• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Jak traktują nas w urzędach (i nie tylko)...

dodano: 2012-05-20,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Jak traktują nas w urzędach (i nie tylko)...Każdy z nas ma styczność z jakimiś urzędami, bankami, ważniejszymi instytucjami... i zapewne każdy z nas nie raz był oburzony zachowaniem i sposobem w jaki traktują swoich petentów pracujące tam osoby, które mają nam pomóc .
Nie ukrywajmy. Poziom kultury osobistej i chęci pomocy klientom, niektórych osób pracujących w poważnych instytucjach, często odbiega od przyjętych norm. Obsługując nas, często rozmawiają z nami i załatwiają sprawy w taki sposób jakby robili nam wielką łaskę, a przecież to ich obowiązek. Firmowe wdzianko, pozycja zawodowa jak i społeczna, często uderzają do głowy... nie chcę tu wymieniać wprost instytucji, w których nie raz na własnej skórze mogłam poczuć się „niższa” od osoby, z którą rozmawiałam. Jednak przytoczę jedną sytuację z  baaaaaaaaardzo „miłą” panią z PZU. Musiałam tam wstąpić po pewne blankiety, dla kogoś z mojej rodziny. Dowlekłam się do owego budynku, wpełzłam po schodach do mojego docelowego pomieszczenia. Przede mną z  blankietem do zapłaty była starsza kobieta. Na moje oko gdzieś około 65 – 70 lat. Oczywiście jak to w tych wszystkich instytucjach nie możliwe jest by wszystkie punkty obsługi były otwarte. No ale... były akurat dwie pracownice. Jedna z nich była zajęta klientem, a druga kręciła się bez większej potrzeby koło niej. No ale jak już raczyła przyjść do swojego stanowiska pracy, starsza kobieta podeszła i powiedziała wprost, że chciałaby zapłacić zależną kwotę. Ku mojemu zaskoczeniu, pracownica nie obsłużyła kobiety, a kazała jej iść do kolejki do koleżanki obok lub na dół, by tam uiściła opłatę. Potem zapytała mnie w jakiej sprawie przyszłam. Odpowiedziałam. Grzecznie kazała mi usiąść i dostałam owe blankiety do ręki i z sztucznym uśmiechem na twarzy zapytała czy chcę dziś uiścić należną kwote. Miałam do kobiety jeszcze jedno pytanie, związane z pomyłką w nazwisku. Niestety kobieta nawet nie dała mi dokończyć zdania, a już wyjechała głośnym i bardzo wymownym tonem, że oni nie mają danych i ona nie wie i mi nie pomoże. No kurdeeeee.... tak się traktuje swoich klientów? Na ale po co szukać daleko w urzędach... a w sklepach, pubach, restauracjach itp? Owszem. Często spotykane są osoby bardzo miłe, pomocne, życzliwe, jednak jak już się trafi na jakąś zołze nie w humorze, to aż nie ma się ochoty kolejny raz tam przychodzić... a tak na marginesie... Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens prowadzenia tego bloga... choć widzę ilość odsłon (szczerze jestem mile zaskoczona wynikiem) jednak czegoś mi brakuje... a Waszym zdaniem... prowadzić go dalej?

Komentarze

Autor: ~Obecnie pracująca dodano: 2012-05-24 15:18:39Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A byłaś ty kobieto kiedyś w Urzędzie Pracy lub Urzędzie Skarbowym ?. Tam to jest dopiero hard core, co robią z ludźmi.Wchodząc tam z jakąś sprawą od razu stajesz się ich wrogiem, bo zajmujesz ich cenny czas na pogaduchy.

Autor: ~magda dodano: 2012-05-24 15:44:56Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

a ja stosuję zasade:jak ktoś do mnie tak i ja do niego ;D polecam,działa.

Autor: Joanna Lewińska dodano: 2012-05-25 13:32:29Głosów: 0Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

@ Obecnie pracująca : owszem, byłam i to nie raz i doskonale wiem jak tam traktuje się ludzi. dlatego przytoczyłam tylko jeden przykład z życia, i wybrałam PZU, bo wstrząsnął mna najbardziej nawet nie ze względu na mnie, ale na to, jak potraktowana została ta starsza kobieta.

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

Głos internautów

 • AnaMotywuje2017-03-21 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem! Wczoraj było o kokosie, a dziś o... maśle orzechowym. Zdecydowanie dieta nie jest ...

  Odsłon: 55

 • AnaMotywuje2017-03-20 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem (po dłuższej przerwie)... Jak samopoczucie po słodkich daktylach? A przepisy z kakao ...

  Odsłon: 50

 • AnaMotywuje2017-03-10 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem! Macie ochotę na coś słodkiego po tych daktylach? Jeśli tak, zapraszam, ale dopiero ...

  Odsłon: 204

 • AnaMotywuje2017-03-09 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem! Wspominałam kiedyś, że bardzo dobrym sposobem na zrezygnowanie z jedzenia słodyczy ...

  Odsłon: 221

Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny