• Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
 • Szanowni Państwo! W związku z rozpoczęciem prac konserwacyjnych w naszym portalu uprzejmie prosimy o nie dodawanie do odwołania komentarzy, wpisów na blogu oraz do kalendarza wydarzeń. Aktualizacja bieżących wiadomości na stronie nastąpi po zakończeniu prac konserwacyjnych. Serdecznie przepraszamy za utrudnienia! 

Aptekarka odmówiła pomocy dziecku!

dodano: 2016-11-23,  
Dodaj na Facebook
- A A A +
DrukujDrukuj
E-mailE-mail
Aptekarka odmówiła pomocy dziecku!Czy aptekarz ma jakieś obowiązki? Czy może bezkarnie unikać odpowiedzialności? Czy to lenistwo, czy tylko głupota? Czy w kryzysowych sytuacjach farmaceuta ma obowiązek wystawić receptę?
Prozaiczna sytuacja - aptekarka odmówiła pomocy dziecku! Nie będę się rozpisywał dokładnie ale w skrócie: gorączkujące dziecko z mocno powiększonymi węzłami na szyi. Kiepskie samopoczucie i mocny ból. Lekarz zalecił maść jednak nie wystawił recepty - trudno powiedzieć czy uważał, że to niepotrzebne czy przeoczył - to że maść jest na receptę.

Apteka przy ulicy konopnickiej odmówiła sprzedaży leku mimo próśb. Pominę cytat "nie będę sprzedawać leków byle komu". Farmaceutka uzasadniła swoją decyzję tym, że ktoś dzień wcześniej zjadł cztery "gripeksy". Jak bym chciał się otruć to zrobiłbym to bardziej skutecznie.

Proszę odpowiedzcie mi dlaczego w tym kraju nikt nie chce brać na siebie odpowiedzialności? Aptekarz uważa, że ojciec jest tak głupi, że nakarmi maścią dzieciaka? Lepiej żeby dziecko męczyło się kolejne kilka godzin zanim uda się wbić do lekarza i uzyskać receptę. Jak to możliwe, że taki zawód wykonuje osoba która unika odpowiedzialności. Farmaceutka po to kończy studia, żeby potrafiła w razie konieczności doradzić pacjentowi a nie odprawić go z kwitkiem. A pacjent musi biegać od lekarza do farmaceuty i z powrotem. Według mnie w takiej aptece potrzebne są mniejsze kompetencje niż w spożywczaku bo kasjerka przynajmniej musi sama policzyć utarg. Przykro mi ale opinia o farmaceutach, "że to niedouczony lekarz" niestety coraz częściej okazuje się prawdą.

Komentarze

Autor: ~Ja dodano: 2016-11-23 18:38:05Głosów: -22Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~xyz dodano: 2016-11-25 21:50:11Głosów: +17Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Przy ul. Konopnickiej nie ma apteki - żadnej - to tak gwoli ścisłości.

A nie zaproponował farmaceuta innego medykamentu?

Autor: ~XXX dodano: 2016-11-26 07:41:21Głosów: +79Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Pisząc tą historię czy pomyślałeś o tym,że pani aptekarka nie chce brać odpowiedzialności, za ewentualne powikłania po podaniu maści? Skoro pacjent był u lekarza, to kto tutaj nie dokonał swojego obowiązku lekarz czy aptekarz? No właśnie! Skoro lekarz coś przepisuje czy nakazuje, to niech od a do z dokona całkowitej obsługi pacjenta, a nie potem piszesz takie bzdury pod adresem aptekarki, która postąpiła właściwie moim zdaniem. Przecież ona nie może wierzyć każdemu klientowi na słowo, bo lekarz powiedział...

Autor: ~ona dodano: 2016-11-26 09:50:00Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ta apteka jest na Bieckiej

Autor: ~john dodano: 2016-11-26 20:53:41Głosów: -43Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~lekarz dodano: 2016-11-28 16:51:12Głosów: +68Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

A jaka to była maść i ile lat ma dziecko. Być może było to wskazanie pozarejestracyjne lub lek jest niedopuszczony w tej grupie wiekowej. Może trzeba podziękować farmaceutce a nie bluzgać na nią?

Autor: ~Gebo&Education dodano: 2016-11-28 23:22:42Głosów: +36Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

W tej aptece kupuję leki od wielu lat i jak wielu uważam za "swoją" przyjazną aptekę.Farmaceutki są pomocne i napewno kompetentne.Jeśli zabraknie recepty pacjentowi , który przyjmuje leki przewlekle i mają lek na kopiach faktur na pewno pożyczą, i nie zostawią bez stałego leku pacjenta na serce czy nadciśnienie .
Rzeczywiście w innych krajach Europy kompetencje farmaceutów są znacznie rozszerzone, ale jest to uregulowane prawnie.Dużo jest suplementów ..ja znam przeciwzapalne i na stawy.... które można kupić za granicą w drogerii a u nas dawki są zakazane. A więc należy wnioskować do decydentów. I nie wymagać by farmaceutka łamała prawo sprzedając bez recepty lek zarejestrowany do sprzedaży receptowej. Mamy taką a nie inną rzeczywistość w Polsce i każdemu na takiej czy innej płaszczyznie ta rzeczywistość ciąży..przeszkadza..deprymuje..utrudnia..

Autor: ~Maja dodano: 2016-11-30 07:39:05Głosów: +23Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Nie napisaliście w jakiej porze ktoś być u lekarza... jeśli było to po godzinie 18 można było udać się na SOR z dzieckiem i tam lekarz wypisałby receptę jeśli lekarz w POZ przeoczył wypisanie recepty to gdzie jest problem ide do rejestracji mówię pielęgniarce że lekarz nie dał mi recepty a kazał kupić maść na receptę więc albo wchodzę bez kolejki do lekarza poprzez pielęgniarkę albo ona idzie do niego i wypisuje receptę na poczekaniu nie bronię lekarza ani farmaceutki ale odpowiedzialności Ona nie chciała brać na siebie z resztą dlaczego miała by to robić jeśli jesteście sobie obcy i na słowo to wiece co sobie można, ale w dzisiejszych czasach receptę da się załatwić na poczekaniu tym bardziej jeśli wcześniej była wizyta i stwierdzona choroba malucha...

Autor: ~Ani dodano: 2016-11-30 10:15:00Głosów: +3Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Ciekawa jestem czy znalazła się na tyle kompetentna aptekarka która wydała Ci ten lek bez recepty, bo rozumiem że w końcu go dostałeś?

Autor: ~Ja dodano: 2016-12-01 10:07:05Głosów: -31Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Komentarz poniżej poziomu.
Kliknij, aby zobaczyć.

Autor: ~Lino dodano: 2016-12-01 10:12:04Głosów: -8Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Droga Maja
Zanim wyślesz kogoś na SOR zastanów się 5x - Tam z założenia zgłaszają się osoby którym coś grozi. Jeżeli pojawi się tam dziecko z chorym gardłem czy coś w ten deseń to po 3 godzinach zostanie skierowane do lekarza rodzinnego. Bez żadnej recepty.

Autor: ~wiola dodano: 2016-12-01 20:37:04Głosów: +27Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Jeżeli do tego pan uważa że kasjerka nie robi nic w spożywczaku to się pan bardzo myli...jakby nie kasjerzy to z głodu by pan umarł...jak łatwo oceniać...żal.. hejtować jest fajnie ucieszyło pewnie to pana ...a panie z apteki najlepsze jakie znam ...

Autor: ~Stefi dodano: 2016-12-04 13:54:20Głosów: +19Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Do "Ja"
Jak nie masz pojęcia o pracy farmaceuty to nie pisz takich bzdur .Biznes i pazerność aptekarzy,stwierdzenie śmiechu warte. Lepiej sprzedać bez recepty i pieniądze mieć zaraz a nie czekać na zwrot refundacji ,zakładam że wiesz co to jest ta refundacja i jakie warunki należy spełnić żeby ją uzyskać.Jeszcze jedna sprawa: sobie to on może robić krzywdę, ale jak przeczytasz wpis naszego anonimowego Bartka,to wyraźnie pisze o DZIECKU !!! Gdyby opisana apteka i farmaceutka sprzedała tę maść bez recepty to pewnie dziś artykuł owego Bartka nosiłby tytuł "W TEJ APTECE KUPISZ WSZYSTKO BEZ RECEPTY NA TZW ŁADNE OCZY".Myślę,że od 1 stycznia panie z tej apteki szukałyby pracy,bo ich miejsce pracy by zamknęli,niestety tak to chyba działa. Koncesję na prowadzenie apteki stracić łatwo a uzyskać bardzo ciężko,wiem co piszę ,moja znajoma pracuje w aptece. Wszyscy pewnie czekają na odpowiedzi Bartka,zresztą sama czekam,ale pewnie na czekaniu się skończy.Łatwo oskarżać,jeszcze anonimowo,ale odpowiedzieć na pytania innych już trudniej.Bartku Beznazwy nie wiem czemu miał służyć twój artykuł,bo jeśli miał wywołać dyskusje,to gdzie w niej jest twoje miejsce.Czekam a może lepiej czekamy na odpowiedź Bartek

Autor: ~Strachu dodano: 2016-12-10 20:49:02Głosów: +16Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Aptekarka uratowała być może Twojemu dziecku życie. Człowieku zrobiłeś z siebie idiotę, nawet nie masz odwagi się podpisać. Zachowałeś się jak szmaciarz. Apteka twój śmieszny wpis zabiła PRAWDĄ i twardymi dowodami. Żal mi Cię chłopie. Ale najlepiej kogoś obrazić, zjeździć i nazwać niedouczonym lekarzem - to nie aptekarka jest niedouczonym lekarzem, to Ty pajacu jesteś kiepskim ojcem!

Autor: ~husky1975 dodano: 2017-02-09 00:15:58Głosów: +5Oceń pozytywnieOceń negatywnieZgłoś komentarz moderatorowi

Bardzo dobrze, że ktoś wreszcie poruszył ten problem. W sytuacji braku recepty prawo przewiduje rozwiązanie - i zawsze tak było - mianowicie tzw. receptę farmaceutyczną. Trochę dobrej woli i kultury. Niestety - wielu pseudofarmaceutów cierpi na tzw. kompleks konduktora. Jak ktoś dostał trochę władzy, to nią emanuje na wszystkie strony. Dodatkowo, wiele aptek pod płaszczykiem braku recepty wciska pacjentom kilkukrotnie droższe środki alternatywne. Przykład: apteka społeczna przy ul.Legionów ( zresztą otwierana w lecie z wielka pompą). Chciałem kupić: loperamid wzf i elektrolity ( gastrolit) na biegunkę. Oba środki sprawdzone, polskiego producenta, przy tym bardzo tanie. Oczywiście niczego nie dostałem bez recepty, natomiast próbowano mi wcisnąć zagraniczne odpowiedniki. Różnica w cenie oczywiście czterokrotna. Do tego wielkie pretensje, że nie kupiłem. Przykład drugi: kidofen duo w syropie dla dziecka ( środek przeciwzapalny i przeciwgorączkowy polskiego producenta), ta sama apteka. Też nie sprzedadzą, ale odpowiednik zagraniczny ( nurofen) już tak. To, że nie wszystkie dzieci tolerują nurofen ( wymioty) oczywiście nia ma znaczenia. Pytam: gdzie kultura zawodu???

Napisz komentarz

wspierają akcję "Komentuj. Nie obrażaj"!

Internet to nie śmietnik! Pokaż, że potrafisz rozmawiać na wysokim poziomie.
Dowiedz się więcej o akcji http://www.komentujnieobrazaj.pl/

Zapoznaj się również z zasadami umieszczania komentarzy w naszym serwisie!
Autor:
Komentarz:

Głos internautów

 • AnaMotywuje2017-03-21 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem! Wczoraj było o kokosie, a dziś o... maśle orzechowym. Zdecydowanie dieta nie jest ...

  Odsłon: 48

 • AnaMotywuje2017-03-20 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem (po dłuższej przerwie)... Jak samopoczucie po słodkich daktylach? A przepisy z kakao ...

  Odsłon: 49

 • AnaMotywuje2017-03-10 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem! Macie ochotę na coś słodkiego po tych daktylach? Jeśli tak, zapraszam, ale dopiero ...

  Odsłon: 202

 • AnaMotywuje2017-03-09 - AnaMotywuje

  Cześć i czołem! Wspominałam kiedyś, że bardzo dobrym sposobem na zrezygnowanie z jedzenia słodyczy ...

  Odsłon: 213

Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny
Gorlice24.pl...i wiesz wszystko - Regionalny Portal Informacyjny