• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Dobre wieści dla szpitala

dodano: 2016-11-14,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Dobre wieści dla szpitalaBędzie przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz nowa karetka – takie dobre wiadomości dotarły do Zarządu Powiatu Gorlickiego i dyrektora Szpitala Specjalistycznego im. Henryka Klimontowicza w Gorlicach. Nowy ambulans sanitarny dla Zespołu Ratownictwa Medycznego w szpitalu to efekt starań starosty Karola Górskiego wspieranego przez poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś i senatora RP Stanisława Koguta oraz przychylności Wojewody Małopolskiego Józefa Pilcha.
Właśnie decyzją wojewody szpital otrzymał 400 tys. zł na zakup nowoczesnego i wypełni wyposażonego ambulansu. Ma on spełniać kryteria, jakie zalecone były dla karetek obsługujących Światowe Dni Młodzieży. Ambulans ma być wyposażony m.in. w defibrylatory, pulsoksymetry, respiratory, resuscytatory, nosze podbierające, pompę infuzyjną. Nowy ambulans uzupełni i unowocześni wyposażenie szpitalnych Zespołów Ratownictwa Medycznego. Warto przypomnieć, że w ostatnich dwóch latach szpital ze środków własnych oraz przy wsparciu wojewody zakupił 3 nowe karetki.

Drugi temat związany z inwestowaniem w szpital dotyczy projektu pn. Rozbudowa i przebudowa wraz z doposażeniem Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Szpitala Specjalistycznego im. H. Klimontowicza w Gorlicach z zastosowaniem energooszczędnych rozwiązań technologicznych. Wartość projektu opiewa na ponad 4 mln zł. Właśnie zapadła decyzja, że Szpital Specjalistyczny w Gorlicach otrzyma dofinansowanie tego projektu w wysokości 85% w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt obejmie przebudowę pomieszczeń oraz zakup aparatury i sprzętu medycznego. Dotyczy również budowy łącznika, dzięki któremu osoby przychodzące do szpitala oraz pacjenci przywożeni do budynku głównego na badania diagnostyczne nie będą przemieszczać się przez SOR. Projekt wydziela 7 obszarów SOR: segregacji, rejestracji i przyjęć, resuscytacyjno- zabiegowy, wstępnej intensywnej terapii, terapii natychmiastowej, obserwacji, konsultacji oraz zaplecza administracyjno-gospodarczego.

- Szpitalny Oddział  Ratunkowy to niezwykle ważne ogniwa w systemie ratownictwa medycznego. W Szpitalu Specjalistycznym w Gorlicach SOR pracuje już od 14 lat – mówi dyrektor szpitala Marian Świerz. W tym czasie znacznie wzrosło zapotrzebowanie na usługi SOR, zmieniły się oczekiwania pacjentów, zmieniło się także wiele przepisów. Chcemy polepszyć funkcjonowanie naszego SOR, zwiększyć liczbę łóżek obserwacyjnych, wydzielić specjalne pomieszczenie dla ewentualnych pacjentów z bardzo poważnymi chorobami zakaźnymi, polepszyć pacjentom warunki oczekiwania na przyjęcie przez poszerzenie pomieszczeń i budowę łącznika, który wyeliminuje dotychczasowy przechodni charakter poczekalni. Projekt pozwoli także na zakup nowej i bardziej nowoczesnej aparatury i sprzętu medycznego ratującego zdrowie i życie. Zadanie ma być wykonane w 2017 roku.

Komentarze

Autor: ~fine dodano: 2016-11-14 18:32:55Głosów: -1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

No to się Burmistrz Kukla postarał :D

Autor: ~tralala dodano: 2016-11-14 18:34:42Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Fajnie. Ale znowu nic o polityce kadrowej. Przecież każdy widzi, że stara kadra się wykrusza, a nowych nie widać. Czemu?

Autor: ~jaracz dodano: 2016-11-14 19:41:45Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Byle nie było jak z niedoszłą dyspozytornią w Nowym Sączu ;)

Autor: ~qwer dodano: 2016-11-14 20:38:06Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

brawo Panie Karolu dzęekujemy

Autor: ~rs2004 dodano: 2016-11-15 06:13:55Głosów: +22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A personel też będzie wyremontowany ?
Obecny pozostawia wiele do zyczenia, zwlaszcza lekarski.

Autor: ~gorliczanin dodano: 2016-11-15 12:26:37Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A w starym budynku Oddział Psychiatrii to jak określił Pan Dyrektor przed laty Lazared sypiące tynki może pomalować ściany wapnem bo okropne.

Autor: ~Internaut  dodano: 2016-11-15 14:07:21Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dobrze że coś się dzieje na plus dla Gorlic. A ambulanse również są bardzo potrzebne ale miejmy nadzieję że będą musiały wyjeżdżać jak najmniej :)

Autor: ~yacyn dodano: 2016-11-16 08:58:01Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A co z okulistyką ,laryngologią? poszły kosztem SOR?

Autor: ~A-linka dodano: 2016-11-16 12:58:36Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do tralala. Z tą wykruszającą się kadrą lekarską to jest trochę inaczej. Takie są przynajmniej moje spostrzeżenia. "Stara gwardia" trwa na swoich posterunkach i póki co nie ma zamiaru oddawać stanowisk młodszym. Bynajmniej nie dlatego, że są tacy dobrzy i niezastąpieni.

Autor: ~Pacjent dodano: 2016-11-16 15:43:10Głosów: +6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Obsługa lekarska w SOR to jakieś kpiny wiem bo sam tego do świadczyłem niech lepiej zaczną od wymiany lekarzy i dadzą pracować młodym

Autor: ~felix dodano: 2016-11-26 11:39:43Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Co te krety przez nas wybrane z własnej kasy go kupili co tak wymieniacie Joj jakie starania Starosta Pani Barbara i pan Stanisław Były środki to dali ale etykieta ważna sprawa to Gorlice nie Warszawa.Karetki obywatelom kupuja bo pewnie obywateli nie opodatkowują ! Śmieszne to i takie znane podobne jak drzewiej Lokale otwierane i ileś tam dni wcześniej wstęgi przecinane.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny