• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Gorlice daleko, daleko za innymi!

dodano: 2016-11-27,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Gorlice daleko, daleko za innymi!Można prezentować wyniki rankingów popularności, brać udział w galach etc. przygotowanych przez prywatne firmy w których wyniki nie wiele mają wspólnego tak naprawdę z rzeczywistością. Ale nie można dyskutować z cyframi i twardą statystyką, a ta pokazuje, że w kontekście całej Małopolski Gorlice są daleko za innymi miastami województwa.
Na samym początku należy postawić twarde pytanie: Panie burmistrzu dlaczego jest tak źle, skoro Pan próbuje pokazywać, że jest tak dobrze?
Zastanowi się ktoś i powie, ale skąd to pytanie? Spieszymy zatem wyjaśnić! W oparciu o mocne argumenty, twarde fakty i nieznające litości liczby, które zawsze obnażą prawdę o nawet najbardziej kreatywnej polityce lokalnej sprzedawanej społeczeństwu za pomocą własnych kanałów bądź zaprzyjaźnionych mediów.

Od kilku już lat Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji opracowuje coroczny Rankingu Gmin Małopolski .

Ideą Rankingu Gmin Małopolski jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego w Małopolsce. Wyniki oparte są na danych statystyki publicznej zebranych przez Urząd Statystyczny w Krakowie. Ocenie poddawane są wszystkie gminy Województwa Małopolskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu: Krakowa, Nowego Sącza i Tarnowa. Łącznie w rankingu ujęto wyniki osiągane przez 179 małopolskich gmin.

Lista wskaźników, których wartości mierzone są na poziomie gminy, służących do obliczenia syntetycznego wskaźnika rankingowego, obejmuje: 
 1. Średnioroczne dochody własne budżetów gmin na 1 mieszkańca (od 2013 r.)
 2. Średnioroczne wydatki majątkowe inwestycyjne budżetów gmin na 1 mieszkańca (od 2013 r.)
 3. Średnioroczny wskaźnik zadłużenia budżetów gmin (od 2013 r.)
 4. Wydatki bieżące budżetów gmin na administrację publiczną na 1 mieszkańca
 5. Średnioroczne środki z Unii Europejskiej i innych źródeł niepodlegające zwrotowi na finansowanie programów i projektów unijnych stanowiące dochód budżetów gmin na 1 mieszkańca (od 2013 r.)
 6. Liczba podmiotów gospodarczych zarejestrowanych w REGON na 1000 ludności 
 7. Wyniki sprawdzianów w szóstej klasie szkoły podstawowej oraz egzaminów gimnazjalnych
 8. Odsetek dzieci objętych opieką w żłobkach i klubach dziecięcych 
 9. Odsetek dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym w wieku 3-5 lat
 10. Saldo migracji na 1000 ludności
 11. Wydatki na kulturę i ochronę dziedzictwa narodowego (z wyłączeniem wydatków majątkowych inwestycyjnych) na 1 mieszkańca
 12. Udział środków przekazanych organizacjom pozarządowym i innym podmiotom prowadzącym działalność pożytku publicznego w wydatkach ogółem gminy

Osoby zainteresowane wszystkimi szczegółami zestawienia i konkretnymi liczbami odsyłamy do
Natomiast dla osób, które nie czują się na tyle mocne by przebrnąć przez dziesiątki cyfr przygotowaliśmy krótkie podsumowanie wspomnianego rankingu.
Liderem rankingu są Niepołomice, zaś przed Gorlicami znalazły się też takie miasta jak (w nawiasach podano miejsce w rankingu): Limanowa (3), Wieliczka (5), Sucha Beskidzka (6), Zakopane (7), Bochnia (15), Chrzanów (23), Muszyna (23), Andrychów (36), Krynica (39), Stary Sącz (44), Mszana Dolna (45), Jordanów (51). Gorlice można znaleźć na odległym 53 miejscu (sic!) W rankingu tym w kategorii jakie podlegają Gorlice (gminy miejskie) gorszy od nas był tylko Grybów!

Cóż jak pokazuje życie prezentowane od blisko dwóch lat piękne kolorowe zdjęcia opatrzone opisem z „okrągłych zdań”, fantastycznie zmontowane filmiki promowane na stronie miasta, przychylne artykuły w zaprzyjaźnionych mediach może działają na wyobraźnię niezorientowanych mieszkańców, ale w żaden sposób nie działają na twardą matematykę. 

Komentarze

Autor: ~Marcin dodano: 2016-11-27 12:19:41Głosów: +73Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak ta sama statystyka wyglądała przed nastaniem obecnego burmistrza ? W obenych latach ? Była sporządzana ? Bo - zostawiając z boku antypatie czy sympatie - rzetelność nakazuje podać takie informacje, szczególnie jeśli w ostatnim akapicie cechuje się mocno pracę obecnego włodarza.

Autor: ~Parnassus dodano: 2016-11-27 12:30:39Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No cóż. Nasz "miłościwie nam panujący" od 2 lat burmistrz dotarł właśnie do półmetka swojej kadencji i czymże się pochwalić może? Bez wątpienia ma na swoim koncie dwa niebywałe sukcesy i oba osiągnął rękoma mieszkańców Gorlic. Po pierwsze zaprosił do Gorlic RMF FM, a po drugie wygrał konkurs ZUMI. Jak widać bardzo się to przyczyniło do poprawy standardu życia w mieście i ogólnie wpłynęło na pozycję Gorlic :-)

Panie burmistrzu te same ręce jeszcze raz Panu pomogą za dwa lata, tylko tym razem stawiając krzyżyk przy jakimkolwiek innym nazwisku byleby nie przy Pana!

Autor: ~Zatroskany dodano: 2016-11-27 13:25:30Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Lans... Lans... Lans... na wszelkie możliwe sposoby !. To jest patriotyzm lokalny naszego Burmistrza. Bycie "wielkim" i promowanie własnej niekoniecznie najpiękniejszej "buśki" przy wszelkich możliwych sposobnościach nie wystarczy aby zostać zasłużonym dla tego miasta. Patriotyzm lokalny to ciężka harówka bez oglądania się na kolesiów, których kupuje się byle obietnicami i działaniami mającymi zapewnić kontynuację wpływów. To miasto to zwykli ludzie z ich przyziemnymi codziennymi problemami a nie grupka majętnych, z którymi się "trzyma sztamę"

Przestań Pan mamić społeczeństwo, że jest wspaniale. Brniemy już w tym szambie układów stanowczo za długo. Czas pokazać, że się ludzi szanuje i zacząć działać dla dobra wszystkich i nie traktować swojego urzędu jak trampoliny na wyższe stołki. Ludzie to nie motłoch, który można kupić za metry chodnika, drogi, parę latarni czy "biwak" nad Ropą.

Chcemy godnej pracy i nie jałmużny zamiast płacy. Chcemy spokojnie myśleć o przyszłości naszych dzieci w tym mieście !!!. Zrozum to człowieku wreszcie !!!. Twój patriotyzm do własnej pełnej kieszeni nas nie obchodzi. Kto dzisiaj pamięta o poprzednich burmistrzach i ich wielkich zasługach...

Pan możesz być kolejnym po wspomnieniu którego będziemy mieć w pamięci tylko "szafirowy garniturek" na wielkim chłopie...

Autor: ~A-linka dodano: 2016-11-27 13:36:43Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A jeszcze niedawno Gazeta Krakowska informowała, że Gorlice to jedno z najciekawszych miast w Małopolsce, polecanych turystom. Artykuł napisany był na podstawie informacji z Ratusza. No to już oczami wyobrazni widzę te tłumy turystów przybywających do Gorlic i w jego okolice i rozdziawiających usta w zachwycie i nie mogących się nadziwić jak to jest, że obiecywano sielankę, a zastali - 57 lokatę. Lub dokładniej ostatnie miejsce od końca.

Autor: ~Wicia  dodano: 2016-11-27 13:42:27Głosów: +52Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak sama Redakcja zauważa nie da się kreować rzeczywistości w odniesieniu do twardych faktów... zadam więc pytanie kto był burmistrzem w latach 2013-2014 - w latach które obejmuje ten ranking?
A co do miejsc w rankingach to moim zdaniem żaden ranking nie jest wiarygodny - w jednych danych ta gmina jest lepsza, w drugich inna. Ktoś decydując o miejscu zamieszkania czy miejscu na inwestowanie ma rankingi w daleko idącym poważaniu ;)

Autor: ~Do Marcin dodano: 2016-11-27 17:00:20Głosów: +46Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Wedlug regulaminu rankingu wyniki tabeli oparte są o dane z lat 2013-2015 (sic!)

Autor: ~ten dodano: 2016-11-27 17:20:13Głosów: -17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Strefa gospodarczą stoi pusta a Pan Burmistrz obiecywał w kampanii ściąganie inwestorów i nowe miejsca pracy zeby ludzie nie wyjeżdżali. Pisałem już nieraz obniżyć do ustawowego minimum podatki lokalne kosztem budżetu miasta. Od środków transportu i od nieruchomości zeby firmy które działają jakoś funkcjonowały i zachęcić nowe do inwestowania jak zrobiła to gmina Łososia Dolna. Jesteśmy daleko od autostrady A 4 i np z Brzeskiem czy Bochnia nie mamy szans. Będzie więcej firm w mieście to wpływy z podatków tez będą wyższe.

Autor: ~Dzidka dodano: 2016-11-27 17:27:07Głosów: +28Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Krytykujecie obecnego burmistrza, a przecież te wyliczenia oparte są na danych za lata 2013 - 2015. Kto wtedy rządził miastem ???? Bądźcie obiektywni.

Autor: ~Patryk  dodano: 2016-11-27 17:33:44Głosów: +73Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Fakt jest taki że burmistrza mamy mizernego ale co on biedak wskóra skoro jest całkiem z innego bieguna politycznego. Zapału i pomysłów u niego też brak.
Pana redaktora proszę o bardziej rzetelne przekazywanie wiadomości dotyczące tego rankingu . Wiem że Pan Kochan był dla Pana bezpieczną ostoją ale wyborcy zdecydowali inaczej .

Autor: ~Edek z krainy kredek  dodano: 2016-11-27 17:36:51Głosów: -23Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Parnassus dodano: 2016-11-27 17:45:41Głosów: -31Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~deign dodano: 2016-11-27 18:37:27Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Człowiek z inteligencja na dobrym europejskim poziomie, a dodatkowo mieszkaniec tych okolic od dobrych kilkudziesięciu, lat czytając te komentarze może być w rozterce czy to co tu się wypisuje to jakiś słaby ale żart czy też panuje tu taka ciemnota. Ja wierzę szczerze wierzę, że to zdanie marginalnej garstki tubylców którzy chcą zaistnieć za wszelką cenę ale marnie im to wychodzi.
Moje zdanie jest następujące. Nie tylko Gorlice ale i cała małopolska od kiedy pamiętam to dno i trzy metry mułu. Gorlice zrujnowali sami mieszkańcy rozkradając i niszcząc fabryki i zakłady pracy w tym czasie jak obecny burmistrz zaczynał podstawówkę, a może i jeszcze wcześniej.Ten własnie fakt łączy się ze wszystkimi punktami tego rankingu.To doprowadziło do tego co macie w dniu dzisiejszym wiec posypcie głowę popiołem bo nawet Salomon z pustego nie naleje. Dziś chcecie mieć wysokie wskaźniki? To się nie stało przez rok czy dwa tylko przez kilkanaście lat demontażu przemysłu. Jedynie co więcej dziś macie to centra rozrywki i kultury wybudowane przez globalne koncerny typu 3xbiedronka lidl kaufland galerie rondowskie to się cieszcie. Rozłożyliście miasto na łopatki wiec możecie na burmistrza wybrać nawet samego donka trampa i tak wam nie pomoże bo szkoda cokolwiek robić jak i tak wszystko zrujnujecie pijaństwem i lenistwem. Bismark powiedział dajcie rządzić polakom to sami siebie wykończą i miał 100% racji. Możecie minusować na dwie ręce ale fakty są niepodważalne.

Autor: ~ten dodano: 2016-11-27 21:02:24Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

robotnik winny zmiany systemu i upadajacych zakładów ha ha intelektualista inaczej :) cyt. Gorlice zrujnowali sami mieszkańcy rozkradajac i niszcząc fabryki " to pisał deing swiatowiec :) nawet komentować tego nie warto bo czytać takie bzdury było ciężko. Burmistrzu weź się Pan do roboty gdyż w innym wypadku jako mieszkańcy złodzieje wyniesiemy z ratusza wzystko co się da :)

Autor: ~Nudziaż! dodano: 2016-11-28 09:10:11Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kto interepretowal ta statystyke ale 53 na 179 to ni jak nienwychodzi odlegle miejsce, tylko mozna byc powoedziec zaraz za poczatkiem... odlegly to by byl jak by bylo 100 110 120.. ale nie 53... propaganda...

Autor: ~Ryś dodano: 2016-11-28 09:55:38Głosów: -13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Prawda jaką opisał deign nie zabolała jednak mieszkańców , bo dokładnie wiedzą , że to prawda. Podam Wam przykład w 1979 r. w jednym z gorlickich zakładów brakło mydła do mycia spracowanych rąk robotnika ,to ogłosili strajk .Dzisiaj są niewolnikami w zakładach i cieszą się , że mają pracę . Niekiedy nie stać ich na zakup porządnego mydła do domu . Jak napisał deigon możecie minusować na dwie ręce , ale wszystko to co napisał to święta prawda .

Autor: ~tralala dodano: 2016-11-28 10:40:36Głosów: -5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@deign:
Zgadzam się!!! Nareszcie ktoś tutaj to napisał. Zjazd Gorlic zaczął się dawno, ale przyspieszył po upadku Rafinerii. Zakładu, który miał przed sobą bardzo dobre perspektywy, ale, właśnie. Ale miał pecha by był w Gorlicach. To sami pracownicy go rozłożyli, a nie kosmici. Czy pamiętacie Państwo jakie były protesty pracowników likwidowanej fabryki kabli w Ożarowie Mazowieckim? Cała Polska o tym słyszała. A co było w Gorlicach? Nic! Słyszało się szeptane wieści że w rafinerii kradną, ale nikt z tym nic nie robił.
Z wielką radością Gorliczanie witali kolejne blaszaki-stodoły (na Zawodziu, na Stawiskach, Kościuszki), bo miały być wielkie galerie z markowymi szmatami dla zakompleksionych małolatów, głupie rondo tamujące ruch i parę tego typu kwiatków. Zobaczcie kogo wybieracie za każdym razem na radnych - to samo mówi za siebie. Na palcach jednej ręki można policzyć ludzi z pomysłami. Reszta to serial pomyłek. Tutaj MacGyver nie pomoże. Miasto miernot bez pomysłów, narzekaczy i leworęcznych byznesmenów, kupujących na pokaz wypasione fury.

Autor: ~do tralala dodano: 2016-11-28 11:33:17Głosów: +35Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ekonomia jest nauką ścisłą.Krzyki nie pomogły.W Ożarowie kabli nie ma.

Autor: ~Maro dodano: 2016-11-28 11:46:49Głosów: +26Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

SZANOWNI GORLICZANIE
Miłościwie panujący Wam Burmistrz został przez Was wybrany w demokratycznych wyborach.
Komentarze o rozkradaniu Waszego miasta przez Was pozostawiam bez komentarza bo z idiotycznymi tezami się nie polemizuje. Pozdrawiam Was.

Autor: ~ten dodano: 2016-11-28 12:53:25Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do tralala olala:) kto wziął gigantyczne kredyty na hydrokompleks. ? Pracownicy.? Z Twojego rozumowania wychodzi ze w Jaśle pracownicy nie kradli bo zakład dalej istnieje ha ha :) faktycznie logika warta największych umysłów świata :) Glimar pożyczył 400 mln zł na hydrokompleks a cała rafineria była wyceniana na 700mln w tych czasach. To był jawny przekręt i wiadomo było ze takich kredytów zakład nie będzie wstanie spłacać.

Autor: ~tralala dodano: 2016-11-28 13:32:45Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@ten:
Skoro, jak Pan pisze, to było wiadomo, to czemu nikt nie poszedł z tym do odpowiednich organów? Wszystkim pasował ten układ? Tak wygląda.
Przepraszam, jeśli ktoś poczuł się dotknięty moimi ogólnymi stwierdzeniami. Ale ten upadek nie wziął się znikąd. I wszyscy na tym cierpimy - mniej, lub bardziej, ale jednak.

I tak na marginesie, czy fikołki opisywanego tu na forum wszystkim znanego pana Marka z Fabryki przeszkodziły mu w samorządowej karierze? Ano nie. Co zatem jest takiego w tych ludziach, że takie persony idą w górę?

Autor: ~kix dodano: 2016-11-28 13:46:33Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Zgadzam się.Ludzie kradli to co dało się wynieść pod marynarką a ówczesne elyty wywoziły samochodami.Jak gościa złapali to miał przechlapane, elyty były poza nadzorem. Rafineria........ do dzisiaj powinni siedzieć przynajmniej dwaj panowie.Ma się kasę to i sąd patrzy inaczej i robi się byznes w sąsiednim województwie.Ot tak by żyło się lepiej, komu ?

Autor: ~decco dodano: 2016-11-28 20:34:14Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Szalenie to ciekawe,obserwować Gorlice z daleka. Przemieszkałem tu ładnych parę latek. I tak mi się wydaje, że całą tę mieścinę wraz z mieszkańcami można śmiało przenieść do Sevres. I tam obok wzorca metra, byłaby wzorcem zaściankowości, zawiści i innych miłych cech które można w skrócie nazwać "powiatowość". Po co pretensje do burmistrza? Burmistrz nie jest od organizowania miejsc pracy( no czasem tylko dla znajomych w urzędzie) i załatwiania inwestorów. On ma to tylko ułatwiać. Jeśli będzie to opłacalne to sami przyjdą, ale muszą mieć warunki, atmosferę, komunikację,wykwalifikowaną i chętną do pracy siłę roboczą i rynek zbytu. Tego burmistrz nie załatwi. Zresztą czy on jest najważniejszy w Urzędzie? Nie wiecie kogo tam nazywają Cysorz? Czego Gorliczanie oczekujecie od świata? Robicie konkurs na dyra GCK-u i wybieracie gościa z Jasła. Czy nikt z Gorlic i powiatu nie był godzien? A nie, bo może z układu, a może spoza układu? No,to teraz do Jasła niech inwestuje w Gorlicach...A rynek, kto wam wyremontował tak pięknie, że już się sypie? Jeszcze nie był oddany , a już się sypał. Znowu wina świata, kosmitów, obecnego burmistrza?A może w tym wypadku waszego Gorlickiego inspektora nadzoru, choćby?Przyglądnijcie sie radnym, których wybraliście. Kto tam zna się na inwestycjach, bo na prywatnych wojenkach to już owszem. Ciągle szukacie winnych. Wszystko Wam się należy podane na tacy. A jak ktoś tu lub w innym miejscu napisze prawdę to obraza...

Autor: ~robol dodano: 2016-11-29 09:48:57Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ten
była kasa a wiec okazja czyni złodzieja to inwestowali w swoje firemki
prezesi dyrektorzy a co poniektórzy nabrali kredytów z kasy zakładu
które to syndyczka potem wszystkim umożyła
i oto mamy winnych niegospodarności w GLIMAR
obecnie zakład ma 60 mln zł. długu i dalej nie widać inwestora

Autor: ~huzza dodano: 2016-11-29 12:11:40Głosów: -11Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tak robol to jest zawsze niewiniatko jak zwykle winni są ci na górze. Na przykładzie górników 6 godzin "pracy" dziennie a jakie wymagania deputaty węglowe olowkowe 13 14 15 a później 4 kafle emerytury bo jak nie to palenie opon i strajki i chocby mieli stracic pracę zamknąć kopalnie to nie odpuszczą ani o włos swoich przywilejów. Ci sami górnicy w prywatnych kopalniach potrafią wypracować zyski a nie tylko generować straty i tworzyć setki związków zawodowych. Ile firm upadło za granicą dzięki polskim robolom bo nieroby bo niewiele potrafią bo złodzieje i mają pełne garaże markowego sprzętu zwinietego z budowy. Jak Polak ma dobrze to tego nie uszanuje i działa na szkodę firmy żeby jeszcze coś uszczknąć dla siebie. Przeciętny robol w Polsce okrada sam ZUS na ponad 14 tyś zł plus podatek od wzbogacenia. I kto tu jest złodziejem i niszczycielem Polski?

Autor: ~robol dodano: 2016-11-29 14:11:17Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

huzza tak jest jak piszesz
jedni kradli mniej im wyżej apetyt rośnie
a pózniej płacz bo upadła dojna krowa
i oczywiście winnych brak bo nie ma
na to kwitów tak jak w GLIMARZE

Autor: ~kazik dodano: 2016-12-06 21:49:52Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

ja tu wcale biedy w gorlicach nie widze , jest tyle galeri, biedronek itp i we wszystkich zawsze ful ludzi z zakupami , a do tego ful ludzi z gorlic w galeriach w nowym sączu ! czyli maja kase wydaja i jest dobrze a napewno lepiej niż kilka lat temu

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
 • Aktualnie brak wydarzeń
 • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny