kilku lat zarządza swoimi zasobami mieszkaniowymi poprzez spółkę Gorlickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego (wcześniej Miejski Zarząd Budynków). Na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w ostatnich dniach pojawiła się informacja z otwarcia ofert przetargowych dotyczących zarządzania wspomnianymi miejskimi mieszkaniami.
 
Informacja dostępna TUTAJ. datowana na dzień 8 grudnia zawiera zestawienie dwóch ofert tj. GTBS-u oraz wspólnej oferty Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. z Kielc z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. z Bytomia. Z porównania złożonych ofert wynika, że Gorlickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego z Gorlic wystąpiło do przetargu z ofertą droższą o ponad 136 tys. zł. od wykonawców z Kielc i Bytomia.
W pozostałych kryteriach wyboru, złożona oferta wykonawców zewnętrznych zapewnia wyższy standard obsługi mieszkańców, gdyż przedsiębiorstwa zapewniają wydłużone godziny pracy biura obsługi w przeciwieństwie do naszego GTBS-u.
 
W całej sprawie ważna wydaje się również kwota, którą na zarządzanie mieszkaniami zamierza przeznaczyć Urząd Miejski tj. 782.000 zł., co właściwie nie wystarcza na podpisanie umowy z GTBS Sp. z o.o., natomiast pozwala na powierzenie zadania oferentom z Kielc i Bytomia.

W takim wypadku należy postawić jednak następujące pytania:
 
  • Jaka przyszłość rysuje się przed Gorlickim Towarzystwem Budownictwa Społecznego oraz jego pracownikami?
  • Co spowodowało, że miejska spółka GTBS oferuje zarządzanie lokalami mieszkaniowymi za kwotę o ponad 130 tys. zł. wyższą niż firmy zewnętrzne ze Śląska i Świętokrzyskiego?
  • Czy ogłoszony w ostatnich dniach listopada 2016 roku przetarg przez Urząd Miejski na tak ważne zadanie, jakim jest zarządzanie lokalami mieszkaniowymi nie jest przeprowadzony zbyt późno biorąc pod uwagę ewentualne odwołania od wyniku przetargu oraz skomplikowany proces przekazania dokumentacji zarządzanych lokali miejskich?

Komentarze

Autor: ~xyz dodano: 2016-12-14 17:02:05Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A co ma być?
Czym innym jest zarządzanie mieszkaniami których właścicielem jest miasto a czym innym zarządzanie budynkami gdzie udziałowcem jest miasto... Tam się nic nie zmienia, przecież miasto nie ma uprawnień do powierzania zarządzania budynkami wspólnot nawet jeśli ma tam jakieś udziały...

Autor: ~do -xyz dodano: 2016-12-14 17:51:14Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Proponuję żebyś poczytał co to jest mieszkaniowy zasób gminy, na który miasto ogłosiło ten przetarg. Nie ma mowy w tekście o powierzaniu zarządzania wspólnotami przez wygraną firmę?

Autor: ~robol dodano: 2016-12-14 17:53:57Głosów: +9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

tylko czekać jak mieszkania sprzedadzą z lokatorami

Autor: ~realista  dodano: 2016-12-14 18:06:37Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Panie Redaktorze sugeruje Pan, że mieszkańcy maja sie marwić co będzie z pracownikami GTBS ???? Wydaje mi się, że zarząd GTBS wraz z pracownikami nie martwił sie mieszkańcami budynków komunalnych ustalając i pobierając opłątę eksploatcyjną i koszty zarzadu dla nieruchomości miejskich ( należy zapytać jaka jest struktura wydatków tych pieniedzy??? wydaje mi sie ze w dużej mierze idą na pensje zarzadu ) Wystarczy przejrzeć oferty zgłoszone do przetargu żeby zobaczyć że firma z Kielc ustaliła opłatę eksploatacyjna na poziomoe 0,50 zł natomiast nasz rodzimy GTBS opłatę eksploatacyjną ustalił na średnią wartość 0,93 zł ( średnia arytmetyczna z 6 stawek zaproponowanych opłat) co jest kwotą wiekszą o 86%. Wniosek jest taki - nasza firma zarządcza pobiera duzo wyższe opłaty w stosunku do firmy zewnętrznej, Konkurencja zadziałała, została wybrana oferta tańsza :)

Autor: ~do xyz  dodano: 2016-12-14 18:11:36Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wspólnoty mieszkaniowe mają własne zarzady lub wynajętą firme zarzadczą,

Autor: ~kix dodano: 2016-12-14 20:30:35Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Życzę lokatorom spokoju i zdrowia z nowym zarządcom.

Autor: ~Parnassus dodano: 2016-12-14 20:57:58Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

no całkiem dobra zmiana, jak to od 2 lat obserwujemy :) teraz rodzi się pytanie, czy firma z Kielc, która wygrała to "znajomi królika" i tak miało być, czy też to awaria i przypadkiem ktoś namieszał w gorlickim kociołku i teraz trzeba będzie wymyślić plan, jak ów przetarg uwalić?

I niech mnie ktoś ze znających branże oświeci! Jak to jest, że instytucja stricte miejska (GTBS) działająca tak naprawdę od wielu wielu lat, mająca na miejscu swoich ludzi i infrastrukturę przestrzeliła wycenę o 130 tysięcy, a firma która wchodzi na dziewiczy dla niej teren nie mając tu biur, ludzi itp może zrobić to samo tyle taniej? Jeśli okaże się, że to nie są "znajomi królika" tylko takie są realne koszty firmy zewnętrznej to sądzę, że warto przeanalizować, czy zadania własne innych jednostek miejskich typu MZUK, MZK, OSiR, GCK może robić ktoś z zewnątrz i to dużo taniej

Tak czy owak, wydaje mi się, że portal gorlice24 jak zawsze stanął na wysokości zadania i zajrzał tam gdzie inne media proszono by nie zaglądały i zrobiło się ciepło :) Gratuluję!

Autor: ~killa dodano: 2016-12-14 21:02:10Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Poczytajcie opinie na temat Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. z Kielc. Zapowiadają się złote czasy dla mieszkańców! :)

Autor: ~robol dodano: 2016-12-14 21:14:56Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

no faktycznie opinie porażają żetelna firma np.
NIGDY PGM KILCE, NIECH WAS RĘKA BOSKA BRONI BY PODPISYWAĆ UMOWY Z TA FIRMĄ. BRAK KOMPETENCJI NA KAŻDYM KROKU, PANIUSIE KTÓRE WSZYSTKIE ROZUMY POZJADAŁY, POGOTOWIE TECHNICZNE TYLKO NA PAPIERKU, BO JAK MA PRZYJECHAĆ TO NA NICZYM SIĘ NIE ZNA I KARZE SAMEMU SOBIE NAPRAWIĆ. KONTAKTU BRAK ,NIE ODBIERAJĄ TELEFONU
z taką ignorancją,lekceważeniem klientów. nieznajomością przepisów nie spotkałem się nigdy w życiu. Nie dajcie się ludzie nabrać tym przechwałkom PGM-u w internecie. Stek kłamstw!!! Chcecie Państwo dobrego zarządcy nie dajcie się nabrać na ten blichtr na stronach firmy
Ta firma to tragedia!!! Chcecie mieć nieruchomość w dobrym stanie oraz zdrowe nerwy to trzymajcie się od PGM bardzo daleko!!!
zgroza

Autor: ~do Parnassus dodano: 2016-12-14 23:03:45Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Może być tak jak mówisz, że firma z Kielc to znajomy królika, ale równie dobrze może być tak, że nasza stricte miejska instytucja (GTBS) nie miała wcześniej konkurencji i dała stawki" jak zawsze". Może nawet nie pomysleli, że zgłosi się inna firma i zaproponuje mniejsze stawki. Nie wiem na ile sie interesujesz rynkiem Spóldzielni Mieszkaniowych, ale tam jest podobna patologia w ustalaniu tzw opłaty eksploatacyjnej ( która w wiekszości przeznaczana jest na pensje zarządu). Od kilku lat można tworzyć wspólnoty mieszkaniowe, które są zarzadzane przez firmy zewnetrzne ustalające opłatę eksploatacyjną na niższym poziomie. Takie zarządzanie daje mieszkancom wspólnoty możliwość rozwiązanie umowy ( wypowiedzenie pracy zarządcy) i podpisanie umowy z innym ( tanszym ,lepszym) zarządzającym.Zwiększa to konkurencje na rynku, a na tym korzytaja mieszkancy :) Niestety takiej możliwości nie ma w przypadku SM. ( tzn teoretycznie jest, a praktycznie jest to niemożliwe)

Autor: ~M.B. dodano: 2016-12-15 06:09:06Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeżeli GTBS to ........ Społecznego a NIE Mieszkaniowego.

Autor: ~mario dodano: 2016-12-15 07:37:41Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pfffffff i dobrze

Autor: ~stanley dodano: 2016-12-15 12:15:49Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

bedzie tak samo jak z firma wywozacz smieci ktora nizsze koszky ich wywozu uzyskuje m.in.poprzez oszcednosci w wydatkach na odziez ochronna,srodki czystosci i posilki regeneracyjne,ktore naleza sie pracownikom zgodnie z przepisami bhp.

Autor: ~Aryskafander dodano: 2016-12-15 12:52:27Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@ Parnassus: ciekawe spostrzeżenie co do MZUK, OSiR, MZK i innych :-))) Może zresztą Urząd Miasta już coś rozważa, skoro ten przetarg wyszedł tak gospodarnie?
A o kadry się nie bój, po "restrukturyzacji" obecni pracownicy przejdą do nowego pracodawcy i gotowe.

Autor: ~deist dodano: 2016-12-15 16:53:11Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Stanley ty chyba raczysz żartować. Ugrzązłeś mentalnie w PRL, bo to w PRL pracownicy dostawali ubrania rękawiczki pastę ByHyPy wycieczki nad Poprad i do Bułgarii, a także paczki na Mikołaja. Teraz jak chcesz pracować to musisz sobie wszystko kupić sam. Widać że tesknicie za tamtymi czasami można było wszystko wynieść z zakładu, w gumofilcu części do Ursusa i sprzedać na czarnym rynku. Skończyło się dobre.

Autor: ~ten dodano: 2016-12-15 20:22:44Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A może cały ratusz Burmistrza Radę Miasta oddać firmie zewnętrznej. ? Nie będzie układów. nepotyzmu i robienia zakupów przez urzędników w czasie pracy..o przepraszam wtedy pracownicy są na kursach...doksztalcajacych :) koszty spadną o połowę lub lepiej..

Autor: ~Aryskafander dodano: 2016-12-16 10:53:05Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@deist: wg mojej wiedzy, może i nie eksperckiej, wyposażanie pracownika w odzież ochronną, takież obuwie, środki czystości, narzędzia pracy, a gdzieniegdzie nawet zapewnienie skromnej oferty socjalno-rozrywkowej jest oczywistością i standardem w firmie na Zachodzie. To, że Polaków kształtowano przez 27 lat w dokładnie odwrotnym duchu i wmawiano im, że takie rzeczy to komunistyczny przeżytek, to raczej perfidia wmawiających.

Autor: ~deist dodano: 2016-12-16 18:02:26Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@Aryskafander Bo to właśnie jest przeżytek. Niektórzy udają że walczą z komuną ale pewnych bonusów nie chcą sobie odmówić. Ja nie potrzebuję żeby mi kupował ktoś coś co mi jest potrzebne do pracy ale niech cena pracy będzie odpowiednia. A tacy posłowie nie dość że nie są idiotami i zarabiają powyżej 6kafli to jeszcze mają kilometrowki tanie picie i żarcie ubrania i nie wiadomo co za przysypianie w ławie i glosowanie jak prezes rozkaze. To sami kilofy ryle oni nie odpuszczą 13 14 15 olowkowych deputatow choćby zakład miał upaść nie odpuszczą na milimetr. Ktoś w końcu powinien zająć się mundurowka emeryturami żeby w końcu komuna dla wybranych się skończyła i żeby wreszcie wszyscy byli rowni.

Autor: ~psylo dodano: 2016-12-16 20:32:26Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@deist: Ty to chyba jesteś z branży smolbiznes po polsku?

Autor: ~Sprawiedliwi dodano: 2017-01-11 23:22:10Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Co tam zawsze się jakaś ciepła dobra posada znajdzie. Dzisaj tu jutro tam. Chodz majątku oficjalnie w oświadczeniu nie mam, ale jestem wielki Pan.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny