• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
  • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

WOŚP Gorlice

dodano: 2013-01-14,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
WOŚP GorliceNa chwilę obecną nieco ponad 52 tysiące złotych (już policzone pieniądze, liczenie trwa nadal) udało się uzbierać grupie 150 wolontariuszy pracujących w ramach XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej przy sztabie w Gorlicach. O ile kwesta spotkała się ze sporym zainteresowaniem gorliczan to część artystyczna imprezy już nie, a plac pod sceną świecił pustkami. 
Program XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach na pierwszy rzut oka sprawiał wrażenie bardzo bogatego, ale po wczytaniu się w jego szczegóły ciężko było znaleźć coś szczególnie porywającego. Zapewne właśnie, dlatego frekwencja mieszkańców na poszczególnych imprezach była raczej skromna, a część artystyczna w porównaniu z wielkoorkiestrową imprezą w Bieczu pod względem publiki pod sceną wypadła bardzo blado.

Największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszyła się akcja pod nazwą „biała niedziela” gdzie można było zasięgnąć porad lekarzy specjalistów laryngologów, logopedów, pediatrów czy ortopedzi. Spora frekwencja towarzyszyła też propozycjom przygotowanym przez członków OMEGA Rally Team.
W części artystycznej na scenie na Jarmarku Pogórzańskim zagrały zespoły The Balangers (Rzeszów), Oscar (Gorlice), Antidotum (Nowy Sącz), Trick Beck (Biecz), Humanoid (Jasło). Pomimo tego, że muzycy dawali z siebie wszystko to plac przed sceną był pusty, a pod wiatą, w której znajdowała się scena zgromadziła się bardzo niewielka publiczność w dużej mierze złożona z wolontariuszy i organizatorów.

Jeszcze w niedzielę po otwarciu skarbonek doliczono się kwoty ok. 52 400 zł, jednak ostateczna kwota powinna być znana w najbliższych dniach.

{gallery}zdjecia/13finalwosp{/gallery}

Komentarze

Autor: ~Anka dodano: 2013-01-15 00:51:41Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Przykro to powiedzieć ale faktycznie frekwencja w Gorlicach niebyła naj..... Wg. mnie to niestety wina organizacji. Nie zgodzę się z autorem- atrakcje były, tylko jakim cudem być w kilu miejscach o tej samej porze? Ja nie narzekam, wybrałam to co mnie interesowało w jednym miejscu i w związku z tym nie było mnie w innym. Swoją drogą może to "rozbicie" imprezy dało taki efekt że nigdzie nie zebrało się więcej ludzi. W Bieczu wszystko działo się w jednym miejscu i po kolei, więc chociaż repertuar bardzo skromny to ludzie przyszli bo nie musieli miotać się między pływalnią a jarmarkiem czy którąś ze szkół. Wiedząc że Gorlice od kilku już lat borykają się z absolutną negacją jakichkolwiek imprez i brakiem frekwencji niejako "dla zasady" można było się spodziewać że mieszkańcy nie wiedząc co wybrać (szczególnie w niedzielę przed południem kiedy każdy szanujący się obywatel mknie na mszę) najprędzej zostaną w domu. Ja mieszkam w Bieczu ale w tym roku wybrałam się do Gorlic właśnie dla tego że nie interesował mnie ani amatorski kabaret ani dzieci poprzebierane w niby historyczne stroje. Przyznaję jednak że "zaliczenie" interesujących mnie pozycji WOŚPU w Gorlicach było karkołomne, z jednej musiałam zrezygnować ze względu na zdublowanie godzin.

Autor: ~tracker dodano: 2013-01-15 04:46:37Głosów: +32Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

największym zainteresowaniem cieszyła się akcja "biała niedziela" a co się innego miało cieszyc zainteresowaniem ,jak w Gorlicach sami emeryci i renciści pozostali.Młodzież jest w Londynie,Wiedniu czy Berlinie ale nie w Gorlicach a szkoda .Niedługo to emeryci będą stali z tymi puszkami Wielkiej Orkiestry bo i te dzieciaki wyjadą,no ale władze tego nie widza im jest dobrze i niema problemu

Autor: ~Mieszkaniec Gorlic dodano: 2013-01-15 10:03:59Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Trudno być zainteresowanym takimi atrakcjami które trafiają głównie do jednej grupy młodzieży, żadnych urozmaiceń aby przyciągnąć więcej ludzi. Czy to kiedykolwiek się zmieni w naszym mieście ? Coś mi się wydaję że chyba nie, jeżeli nadal organizatorami imprez w naszym mieście będą jego włodarze myślący tylko o seniorach tego miasta..

Autor: ~Puszek Kłębuszek dodano: 2013-01-15 10:26:03Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Oczywiście, że winna jest organizacja. Kiedy finały były robione przez ludzi z prawdziwym oddaniem to na finałach WOŚP grał HEY, Kobranocka itp. I to były prawdziwe finały robione przez ludzi z pasją bez potrzeby zbijania politycznego kapitału. Zapewniam Was, że do chwili kiedy ta ekipa, która od lat zajmuje się organizacją WOŚP będzie to robić NIGDY nie będzie lepiej tylko dlatego, ze oni pojęcia o tym nie mają, a do sztabu nie dołączy nikt nowy bo szanujący się ludzie nie chcą z nimi współpracować. Nikt nie będzie zapieprzał w pocie czoła, żeby jedna Pani mogła błyszczeć przed kamerami później.

Dodam tylko, że ja z przyjaciółmi byłam w Nowym Sączu. Tam powędrowały nasze pieniądze do puszek, tam się wybawiliśmy przednio

Autor: ~kkkk dodano: 2013-01-15 10:39:04Głosów: +15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

w tym miesci nie ma nawet komunikacji miejskiej komu sie chce chodzic na malo atrakcyjne imprezy na jakims jarmartu ktory i tak upada. Mamy ponoc (przez wladze uwazany) piekny rynek w srodku miasta.

Autor: ~Bass dodano: 2013-01-15 10:50:26Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Beznadziejna organizacja, beznadziejna lokalizacja, beznadziejny program I tyle w temacie 21 finału orkiestry w Gorlicach.

Autor: ~muzyczek dodano: 2013-01-15 10:59:18Głosów: +13Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Postawa miasta mnie bardzo dziwi... Jest tyle dobrych, młodych gorlickich zespołów działających czy to przy mdk, czy gck, lub też w alternatywnej kanciapie i można by było im dać możliwość występu... ALe sie nie da! Trzeba ściągać pseudo gwiazdy z województwa. Boli też brak gwiazdy wieczoru. Nie wierze, że były by to aż tak wielkie koszty! Wośpy sie gra za darmo! Ewentualnie za koszty dojazdu. Nic więcej! No cóż... Może za rok będzie lepiej?

Autor: ~Janek dodano: 2013-01-15 11:55:24Głosów: +15Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komu potrzebny jest rynek jak na nim nic się nie dzieje.
Dla kogo te imprezy w kilku miejscach na dodatek bez dostatecznej reklamy .
Faktycznie takie zadziałania organizatorów to błąd.

Autor: ~drago dodano: 2013-01-15 11:59:28Głosów: +14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W imieniu całej grupy .tj.Wolna Najemna Kompania Kasztelanii Szymbark-pragnę podziękować,całemu sztabowi -WOŚP-GORLICE,za miłe przyjecie naszej grupy,podczas tak ważnej imprezy.Miło nam było,że mogliśmy,cząstkę naszych serc,dołączyć do całej akcji,jakimi kieruje ,się Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Osobiście,nie będę oceniał ,czy tegoroczna impreza-WOŚP-2013,była udana czy też nie,chcę zaznaczyć,jedynie,że RYCERSTWO KASZTELANII SZYMBARK-zbrojnie ,się wstawiło,w umówionym czasie i miejscu.Przy mniejszej lub większej publiczności dobrze ,się,bawiliśmy.

Autor: ~mieszkamwlondynie dodano: 2013-01-15 14:20:32Głosów: +21Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Gorlice powoli stają się miastem spokojnej starości ..

Autor: ~Robin Hood dodano: 2013-01-15 14:24:46Głosów: +22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Lepiej było wrzucić do puszki na Orkiestrę niż księdzu na tace.

Autor: ~kasia dodano: 2013-01-15 16:07:15Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do Puszka Kłębuszka - w pełni się z Tobą zgadzam zapomniałeś tylko dodać, że błyszczeć w pięknym białym futrze po samą ziemię

Autor: ~nwm dodano: 2013-01-15 16:49:13Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Najlepiej było w Szymbarku. W sobotę zorganizowano świetny turniej siatkarski, a w niedziele pomimo wielkiego mrozu jaki doskwierał na polu do sali Szymbarskiego Kasztelu przybyło ponad 100 osób. Występowali młodzi, ale za to bardzo utalentowani uczniowie ZS Szymbark.

Autor: ~janeq dodano: 2013-01-15 20:12:54Głosów: -14Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

WOŚP.
Nie wspieram.
Nie oglądam.
Nie wierzę.

Autor: ~gorliczanka- jeszcze....... dodano: 2013-01-15 20:36:46Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Chyba zapominamy że, celem WOŚP jest zbieranie pieniędzy (tutaj co by nie mówić o organizatorach, ludziach z Gorlic nie chętnych do wyjścia z domu, zespołach itp.) wydaje mi się że, Gorliczanie wykazali się spora hojnością- zebraliśmy ok 52 tys a, więc nie mało jak na nasze warunki. Autor artykułu wyraźnie chce ośmieszyć nasza gorlicką akcję, natomiast wychwala akcje w Bieczu gdzie zebrali ok 18 tys. Wydaje mi się że, jest kolosalna różnica. Pamiętam jak Gorlice zbierały po 4 tys :) ciekawe kto wtedy tym wszystkim zarządzał??? Najłatwiej krytykować, trudniej cokolwiek zrobić :) Pozdrawiam nasze Gorlickie bagienko :) tutaj szkoda cokolwiek robić i starać się, dziwię się organizatorom że, im się chce jak widzę ten artykuł i komentarze. A tak nawiasem mówiąc wykonanie kilku zdjęć wolontariuszy to nie jest dokumentacja imprezy :) no chcba że, autorowi zależy na stronniczym przekazie :)

Autor: ~Łysy dodano: 2013-01-16 00:15:54Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ktoś w Gorlicach sprowadził akcję WOŚP do kiczu i śmieszności. Od zawsze ideą tej akcji była dobra zabawa, śpiewanie, koncerty, taniec. A co zrobiono w Gorlicach? Fryzjerki na mieście, fryzjerki na jarmarku pogórzańskim. Co to było ja się pytam - jakieś grzebień show? No jakaś żenada po prostu. Że niby ludzie co we wsi cały rok fryzjera nie mają i nagle dzięki finałowi WOŚP do wsi Gorlic zjechali się fryzjerzy więc ludzie bieeeegiem bo się nożyczki stępią NO LITOŚCI!

Pokaz sprzętu budowlanego? W programie jak było napisane: Na placu pojawią się: sprzęt budowlany, koparki, wywrotki, ładowarki, będzie kamper autobus, ciągnik siodłowy O chodzi ja się pytam?

Może trzeba było zrobić jeszcze wybory najbardziej mlekodajnej krowy, najbardziej napuszonej kury (choć tutaj konkurencja mogłaby być spora, bo takich napuszonych to u nas sporo). Zawody w grabieniu na czas wody. Podobnych debilizmów można wymyślać do woli, tylko czy to jest sensem i założeniem WOŚP-u?

Jak to ma tak wyglądać w kolejnych latach to błagam Was ograniczcie się do zwykłej kwesty. Zapewniam Was, że pieniędzy będzie niewiele mniej niż obecnie, ale przynajmniej nie będzie takiej siary jak obecnie! Zapytajcie Sobka Pawlikowskiego, jak się powinno robić finał WOŚP bez puszenia się przed kamerami i bylowaniem w mediach.

Autor: ~aaa dodano: 2013-01-16 05:50:50Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Niestety wielu z Was a prawie wszyscy nie macie świadomości jak to się odbywa.To - w sensie akcja orkiestry.Kochani większość kasy, którą dajecie podczas akcji, przeznaczana jest na funkcjonowanie przez cały rok tej organizacji, oraz płacenie słonej kasy artystą, grającym rzekomo charytatywnie..., a ta mała reszta która zostanie nie zawsze dobrze zagospodarowana.Masz ochotę pomóc zrób to indywidualnie, a żadna instytucja nie pobierze od tego :podatku"

Autor: ~kkkk dodano: 2013-01-16 10:13:37Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

te zdjecia chyba najlepiej pokazuja piekno atrakcji przygotowanych na wosp:)

Autor: ~tracker dodano: 2013-01-16 12:40:00Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

do gorliczanka jeszcze no argument powalajacy Gorlice 52 tyś zł a Biecz 18 tys złotych,tylko że gorliczanko nie wziełas pod uwage drobnego szczegółu.W gorlicach zamieszkuje około 30 tyś mieszkańców a w Bieczu około 5 tyś mieszkańców i to jest ta kolosalna różnica.Przeliczając teoretycznie w skali mieszkańców to gdyby w bieczu było tyle samo mieszkańców co w Gorlicach to w Bieczu suma byłaby dwa razy większa niż w Gorlicach.Możesz sama sobie policzyc,tak więc nie posadzaj piszącego artykół o stronniczośc tylko czeba udeżyc sie w piers i powiedziec znowu daliśmy ciała.

Autor: ~Michal dodano: 2013-01-16 13:09:22Głosów: -12Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Prośba do Organizatorów żeby JUŻ TERAZ zaczęli myśleć o przyszłorocznym wośpie jeżeli nie chcą skonczyć na dnie z tym miastem , zamiast wydawać na pierdoły mozna by RAZ sciągnac do Gorlic gwiazde wyższego Formatu która jest na Topie i przyciągnie pełno ludu z całego regionu ( np . Doda itp. ) i wtedy choć raz mieszkancy Gorlic mogliby być dumni ze zorganizowanej imprezy !
To samo tyczy się DNI GORLIC ! One już za 4-5 miesiecy a załoze sie ze pan Nowak z ekipa czekają do ostatniego momentu ...

Autor: ~grajek dodano: 2013-01-16 16:47:43Głosów: -10Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

dawniej to byly wospy i koncerty golden life human hej urszula lombard varis manx dzem golce ich troje i inni a tera co???????gorlickie garkotluki non stop kultura upadla w miescie gorlice po co ten gck nic tam nie robia oprocz drogich kabaretow dla zakladow pracy

Autor: ~huzar dodano: 2013-01-16 19:11:13Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie rozumie dlaczego impreza odbyła się na Pogórzańskim, na rynek przyszło by drugie tyle osób. No i rzeczywiście, ogrom atrakcji; koparka, auto z wysięgnikiem, porażka. Gastronomię rozwińcie, ludziska przyjdą, coś więcej jak kiełbaski.

Autor: ~Gorliczanka dodano: 2013-01-16 21:30:53Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tracker- dziecko kochane, najpierw to Ty się zapoznaj z zasadami ortografii bo o tym że, ten "artykół" jest stronniczy nie ma co dyskutować, "czeba udeżyć" się mocno w głowę żeby tego nie widzieć :) Mam dla Ciebie propozycje- w następnym roku TY zorganizuj WOŚP, wyłóż ze swojej kieszeni pieniądze na gwiazdę formatu Perfectu. Uwierz mi wbrew temu co sądzisz takie gwiazdy nie dają koncertów charytatywnych , w tym roku np w Rzeszowie w trzech galeriach handlowych odbywały się koncerty WOSP na których grały gwiazdy opłacone przez właścicieli galerii . Dlatego naprawdę trzeba być bardzo naiwnym dzieckiem żeby wierzyć iż, gwiazda zrezygnuje z pieniędzy na rzecz koncertu w Gorlicach i to jeszcze nie sponsorowanego.
Powodzenia w pracy ze słownikiem życzę......

Autor: ~killoff dodano: 2013-01-17 04:52:53Głosów: -2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Tutaj w wypowiedzi Łysego wkradło się pewne przekłamanie; głównym organizatorem całej akcji był Pan Zakrzewski (chyba Krzysiek ale nie jestem pewien) z tego ośrodka aktywizacji młodzieży nad składnicą harcerską i Pan Nowak ze Skarbówki razem z córkami. Trzon całego sztabu stanowili ludzie z Mechanika (ave) pożyczyło się Warszawę od ojca Kuchola i Megafon od księdza i się smigało po mieście, to był rock'n'roll.

Autor: ~tracker dodano: 2013-01-17 08:37:48Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

tak może mam problemy z ortografią bo nie zwracam na to uwagi gdy pisze.Widze ze ty Gorliczanko nie masz się czego czepic to czepiasz sie ortografi nie czytajac ze zrozumieniem.Nigdzie nie pisałem że czeba do Gorlic zapraszac Perfekt czy kogoś innego tylko mnie dziwi jedno że w Bieczu się fajnie bawili,w Sączu też w Jasle tez było O.K. więc powiedz mi czyja to była wina że Gorlice dały jak zwykle ciała.Nie odniosłaś sie do moich wyliczeń a wcześniej pisałas ile to w Gorlicach uzbierali.Moim zdaniem to przy liczbie około 30 tyś mieszkańców to niewiele tych pieniążków ale dobre i to.Poza tym to wiocha i tyle w temacie organizacyjnie nie dorastacie do pięt nawet tak małemu Bieczowi nie wspominając o Jaśle.

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-01-17 11:56:36Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Niech żyją gorlickie płaczki!! Buuu jak było beznadziejnie, beeee a w Jaśle to było fajnie a w Sączu to był git a w Bieczu byli Rolling Stones a u nas chlip chlip to było głupio i nudno chlip chlip...
Płaczki gorlickie jak zwykle dają radę, za każdym razem te same teksty:))
Uwielbiam to czytać :D:D

Autor: ~wentyl dodano: 2013-01-17 13:33:26Głosów: -7Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A przyszłym roku na co będzie zbiórka? Na eutanazję?

Autor: ~Tony Howk dodano: 2013-01-17 21:33:48Głosów: +4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do wentyl
W przyszłym roku będzie zbiórka na Ciebie

Autor: ~realista dodano: 2013-01-17 23:35:09Głosów: +2Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

w przyszłym roku będzie zbiórka na malkontentów życiowych, widzę tutaj na forum kilku kandydatów potrzebujących pomocy :)

Autor: ~sękacz dodano: 2013-01-18 08:16:47Głosów: -4Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@wentyl haha
te łóżka owsika podobno mają mieć taką funkcję, że jak dziadek ledwo dycha to go katapultują za okno hahaha a na dole stoi owsiak i inkasuje od lotu swoje 46% które giną bez śladu, a dziadka naturalnie odnosi na cmentarz szkolna młodzież za darmo hehehe

Autor: ~Radca dodano: 2013-01-19 17:27:14Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Gorliczanie zabierzmy sprawy w Swoje ręce bo bez protestu nic nie będzie! .Więc jak chcemy lepsze jutro,to najlepiej nie korzystajmy z kiepskich imprez które są nic nie warte.A zwłaszcza Proszę Osoby bez gustu!! ''WTEDY WSZYSCY DAMY RADĘ.DAJE SŁOWO!!''

Autor: ~bik dodano: 2013-01-26 23:58:11Głosów: +1Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jak ci wszyscy krytykanci za rok wezmą się do roboty to zobaczymy jaki szał zrobią , wtedy radco wszyscy dacie radę bu ha ha...

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

TV Reklamowa

 

Zapowiedzi imprez

Marzec 2017

PnWtŚrCzwPtSobNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
  • Aktualnie brak wydarzeń
  • Aktualnie brak wydarzeń
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny