• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

A gdzie BHP???

dodano: 2014-03-21,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
A gdzie BHP???Sytuacja przedstawiona na zdjęciach wygląda jak wyjęta z filmów Barei, ale chyba sam mistrz Stanisław nie wpadłby na tak „genialny” pomysł by chronić uliczną latarnię przed upadkiem liną i siłą mięśni dwóch mężczyzn. 
Rzecz miała miejsce dzisiaj przed południem na ulicy Krakowskiej w Gorlicach. Pracownicy jednej z gorlickich firm wykonywali we wspomnianym miejscu roboty ziemne. Swoją drogą warto przypomnieć, że zaledwie kilka tygodni temu dokładnie ta część ulicy przeszła gruntowny remont w czasie, którego zmodernizowano jezdnię i infrastrukturę.

W zasadzie każdy powie robota jak każda i zrobić ją trzeba było. I owszem! Wydaje się jednak, że w przysłowiowy „Dzień Wagarowicza” zdrowy rozsądek panów pracujących przy tych pracach także oddalił się w bliżej nieznanym kierunku.

Jak dobitnie widać na fotografiach robotnicy pracowali bez wyłączenia pasa ruchu w tym miejscu. Zarówno ani na pieszych ani na kierowców nie czekała, żadna informacja, że może im grozić poważne niebezpieczeństwo! Strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby jednemu z pracowników zawiodły mięśnie, ogromna i ciężka latarnia uliczna mogła wtedy spaść na przejeżdżający pojazd lub na pieszych.

Pomijamy w tym miejscu elementarne złamanie wszelkich obowiązujących przy takich pracach zasad BHP. Wystarczy zauważyć choćby brak kasków na głowach pracowników. 

Jedno jest pewne GŁUPOTA NIE BOLI a już na pewno nie jak uderzenie takiej latarni!

Komentarze

Autor: ~gorliczanka dodano: 2014-03-21 17:22:19Głosów: +42Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Było dokładnie tak jak napisaliście w tym artykule. Robotnicy bez wyłączenia pasa ruchu obcinali także pobliskie drzewa, tuż przed moim samochodem upadła ogromna gałąź na jezdnię ... Zaraz za mną jechali motocykliści. A panowie stali i się śmiali...

Autor: ~kierowca dodano: 2014-03-21 18:48:13Głosów: +26Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W Stróżówce podobnie. Czy nie można czyścić ulic i chodników wieczorami, gdy ruch mniejszy?? Tylko w godzinach 12- 16.oo? Kto daje na coś takiego pozwolenie??
Najpierw stoi koparka, 50 metrów dalej ciągnik, za kolejne 50 metrów polewaczka.... a i panowie chodzą po drodze jakby to deptak był!!! Podwójna ciągła, serpentyny.... no szlag człowieka trafia, korki jak cholera, a panowie chodzą i się cieszą, ubaw z kierowców mają, że hoho.
Myślenie nie boli !!!! Ale niektórym trudno w to uwierzyć!!!!! Proponuję sprawdzić!!!

Autor: ~Tommy dodano: 2014-03-21 19:04:29Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Kiedyś wyburzano starą kamienicę pod drugą część Rondo Center. Stał tam ogromny jak na warunki gorlickie dźwig, w którym coś się chyba zacięło. Na sam szczyt wyszedł pracownik, chyba operator i bez jakiegokolwiek zabezpieczenia poszedł po ramieniu dźwigu do miejsca awarii. Lęk wysokości jest mi obcy, ale na jego widok, chwiejącego się na tej kupie żelastwa, miałem dość.

Autor: ~yakuza dodano: 2014-03-21 19:59:02Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W Gorlicach takich pseudo wyspecjalizowanych firm nie brakuje ,a mniemanie to mają o sobie bardzo wysokie .Dobrze że jest logo firmy które pogorszy opinie niedoświadczonej ekipy .

Autor: ~Vicia dodano: 2014-03-21 20:00:12Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

hahahha :D ale maja przekichane teraz :P ale praca wykonana wykonana :D

Autor: ~ktoś  dodano: 2014-03-21 20:13:59Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ta praca nie wymagała zamknięcia pasa drogowego a lampa powinna być osadzona prawidłowo a nie była ,ludzie ratowali zaistniałą sytuację a teraz inni mają z nich ubaw.

Autor: ~Gorliczanin dodano: 2014-03-21 20:49:57Głosów: +22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Cała prawda o tej firmie której nazwy chyba nie muszę wymieniać. Ciekaw jestem ilu z tych pracujących panów, nie ma umowy o pracę. Pan Rafał tnie koszty jak może, o mój Boże chciałoby się napisać!

Autor: ~obronca dodano: 2014-03-21 20:51:44Głosów: -9Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

wszyscy mądrzy jak trzeba krytykować ale jak zamknęliby oba pasy bo przecież latarnia dostałaby na oba pasy to byście mieli wiele do gadania ze niewielka awaria a ci blokują pół miasta. połowa z was nigdy nie była na budowie i myśli ze zawsze można wszystko robić z BHP ludzie jak jesteście tacy przepisowi to ciekawe czy jak kosicie trawę kosiarka to macie okulary, ochronne odpowiedni strój, i wyłączacie kosiarkę gdy w odległości 20 metrów ktoś przechodzi.

Autor: ~bodo dodano: 2014-03-22 05:32:37Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Dobre..dobrze ze nic sie nie stalo. Rowniez jestem za tym by wszelkie prace na drogach prowadzic poz godzinami sczczytu.

Autor: ~bezrobotny dodano: 2014-03-22 08:41:03Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pokażcie mi gdzie można w Gorlicach gdziekolwiek się zatrudnić ,a nie piszcie , że tną koszty , ja i moi koledzy z Fabryki chętnie się tam zatrudnimy ,tylko dajcie namiary. Nie wiecie chyba co to znaczy bo macie stałe posadki i kasę co miesiąc na koncie. Czekam na informacje .

Autor: ~NP dodano: 2014-03-22 16:50:44Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Gdyby w Egipcie, Chinach itp. obowiązywały przepisy BHP nikt z nas dziś nie oglądał by piramid czy wielu innych wspaniałych budowli. Postęp nie bierze się z bezpieczeństwa tylko z ryzyka. Każdy z nas chciałby kupować tanie towary czy płacić tanio za usługi. Jednak popatrzcie ile czasu, pieniędzy i stresu kosztuje nas prosty remont domu? Ile instytucji musi wydać odpowiednie zezwolenie, które oczywiście podnosi koszt. Jeszcze nie znalazłem osoby, która chciałaby wybudować dom, tylko po to żeby się zaraz zawalił.

Autor: ~Dostawca pieczywa dodano: 2014-03-22 18:09:03Głosów: +12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Prawdziwy Meksyk to jest dopiero przy budowie chodnika w Zagórzanach,koparka co 50 metrów,robotnicy chodzą po jezdni jak chcą co kawałek ciężarówka,brak kierującego ruchem w miejscu gdzie przed wzniesieniem nic nie widać,omijanie na dzwona,, gdzie jest policja,inspekcja pracy,bhp i zleceniodawca robót

Autor: ~robol dodano: 2014-03-22 18:59:33Głosów: +8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

robić nie ma komu tylko komentować d.....a d...a jak powiedział ferdek

Autor: ~cichy dodano: 2014-03-22 21:16:39Głosów: +18Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bo gdyby szanował ludzi i potrafł ich docenić to do dzisiaj miał by dobrych fachowców. A nie lapankę

Autor: ~Patin dodano: 2014-03-22 21:45:34Głosów: -8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@ ktosiu
jakie osadzenie lampy masz na myśli, które miałoby przetrwać metrowy wykop w jej sąsiedztwie?

Robotnicy nie są od planowania, mogą taką rzecz zlekceważyć lub przeoczyć, od tego jest kierownik robót, żeby o takich sprawach pomyśleć a grunt nawet jak był stabilizowany to po takim czasie i tak przy ruszeniu jest luźny. Latarnia jakoś wiatry przetrwała i się nie wykrzywiła więc żadne wady w użytkowaniu nie wyszły. Zawinił brak nadzoru, wyobraźni, może doświadczenia albo jak to w Polsce bywa oszczędności i niechlujstwo na wszystkim.

Autor: ~do Patin dodano: 2014-03-23 08:19:43Głosów: +7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chłopie , znowu ty? A tak miło było, jak cię nie było!!!!!!!!!!!!!!!
W Brz....wie się tematy skończyły, czy jak???
Na wszystkich portalach informacyjnych się ,,udzielasz" ... Robotą się zajmij jakąś wreszcie!!!!!!!!

Autor: ~Patin dodano: 2014-03-23 10:16:48Głosów: -6Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chcesz mi powiedzieć, że mam realny wpływ na to, że czujesz się miło lub nie?
:)

Autor: ~Do ~do Patin dodano: 2014-03-23 12:21:11Głosów: +10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

On ma prawo się wypowiadać jak każdy. Może nie musi roboty on się zająć wystarczy że pracuje !! Ma racje bo od planowania i kontroli nie sa robotnicy tylko kierownik roboty .... A w Polsce różnie bywa .... A jak by się stało nieszczęście to byś inaczej pisał ....

Autor: ~Przemek dodano: 2014-03-23 12:26:57Głosów: -3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Co niby ten kask miałby chronić? Mózg? ;-)

Autor: ~sratatata dodano: 2014-03-24 18:49:13Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ludzie piszecie takie głupoty że aż mi was szkoda...

Autor: ~tunia dodano: 2014-03-25 09:48:42Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Niestety tak się będzie działo coraz częściej bo niestety "jak się szkłem chce wytrzeć tyłek" to taki efekt.Dopóki będą firmy N AJ TAŃSZE wygrywały przetargi na różne usługi i remonty to nie spodziewajmy się niczego innego!!!!

Autor: ~ja dodano: 2014-03-25 22:06:22Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Po pierwsze inna firma osadzala te latarnie a teraz ta musi sie uzerac z ich partactwem i zle polozonymi starymi instalacjami

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny